"Земля є єдиною основою економіки й іншого джерела збільшення доходу населення в Україні немає", - лідер Аграрної партії в Черкасах
Реклама
Цього року на вибори до ОТГ на Черкащині, які відбудуться 29 жовтня, Аграрна партія висунула 116 кандидатів у депутати та двоє на голів ОТГ. Про це в Черкасах розповіли лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик та голова Черкаської обласної організації Аграрної партії Віктор Полозов.
Наразі представникам політичної сили доводиться боротися з проявами застосування адміністративного ресурсу. Так, у селі Ліпляве, що на Канівщині, аби провести зустріч із місцевими, представників партії не пустили до Будинку культури.
"Через це нам довелося проводити зібрання на порозі, але врешті ми дуже гарно поспілкувалися з людьми, які прийшли на цю зустріч", - розповів Віталій Скоцик.
Віктор Полозов взагалі подякував таким обставинам, адже, на його думку, зустріч у Будинку культури вийшла б не настільки ефективною.
Зустріч лідера АПУ з селянами Ліплявого і сусідніх сіл Канівського району, які братимуть участь у виборах новоствореної об’єднаної територіальної громади, відбулася на порозі клубу, бо в приміщення партійців просто не пустили. Аграрники із сумом констатували, що під час виборів в ОТГ застосовуються ті самі нечесні "технології", які мали місце й під час попередніх парламентських виборів, зокрема, адміністративний ресурс і скупка голосів виборців. Фото Євгена Любимова
Спікери зауважили, що ситуація з виборами до громад є складною, оскільки центральна та обласна влада не зацікавлена в інформуванні населення в цьому питанні.
"Стратегія така, щоб тихенько узяти владу в громадах, щоб люди мало розуміли, яка важливість процесу децентралізації і які будуть фінансові можливості в громад. Тому боротьба йде не на жарт", - наголосив Віталій Скоцик.
За його словами, нині є дуже розповсюдженою практика підкупу голосів. Так, сьогодні середній голос по Україні коштує вже 500 грн. На Одещині, наприклад, ця ставка становить 600 грн.
"Разом із цим на членів Аграрної партії, які висуваються як кандидати, вчиняють безпрецедентний тиск із боку податкової, прокуратури та багатьох інших структур", - зауважив Віталій Скоцик.
Втім, члени партії переконані, що це не завадить отримати значну кількість представників в ОТГ.
"На виборах 2015 року Аграрна партія стала п’ятою. На виборах у грудні 2016 року ми вийшли третє місце. У квітні поточного року ми на цьому місці закріпилися. Це є показником позитивної динаміки. 29 жовтня цього року Аграрна партія планує збільшити підтримку виборців і на парламентські вибори ставить завдання вийти на рівень 30%,, тобто ми повинні взяти 160 – 165 депутатських мандатів", - поділився планами Віталій Скоцик.
Щодо Черкаської області, Віктор Полозов зауважив, що політична сила набирає обертів і сьогодні її представники є майже в усіх територіальних округах, де відбудуться вибори.
"Єдині поки несформовані організації в Черкасах і Черкаському районі. Але на наступних виборах ми будемо серйозно представлені вже й там і впевнені в тому, що матимемо гарні результати", - сказав він.
Щодо участі політичної сили в президентських виборах, які пройдуть в Україні в березні 2019 року, в Аграрній партії тривають дискусії. Остаточне рішення прийматимуть під час 13-го чергового всеукраїнського з’їзду партії 7 грудня.
Віталій Скоцик зауважив, що наразі є проблема достатнього рівня необхідних знань депутатів і керівників новостворених громад.
"Декілька місяців тому ми розпочали три рівні навчальних курсів, залучивши до цього міжнародний республіканський інститут і національний демократичний інститут від США та власне внутрішню раду Аграрної партії. Наразі ми інтенсивно вчимо, як використовувати кошти з фонду регіонального розвитку та з різних фондів іноземних країн, які є у нашій державі", - розповів Лідер партії та зауважив, що зі 100% грошей, доступних у фонді регіонального розвитку, цього року місцеві громади використали лише 30%, ще ж 70% - залишилися невикористаними через брак знань.
"Якщо говорити про міжнародні фонди, які доступні на сьогодні сільським, селищним і міським радам, то ці кошти використані лише на 15%. Ми чітко маємо розуміти, що успіх буде тоді, коли наші депутати та голови будуть ефективно використовувати доступні ресурси й швидко виконувати роботу. На Черкащині, наприклад, дуже гостро стоїть проблема водозабезпечення, освітлення вулиць,, енергозбереження – це все сьогодні доступно", - наголосив Віталій Скоцик.
Наразі представники партії переймаються проблемами, які найбільше турбують громадян, одним із яким є питання пенсійної реформи. Лідер Аграрної партії заявив, що те, відбулося під час голосування Верховної Ради - не реформа, а швидше бутафорія. Надбавки до пенсії вже до кінця року знівелюються інфляцією.
"Зростання рівня життя пенсіонерів, на жаль, не буде, а їх зараз 12 мільйонів, 9 із них отримували пенсію менше 1376 грн, вони отримали підвищення в середньому 140 грн. Запитайте у жителів села Ліпляве, якою має бути пенсія. Вони скажуть: "Із городом – три тисячі, а без городу – п’ять тисяч грн", - розповів Віталій Скоцик.
За його словами, це свідчить про те, що сьогодні життя кожного українця прив’язане до землі. Вона є основою економіки. Наскільки ефективно її будуть використовувати - настільки заможно житимуть і селяни, і жителі міст. Іншого джерела, як покращити дохід населення на всій території держави, закласти надходження до пенсійного фонду, окрім того, як створювати додану вартість на землю – просто немає.
Представники партії наголосили, що категорично проти провадження дикого ринку землі у такому вигляді, який запропонував Уряд, але категорично "За" проведення якісної земельної реформи. За два місяці, зокрема вродовж квітня-травня цього року, партійці зібрали 3 млн 80 тисяч підписів на всій території держави проти "дикого ринку" землі й розробили власний законопроект якісного завершення земельної реформи, який запропонували на розгляд Верховній Раді.
При його розробці був врахований досвід багатьох країн, які зараз вже є членами Європейського Союзу. Проект має три етапи: підготовчий, на якому передбачені: інвентаризація земель сільськогосподарського призначення, заповнення земельного кадастру, проведення розмежування земель державної, приватної і комунальної власності, проведення оцінки землі, створення державного земельного банку, а також розпаювання земель державної власності. Цей етап розрахований на 2,5 роки. Другий етап: місцеві громади мають право викупити землю в людей, які не мають змоги нею користуватися. Наприклад у тих, хто виїхав за межі країни тощо. На третьому етапі передбачено лімітований продаж землі місцевим фермерам, аби ті мали змогу передати господарство нащадкам.
"Якщо на території населеного пункту громади живе й працює фермер із родиною, вони мають право продати цьому фермеру певну частину землі. Звісно, за згоди громади. В усіх країнах світу існує певне обмеження на продаж, в більшості – це 250 Га на одну родину. Це основа приватної власності, яка дає можливість передати це господарство дітям, внукам, правнукам", – наголосив Віталій Скоцик.
Відповідаючи на запитання журналістів, що насамперед має зробити наступний президент України, лідер Аграрної партії зазначив, що дві основні задачі – це зупинити війну й забезпечити якісну зміну наповнення Верховної Ради нашої країни після внесення змін до виборчого законодавства.
Він переконаний, аби будувати державу треба декілька складових - це готовність суспільства, а також консолідована й структурована політична система. Аграрна партія має бути в центристській ніші політичної системи нашої держави.
Зараз Аграрна партія не бачить з ким поєднувати зусилля, з існуючими політичними силами, які зараз є у Верховній Раді, їй не по дорозі.
"Я сподіваюся, що з’являються інші яскраві люди, які в політиці не були, але будуть. Я не ставлю завдання, що партія має прийти й забрати все. Вона повинна бути достатньо потужною, але мають бути й партнери", - підсумував Віталій Скоцик.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter