Українізації "так": у черкаських вишах та школах більше не викладатимуть російською
Реклама
Такого рішення домоглися активісти, під час зустрічі із представниками Міністерства освіти.
Про це повідомляє Україна молода.
Так, представники Міністерства освіти внесли зміни до поправок статті 7 закону "Про освіту". Згідно з ними, українська мова є мовою освітнього прогресу, тому викладати у навчальних закладах (усіх типів) потрібно українською.
Особи, що належать до національних меншин і корінних народів, зможуть навчатися рідною мовою у школах та дошкільних закладах у місцях компактного проживання. Таке навчання відбуватиметься поряд з українською, що сприятиме інтеграції представників національних меншин та корінних народів до українського суспільства.
Мовні зміни також стосуватимуться студентів. За потреби студенти вивчатимуть, наприклад, професійну українську термінологію, як дисципліну, або ж засвоюватимуть державну мову за допомогою українознавчих дисциплін. Таким чином збережено принцип автономії. Раніше у вищих навчальних закладах можна було викладати російською, через що україномовні студенти часто мали складнощі.
Також новим є те, що у освітніх закладах викладатимуть офіційними мовами Євросоюзу, а не будь-якими іншими мовами, як пропонувалося раніше.
Мову національних меншин та корінних народів у закладах професійної освіти та вищих навчальних закладах можна буде вивчати тільки як дисципліну, і то за бажанням. Тобто загрозу зросійщення у вищій школі мінімізовано практично до нуля.
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сподівається, що зміни вдастся внести до тексту законопроекту перед другим читанням.
Порівняльна таблиця змін, які МОН та громадські активісти пропонують внести до законопроекту “Про освіту”:
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter