Взяти реванш: колишні керівники вкотре намагаються привласнити Черкасиобленерго
Реклама
Будь-якими способами повернутися на посаду і заволодіти активом підприємства. Таку мету вчергове намагається реалізувати колишня т.в.о. голови правління ПАТ "Черкасиобленерго" Світлана Кузьмінська. Днями підприємству повідомили, що нібито голову правління і колектив ПАТ "Черкасиобленерго" підозрюють у вчиненні диверсії.
Про це колектив підприємства розповів під час прес-конференції.
За три роки, відколи підприємство очолив Олег Самчук, воно встало на ноги, почало виплачувати борги державі, розрахувалося з працівниками, найбільший споживач електроенергії - ПАТ "Азот" щомісячно у повному обсязі розраховується з Черкасиобленерго за спожиту електроенергію. Виросли активи підприємства. Але Світлана Кузьмінська разом з екс-депутатом та бізнесменом Дмитром Крючковим протягом усього часу не полишають спроб заволодіння підприємством, і, ймовірно, заручились підтримкою СБУ.
За словами голови правління ПАТ "Черкасиобленерго" Олега Самчука, слідчим СБУ міста Києва порушена кримінальна справа за ст.. 113 КПК України "Диверсія". 28 жовтня слідчі СБУ з Києва вилучали на підприємстві документацію за рішенням Шевченківського райсуду Києва про “диверсію”. В документі зазначають, що вбачають диверсію в ухваленні мирових угод між ПАТ "Азот" та ПАТ "Черкасиобленерго".
"Я очолив підприємство в той час, коли воно було не просто банкрутом (банкрутом підприємство визнано в 2004 році), а коли воно було на межі існування. А сьогодні саме завдяки підписаним мировим угодам, ПАТ "Азот" почав стовідсотково сплачувати кошти за спожиту енергію, що в свою чергу дозволяє нам повертати борг державному кредитору ДП "Енергоринок". За три роки заборгованість перед ДП "Енергоринок" зменшилась на 200 млн. грн.",- коментує Олег Самчук.
З 12 квітня 2019 року Господарський суд затвердив мирові угоди, згідно яких ПАТ "Азот" щомісяця сплачує 9,4 млн. грн, які в повному обсязі перенаправляються в ДП "Енергоринок". За 7 місяців "Азот" сплатив 65,8 млн. грн., які ПАТ "Черкасиобленерго" повернуло в державу.
Як свідчить колектив, у 2019 р. на 60% виконані інвестиційні програми, підприємством на 100% сплачуються податки, забезпечується нормальна життєдіяльність міста, яка може бути диверсія?
Очевидно, як стверджує колектив, заручившись підтримкою судів, Світлана Кузьмінська з Дмитром Крючковим продовжують спроби дискредитації підприємства. За їх оборудками, основним кредитором вони намагаються зробити не державу, а ТОВ "А/РТЕК". Саме у цього підприємства Черкасиобленерго у 2005 році при курсі 5 грн. за долар закупило на 37,5 млн. грн. насіння соняшника, відтоді борг завис, тодішнє керівництво не розраховувалось за нього, створило кризу на підприємстві і розпродавали майно.
Як повідомляє НАБУ листом до ПАТ "Черкасиобленерго" від 16.05.2017 р. № 0411-142/17176, кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "А/РТЕК" є Крючкова Н.Е., з якою Крючков Д.В. раніше проживав однією сім’єю. Також Крючкова Н.Е.являється кінцевим бенефіціарним власником ПрАТ "ХК "Енергомережа", де Кузьмінська С.О раніше працювала на посаді комерційного директора.
А крім того, при обшуках житла Кузьмінської, НАБУ вилучило і проект алгоритму процедури санації ПАТ "Черкасиобленерго", який передбачає заволодіння майном Черкасиобленерго, що підтверджується тим же листом НАБУ.
Колектив зауважує, що так просто вони не збираються віддавати підприємство у руки колишнім керівникам, які затягнули його у боргову яму. В разі потреби йтимуть страйкувати.
"Зараз колишні керівники вкотре намагаються взяти реванш, залякати чотирьохтисячний колектив кримінальними справами, втім ми знаємо, що наша сила в колективі і в єдності,- коментує інженер ВТГ Корсунь-Шевченківського РЕМ Тетяна Моцик.- Так просто віддавати підприємство ми не збираємося".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter