Якими є земельні схеми на Черкащині?
Реклама
Земельні відносини в Україні завжди були непростими. За майже 25 років слова «земля» та «корупція» стали практично синонімами.
Так, у квітні 2015 року були опубліковані результати дослідження GFK Ukraine. Представники бізнесу, які стикались з корупцією, протягом останнього півріччя визначили як найбільш корумповані державні органи – податкову службу (25%), агентство земельних ресурсів (7,1%), Державну автомобільну інспекцію (5,1%), митницю (4%), МВС (4%), пишуть Новини Черкащини.
Для боротьби із цим негативним явищем у березні 2015 року на посаду голови Держгеокадастру (колишнього Держкомзему) було призначено успішного управлінця, представника команди голови ВР Володимира Гройсмана – Максима Мартинюка.
До цього протягом року він очолював Державну архітектурно-будівельну інспекцію, яка раніше також вважалася однією з перших державних органів за рівнем корупції. Однак за рік це явище в установі було майже повністю викорінене.
Однією з перших ініціатив Мартинюка на посаді була організація прозорого конкурсу на призначення усіх керівників територіальних органів з метою докорінної зміни сталих корупційних зв’язків та прийняття на роботу професіоналів.
27 квітня 2015 року на Черкащині було призначено нового виконувача обов’язків керівника Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Романа Прудкого, який до цього був заступником керівника Черкаської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України».
В одному з перших інтерв’ю він повідомив, що докорінно хоче змінити сьогоднішню ситуацію. Зокрема планує звільнення керівників шести районних підрозділів.
Хоча прізвища кандидатів «на виліт» з вуст новопризначеного чиновника так і не прозвучали, проте деякі чиновники «старої закалки» вже неодноразово встигли засвітитися у земельних скандалах та потрапляли в поле зору правоохоронців.
Для прикладу, теперішній керівник Управління Держземагенства у Черкаському районі, екс-член Партії регіонів Анатолій Коверський, який ще за попередньої своєї діяльності вже встиг привернути увагу правоохоронних органів, досі залишається на посаді.
Зокрема пану Коверському «світило» 5 років тюрми за виділення міської землі у лісовій зоні «Дахнівки» чотирьом особам під приватну забудову. Однак за допомогою адвокатів та голови суду Олександра Суходольського, стосовно якого досі не завершена люстраційна перевірка, чиновнику вдалося вийти сухим із води.
Незважаючи на обіцяну люстрацію та боротьбу з корупцією, на території Черкаського району продовжують відбуватися підозрілі земельні операції, у яких фігурує безліч близьких і знайомих пана Коверського.
Дружиною Анатолія Миколайовича згідно даних його декларації за 2014 рік є Труба Ірина Михайлівна – приватний підприємець. Вона ж є основним «годувальником» у сім’ї.
Як свідчать дані його біографії з офіційного сайту Черкаської міської ради, з листопада 2009 року пан Коверський очолював «ПП Інститут Черкасиземпроект». За даними пошуку в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновниками підприємства є Білан О.В. та Ганага Н.А. А керівником – Смиковська С.П. Остання одночасно є керівником ТОВ «Мінуд К», одним із засновників якого є Труба І.М. До речі цікаво, що згідно даних сайту Черкаської РДА це підприємство має базу відпочинку у селі Сокирна Свидівоцької сільської ради.
Згідно з даними кандидатів по виборчому округу №10 до Черкаської міської ради, у травні 2014 року Коверський А.М очолював ТОВ "Арсенал-2007". Станом на травень 2015 року єдиним засновником цієї фірми є Труба І.М., а директором – Магліч І.М.
Пан Магліч значиться директором доволі цікавого підприємства – ПП «Актомі». В засновниках даного підприємства є «зірка» виборів на Черкащині – Козько Ольга Іванівна, керівник скандально відомої ОВК №194. Ще більш цікавим є той факт, що Магліч І.М є офіційним помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата України Рудика Сергія Ярославовича, обраного по сусідньому ОВК №198, а згодом – скандально відомого керівника Держземагентства. До речі, саме Сергій Рудик особисто призначав Анатолія Коверського на свою посаду.
Безымянный.JPG
Причому під час виборчої кампанії пан Рудик неодноразово наголошував, що проти нього ведеться нечесна політична боротьба, а результати виборів намагаються фальсифікувати. Напевно, саме для цього він взяв собі у помічники особу, яка особисто знайома з досвідом Ольги Іванівни Козько.
Одним із найбільших скандалів за час перебування пана Коверського на посаді стало виділення земельних ділянкок особам, прізвища яких дуже схожі на прізвища ряду можновладців, поблизу садового кооперативу «Фотон» у Черкаському районі. Його вже встигли охрестити VIP-кооперативом. Найбільш цікавим виглядає серед щасливих садоводів особа знову ж таки Труби Ірини Миколаївни, яка 30.03.2015 року отримала право власності на дану земельну ділянку.
Таким чином дана особа потрапляє під дію Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», в частині конфлікту інтересів стосовно близької особи (дружини). Згідно ч. 2 ст. 14 цього закону, державні службовці невідкладно у письмовій формі повинні повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Крім того, як нам стало відомо із джерел в органах влади, протягом 2014-2015 років земельні ділянки на території Черкаського району, окрім дружини Коверського, отримали також Магліч І.М. (с. Геронимівка), Смиковська С.П. (с. Свидівок) та Ганага Н.А. (с. Геронимівка).
Чи неправомірні дії чиновника – вирішуватимуть правоохоронці та новопризначене керівництво Держгеокадастру. Однак якщо справа дійде до суду, невідомо, чи не наступлять захисники правопорядку на ті ж граблі, що й раніше…
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter