Україна – морська держава. У ЧНУ організували зустріч з представниками військово-морських сил
Реклама
Україна має бути морською державою, а не державою, що розташована біля моря. Таку думку висловив студентам ЧНУ екс-командувач Військово-морських сил України, віце-адмірал, очільник "Асоціації ветеранів ВМС України" Сергій Гайдук.
Про важливість повернення Криму, перспективи розвитку військово-морського флоту, державну морську політику, героїчний вчинок морського тральщика "Черкаси" говорили вчора під час круглого столу, що пройшов у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького.
Екс-командувач ВМС додав, що питання повернення Криму має стояти першим на порядку денному.
"Ви пам’ятаєте в історії українського Криму було дуже багато таких критичних моментів. Спроби відокремлення Криму від України здійснювалися з моменту нашої незалежності. 1992 рік – перша спроба. Другий приклад - 1994-1995 роки. Але спільними зусиллями влади і суспільства вдалось побороти цю ситуацію. На жаль, Росія зробила з цього висновки, які не зробили ми",- розповів Сергій Гайдук.
Тому студентам пояснюють, що державна морська політика має бути системною, з вивченням історичної складової.
"Ми досліджуємо історичну складову воєнно-морського флоту, тему старовинного торгівельного шляху від варягів і греків, питання козацької давнини, питання які пов’язані з сучасністю. Хочемо донести до суспільства ті питання, які можливо влада не чує в нинішній час. Ми робимо спробу через молодих людей, через майбутнє нашої України достукатись до суспільства і все таки віримо, що Україна це морська держава а не держава біля моря",- підсумовує Сергій Гайдук.
Про важливість повернення Криму наголосив і гість круглого столу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
"Тема флоту взаємопов’язана з усім світом, тому і для морської політики України повернення Криму є важливою складовою. Війна завершується або перемогою, або капітуляцією. І якщо ми погоджуємося з тим, що у нас забрали територію, то це і є капітуляція",- розповів Рефат Чубаров.
Але також додав, що кримськотатарський народ, який вийшов на площі у 2014 році, не дав змалювати Російській Федерації картину по всьому світу, нібито вони добровільно погодились перейти до Росії.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter