"Без купюр": 10 запитань до Сергія Рубана
Реклама
Реклама
Видання Zmi.ck.ua продовжує реалізовувати проект "Без купюр". Відповісти на запитання журналістів редакції виявив бажання керівник Черкаської міської організації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Сергій Рубан.
Нагадаємо основні правила участі у проекті:
Формат: 10 будь-яких запитань, які можуть бути не пов'язані між собою тематично.
Акцент: відсутність заборонених тем. Можливі "незручні" запитання.
Вимога: відсутність будь-якої редактури з боку інтерв'юйованого.
1. Що має зробити Петро Порошенко і партія БПП “Солідарність”, щоб ви сказали приблизно наступне : “Це негідники, діяльність яких помилково підтримував. Дуже шкодую про це”?
- На сьогодні немає таких дій ні Президента України, ані членів партії БПП "Солідарність", які б змусили мене шкодувати, що маю приналежність до цієї команди, сказати, що вони негідники і що свого часу я, можливо, помилився. Вважаю, що зараз в країні заданий правильний курс. Були деякі помилки, але вони не є стратегічними, а скоріше статичні. Їх ще можна виправити. Якщо в чомусь не буду згоден, то не збираюся, як роблять багато політиків, критикувати із середини, що один я гарний, а всі в партії погані. Просто покину політичну силу. .
2. Чи вважаєте себе партійним кар’єристом, якому неважливо в якій політичній силі бути, головне, щоб вона була рейтингова?
- Ні, не вважаю.
3. Ви були помічником голови Черкаської ОДА, але при цьому публічно говорите, що не були помічником Тулуба. Хоча в період вашої роботи в облдержадміністрації її головою був саме “регіонал” Cергій Тулуб. Чи не є таке відмежовування свідомою маніпуляцію з вашої сторони, щоб максимально бути не пов’язаним із постаттю, у якої негативний образ на Черкащині?
- Я ніколи не приховував, щоб був помічником голови Черкаської ОДА і займався підготовкою документації. Тільки жодного документу, пов’язаного з Партією регіонів, у мене не було на столі за увесь час роботи. Політичні документи через мене не проходили.
Так, було дві пропозиції займатися партійною робою, на які я відмовився. Коли йшов на роботу, то сказав керівнику відділу кадрів, що йду поза політичною силою і не підтримую Партію регіонів. Коли політична ситуація в країні почала загострюватися, то побачив, що адміністрація бере безпосередню участь у цьому. Саме тому написав заяву на звільнення.
4. Свого часу ви здійснили хороший кар’єрний стрибок та очолили міський осередок провладної партії. Є інформація, що цьому посприяв небезвідомий Олег Гладковський. Які у вас стосунки із цим паном?
- Я дякую йому за підтримку, ми спілкуємося. Але у нас демократична партія і важко лобіювати чиїсь інтереси, якщо більшість не проголосує, не підтримає, а в мене була одноголосна підтримка. Навіть деякі мої опоненти всередині партії голосували "За".
5. Часто публічно засуджуєте таке поняття як популізм. Але самі також не цураєтеся його використовувати. Чого лише варта історія із листом до МВС, щоб у Черкасах створили патрульну поліцію. Тож давайте остаточно визначимось: чи використовуєте популізм у своїй політичній діяльності?
- Корінь слова “популізм” від латинської походить - популяризація. Із метою популяризації тих чи тих партій - так, я використовую популяризацію. А популізм як такий, тобто обіцяти те, чого не можна зробити, наприклад, - у мене такого немає. Не було обіцянок, яких не виконував.
А з приводу патрульної поліції - там є багато перекручувань, я насправді ніколи не стверджував, що саме завдяки мені створили патрульну поліцію в Черкасах. Там були сухі факти, де були звернення. Можливо, це співпадіння в часі, що були звернення і потім створили. Але послідовність дій була такою, тому я публічно не «відкидаю» зараз, що лобіював це питання. На мою думку, це не популізм і вважаю, що у нашій партії немає популізму. Але в нас більшість опонентів вдаються до популізму.
У нас же можуть бути затримки у вирішенні певних питань, але це нормально, тому що можуть бути збої у роботі, і ми повідомляємо про це. Головне – доводити до кінця почате. Антикорупційний суд відбувся, децентралізація працює, тобто є позитивні кроки. Антикорупційна прокуратура, тобто те, що глобальне декларувалося - воно здійснюється.
6. У соціальних мережах активно підтримуєте дії нинішньої влади, вступаєте в дискусії із її опонентами. Це дійсно така ваша свідома позиція чи це лише виконання певного плану дій, який надсилають у регіональний осередок із центрального штабу партії?
- Ні, такого немає, у нас дії підтримуються добровільно. Принаймні за свої дії можу відповідати. Свою думку я декларую, тому що так думаю. Те, що публікую – пишу сам, інформацію збираю з різних джерел. Це дійсно моя позиція. Є теми, які не коментую, тому що не розуміюсь на них. Є такі, які активно коментую, бо вони мені так чи інакше є ближчими, де переконаний, що знаю про що говорю.
7. Чи лобіювали ваші інтереси коли-небудь хтось із високопосадовців Черкаської ОДА для вашого кар’єрного зиску?
- Мені про це невідомо. Я не виключаю, що це могло бути. Принаймні з моїх прохань цього не було.
8. Чи давали коли-небудь хабар?
- Ні, якщо не враховувати квіти, цукерки в студентські часи. Ми обговорюємо і в дружніх колах, і в родинних подібні речі – у мене принципова позиція, що люди, коли йдуть на ту чи ту роботу, розуміють свою відповідальність, рівень заробітної плати, мотивацію. У багатьох сферах, пов’язаних з наданням послуг , низькі зарплати. Але, на мою думку, це не виправдовує людей, які вимагають хабарі, і більше того я закликаю активно друзів, рідних і знайомих відмовлятися від подяк, тому що це насправді форма корупції теж. Ми ними самі привчаємо людей давати, а потім вже коли хтось не отримує якусь подяку, вже інакше ставиться. А щодо тих, які вимагають хабарі, я реагую жорстко, готовий про це публічно писати. Кажу, що якщо будуть такі випадки, розраховуйте, що ця інформація буде публічною і будуть запити.
9. В одному зі своїх дописів в певній соцмережі колись зазначили наступне: “Георгіївська стрічка - це нагорода, а право носити її потрібно було здобути”. Чи станом на сьогодні ця ваша думка ідентична?
- Ця фраза була “вирвана” з контексту. Я палкий противник георгіївських стрічок ще з часів навчання в Уманському державному педагогічному університеті. Адже вона сама нічого не символізує, це придуманий Росією міф, для того, щоб зробити “аля” братні народи. Це реально елемент пропаганди. Тому ні, я ніколи не вважав, що георгіївська стрічка – це нагорода, і що її можна чи потрібно носити. А вона дійсно давалася під орден. І цей орден заслуговувався і стрічка носилася з ним.
10. Як вважаєте, чи мали відношення представники БПП “Солідарність” до фальшування результатів виборів до Черкаської обласної ради у 2015 році?
- Я впевнений, що жоден член нашої партії не брав участі в цьому. Чи робив хтось із партії подібні дії – не можу відповідати. Але ще тоді одразу звертався і продовжую звертатися зараз до правоохоронних органів із вимогою розслідувати цю справу. Фальшування виборів для мене один із найтяжчих злочинів, які є. Виборче право є одним з головних прав людини. Вибір – це взагалі свята річ у будь-якому питанні.
Окрім того, Сергій Рубан також пройшов тест на "Детекторі Брехні", який вдалося реалізувати завдяки фахівцям із Агентства "ICГАРД" (контактний номер - 096 96 96 896).
Під час проведення поліграфічного тесту інтерв'юйований зазначив, що його відповіді були правдивими, але неповними. На його думку, деякі питання сформульовані так, що дати повну відповідь на них неможливо, адже це стосується подій, які ще не відбулися чи процесів, які тривають.
Підготували Сергій Стасько, Ольга Валяєва
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter