Як на Черкащині втілюють адміністративну реформу?
Реклама
На сьогодні в Україні впроваджують адміністративну реформу. Унаслідок цього на Черкащині зменшили кількість районів. Замість 20 стало тільки чотири: Черкаський, Уманський, Звенигородський, Золотоніський. Тому в області зараз активно вирішують питання укрупнення районів, налагодження роботи новоутворених райдержадміністрацій, перехід більшості повноважень на рівень ОТГ, розпорядження комунальним майном у перехідний період.
Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.
До кінця року повинні провести ліквідацію та утворення нових райдержадміністрацій.
Більшість повноважень перейдуть до ОТГ, тому до кінця року новостворені ОТГ мають забезпечити організацію надання адміністративних послуг своїм мешканцям.
"Мета децентралізації – наближення послуг у громади. Загалом наступні роки будуть для ОТГ динамічними в напрямку їх розвитку", - зазначив голова Черкаської ОДА Роман Боднар.
Територіальні громади будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Вони отримають основний ресурс і повноваження.
ЧИТАЙТЕ: Нові райони: що зміниться на Черкащині?
"Зараз очікуємо рішень Кабміну щодо штатної чисельності та структури майбутніх райдержадміністрацій. Значна частина кадрів перейдуть працювати у новоутворені РДА та органи місцевого самоврядування. Новостворені спроможні громади мають потребу у досвідчених кадрах, щоб бути спроможними якісно надавати весь спектр послуг", - розповідає Роман Боднар.
Окремо врегулювати необхідно питання передачі комунального майна з балансів колишніх районів на баланси нових районів та ОТГ. Воно з часом перейде на базовий рівень, тобто в управління ОТГ.
Варто зазначити, що вибори до 4 районних рад призначили на 25 жовтня. Про це свідчить ухвалена постанова ЦВК.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter