Золотоніські освітяни проситимуть державу не закривати сільські школи
Реклама
На сесії Золотоніської районної ради депутат підтримали звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України та районних рад України щодо недопущення знищення сільських закладів освіти.
Про це повідомляють у прес-службі Золотоніської районної організації профспілки працівників освіти і науки України.
Депутати та освітяни звертаються до влади, щоб не допустити прийняття норм законодавства, які знищать сільські школи.
"Пропозиції Міністерства фінансів України,викладені у листі №07010-04-3/19654 від 31.07.2019 року про припинення з 1 січня 2020 року фінансування з освітньої субвенції шкіл (крім початкових) з кількістю учнів менше 40 та фінансування освітнього процесу в 10-11-х класах, де менше 20 учнів; про підвищення навчального навантаження на вчителя з 18 до 20 годин; про підвищення розрахункової наповнюваності класів під час розрахунку освітньої субвенції для районів та ОТГ на 2 пункти; про перегляд підходів до створення мережі опорних шкіл, розвиток мережі опорних шкіл шляхом фінансових стимулів і за умови виконання процесу оптимізації; ін., проект закону «Про повну загальну середню освіту», реєстраційний №0901 від 29.08.2019, прийнятий Верховною Радою України в першому читанні 30.05.2019 року за реєстраційним №10204 та поданий 11.07.2019 року на розгляд парламенту до другого читання, приведуть до закриття та масової реорганізації сільських шкіл",- йдеться у зверненні депутатів до владної верхівки.
Також зауважують, що аналогічною є ситуація із створенням у майбутньому академічних ліцеїв 10-12 класів з кількістю учнів не менше 300 учнів і з 4 паралелями у кожному класі.
"Такого закладу в сільському районі не буде ніколи і із-за кількості учнів, і із-за відсутності гуртожитків. Здійснювати ж щоденне підвезення учнів до ліцею можна лише з не дуже віддалених сіл за умови якісних доріг. Такий підхід теж є порушенням вищезгаданої статті закону",- кажуть депутати.
Освітяни переймаються, що при такому підході до сільської освіти без роботи залишиться практично половина вчителів та робітників, які працюють в сільських закладах освіти, а відповідно, зменшиться і надходження до місцевого бюджету ПДФО та зросте соціальна напруга.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter