30.05.18 09:15

"Без купюр": 10 запитань до Віктора Євпака



 

Першим героєм нового проекту нашого видання "Без купюр" став власник черкаської IT-компанії "eKreative", політик Віктор Євпак.

Стисло нагадаємо правила участі у проекті.

Формат: 10 будь-яких запитань, які можуть бути не пов'язані між собою тематично.

Акцент: відсутність заборонених тем. Можливі "незручні" запитання.

Вимога: відсутність будь-якої редактури з боку інтерв'юйованого.

 

1. Віктор, вас не “бомбить” від того, що черкаська влада більше зацікавлена у співпраці із конкурентами Mapa Magic – комп’ютерною системою відслідковування громадського транспорту Busway, яку розробили двоє студентів ЧНУ? І владці навіть готові за її використання платити кошти, тоді як ви пропонуєте свою систему для міста безкоштовно.

 

- Спочатку мене “бомбило”. Ви знаєте, є п’ять стадій жалю. Я їх усіх пройшов і зараз на останній. Реально не розумів, як це так, ми робили це безкоштовно… А потім дійшло, що вони не можуть інакше. Тільки вміють заробляти на якихось фінансових оборудках, пов’язаних із бюджетом. І я почав дуже тісно спілкуватися з цими людьми і зрозумів, що більшість моїх менеджерів професійно, розумово набагато стоять попереду. Тому вони не зможуть створити нічого нового. Я приніс до них ідею, а вони побачили, що в ній є ринок і що на цьому можна заробляти. А далі вже тупо скопіювали і намагаються на цьому поставити якусь фінансову оборудку, щоб “пиляти” гроші з бюджету. І ми повинні бачити, що це нормальна закономірність нашої черкаської влади, вони це роблять із дорогами, плиткою, дитячим харчуванням, освітою, медициною. Мене б дуже сильно здивувало, якби вони все зробили чесно, адже це не притаманно їм.

 

2. Для чого людині, яка має успішний бізнес, фактично незалежна в місті Черкаси (МАФи не ставите, підряди від влади не отримуєте) займатися діяльністю в такій брудній сфері як політика?

 

- Є як мінімум два-три елементи, чому це роблю. Я свідомо вибрав жити в цьому місті, воно мені дуже подобається,  тут і народився. Маю бізнес в США, в Англії, моя жінка англійка, ми мали вид на проживання в Євросоюзі.  Але в один конкретний момент конкретно відчув таку тягу й біль за цим містом і мені дуже подобається тут жити. Тільки сьогодні не можу сказати, що це місто для мене є досить комфортним.

Коли я приїхав сюди повністю в розпал величезної фінансової кризи 2009-го року, то Черкаси нагадували одну велику депресію. Тоді почав будувати свій комфорт, маленький райський куточок, оазис. Для початку вдома (збудували будинок), потім у своїй релігійній громаді та на роботі. У 2013 році побачив, що зоною мого комфорту не може бути дім, церква, робота. От просто не можу  перебігати в ці оазиси, які все одно знаходяться в морі бруду. Тоді прийшло усвідомлення того, що робити, аби бути щасливим.

Треба, щоб усе це місто стало зоною мого комфорту, де проводжу час, ходжу цими вулицями, місцями, куди мої діти можуть піти. Спочатку ситуативно реалізовували певні соціальні проекти, заснував громадську організацію. І це діяло до певного моменту, поки не сперся об стелю й зрозумів, що на деякі речі я взагалі не можу впливати, тому що знову таки – не той інструмент: ні бізнес не працює, ні громадська організація. Єдине – треба вступати в політичний дискурс через інструменти, такі як політична партія, й змінювати людей, які приймають рішення від нашого імені, розпоряджаються нашим бюджетом. Повне перевантаження влади новими людьми з правильним мисленням, які жертовні – це вихід для того, щоб місто було комфортним для мене й для усіх людей, які тут живуть.

Другий момент – так, за українськими мірками я зі своєю сім’ю є заможною людиною. Ми дуже благословенні в тому, що маємо декілька прибуткових бізнесів. Є можливість постійно подорожувати й не замислюватися над фінансовими проблемами. Однак матеріальні речі вже давно не роблять мене справді щасливим. Кожного року оновлюю Iphone, вже були всі випуски Macbook Pro, маю хорошу машину, але отримати довгострокову радість від грошей не можу. Єдине, що побачив, що справді заповнює мене щастям, радістю і бажанням жити далі, розвиватися і працювати, навіть, коли важко - це служіння іншим людям. Все згідно із пірамідою Маслоу.

І третій момент – я духовна людина. Бачу зараз покликання від Бога йти та служити цьому місту саме в політичній, соціальній сфері та приносити світло в ці кабінети темряви й показувати, що може бути краще, і люди в Черкасах на це заслуговують. Ми звикли до цієї бідності, корупції, що не маємо впливу, що наш голос не важливий, а реально може бути краще.

 

3. Чи були спроби із боку криміналітету або правоохоронних органів тиснути на ваш бізнес із метою отримання частини прибутку від нього?

 

- У цьому питанні – ні, не було. Але декілька разів за мною слідкували. Тобто машина конкретно їхала за мною з Черкас до Києва.  Коли зупинявся просто посеред поля - вона зупинялася, я їхав – вона починала рух й так далі. Знаю точно, що мої телефони прослуховуються. Хоча зараз десь навіть співпрацюю з правоохоронними органами. Наприклад,  нещодавно безкоштовно зробив сайт для СБУ.

А з точки зору криміналітету, знаєте, відняти IT-бізнес майже неможливо. Вони можуть прийти забрати комп’ютери, але це невелика складова нашого обороту – купляються нові комп’ютери й поїхали далі.

 

 

4. Ви створюєте високооплачувані робочі місця, маєте достатній людський кадровий потенціал. Чи використовували/використовуєте свій адміністративний вплив, аби залучати працівників до вашої релігійної, політичної та громадської діяльності?

 

- Ні, ніколи.  В компанії є чат, куди можу написати про свої дії. Але роблю це наступним чином: “Якщо це комусь цікаво, приходьте. Якщо ні, то ні”. Яскравий приклад моя участь у проекті “Новий лідер”. Один раз просто написав у чаті “Хлопці, ось є така ідея, вона стосується якраз вас, якщо цікаво, проголосуйте”. І я замірив після цього – проголосувало десь 20 людей зі 100.  Можливо,  дехто проголосував до цього. Взагалі дуже багато айтішників взагалі аполітичні, вони взагалі не цікавляться політикою і я дуже жорстко відношуся до себе, щоб не змішувати ці речі.

 

5. Продати дружинин будинок у Великобританії, щоб переїхати жити в Черкаси й розвивати там IT-бізнес. Це був повний авантюризм чи продумане, виважене рішення, яке б і зараз ухвалили разом із сім’ю?

 

- Це був величезний людський авантюризм, але з духовної та емоційної точки зору ми розуміли, що наше життя і покликання бути тут. Переконаний, щоб ми і зараз так зробили. Розумієте, зараз їду в Лондон через два тижні й мені кажуть, щоб взяв із собою дружину. Тільки ви не змусите її поїхати зараз із Черкас, коли у нас така класна погода, все цвіте.

Там місто дуже дороге. Зараз ми б жили в Лондоні в маленькій квартирі з двома кімнатами й були б уже мільйонерами, адже вартість подібної нерухомості там від мільйона й вище. І працювали на іпотеку й кредит все своє життя. А у нас немає боргів, кредитів, класно живемо. Але тоді наш вибір ніхто спочатку не сприйняв. Зокрема, й батьки.

Перші півтора роки навіть казали, що я лузер і повернення в Черкаси було помилкою. Мовляв, був золотий квиток, безліч варіантів - Англія, США, Австрія. Але зараз усі змінили свою думку.

 

6. І все таки поясніть: як людина, яка за освітою перекладач, в один прекрасний момент вирішила кардинально змінити сферу своєї діяльності й створила свій IT-бізнес? Для цього були якісь передумови?

 

- Дивіться, IT-програмування мне цікавить ще з дитинства. Із п’яти років мріяв про комп’ютер, але батьки не мали змогу його придбати, адже сім’я у нас була бідна. От і залишалося приходити в магазин “Кооператор” і дивитися на вітрину, де їх виставляли. Це була головна дитяча мрія, яку вдалося втілити в життя, коли мені було 14 років. До того часу вже зумів пройти деякі безкоштовні курси з програмування. Мені це було цікаво. За допомогою Інтернету теж почав отримувати більше інформації. А вже під час навчання в університеті почав потроху підзаробляти на цьому в якості фрілансера. Таким чином заробляв собі гроші на квартиру, їжу, одяг. Це все було більше як хобі. На той час бачив себе в юриспруденції. Але походив по українських судах, побачив, як побудована система й зрозумів:  можу бути чесним, духовним, але дуже бідним юристом, або ж дуже заможним, проте, не зможу дивитися в очі дружині, коли ввечері лягатиму спати. Тоді виникла ідея зробити своє хобі роботою. Тим більше, що з часів фрілансу залишилася база клієнтів. Я поїхав у Лондон до друзів, які познайомили мене із успішними підприємцями з IT-cфери. Так поступово почав налагоджувати співпрацю. На той період, думаю, навіть зараз, IT-бізнес – це найчистіший бізнес, який є в Україні, тому що він майже ніяк із нею не пов’язаний. У нас замовлення з Німеччини, Англії і США.

 

7. Сьогодні активно виступаєте за здоровий спосіб життя, правильне харчування. А чи завжди були таким спортивним агітатором?

 

- Шкідливих звичок у мене не було, батьки так виховали. Окрім того, із 13 років належу до релігійної громади. Однак була в мене інша проблема:  до 2015 року я мав вагу на 20 кг більше, ніж зараз. Майже не займався спортом, мав справжню залежність від комп’ютера і телефону.  У підсумку мені стало важко фізично робити певні речі. Одного разу на офісі ми з хлопцями грали в настільний теніс і я через своє велике пузо не зміг нагнутися за м’ячем. Тоді прийшло усвідомлення того, що настав час щось діяти. Схуднути мені допомогла сестра, яка розробила систему правильного харчування. А опісля вже почав займатися спортом, побачив, що моє тіло здатне на більше, відкрилися нові можливості. Спорт – це взагалі такий невеличкий правильний наркотик. Ти постійно хочеш займатися, підтримувати свою форму. Я зміг почати класно плавати, бігати, кататися на велосипеді, активно проводити час із дітьми. А раніше приходив з роботи додому, лягав на диван і все. На тому вечір був завершений. Зараз усе інакше.

 

8. Вся ваша публічна громадська діяльність – це свідомо побудований місток у політику? Або є якісь інші причини, чому ви нею займаєтесь?

 

- Спочатку моя громадська діяльність взагалі не була пов’язана з політикою. Просто хотілося зробити добро для людей, маючи якийсь надлишковий ресурс, який не потрібен для життя, моєї сім’ї. А зараз так, не буду приховувати, подібна активність є цілеспрямованою, адже бачу мету – 20 листопада 2020 року вибори міського голови Черкас.

 

9.  Навіщо бізнесмену, який взагалі й близько не користується громадським транспортом (оскільки має автівку), власне, перейматися тим, що маршрутки та тролейбуси в Черкасах не дотримуються графіків руху? Вам то що з того?

 

- Дуже багато речей, які роблю, не мають конкретного впливу на мене. Окрім того, ця ідея була хлопців із нашої IT-компанії, а я намагаюся підтримувати будь-які ініціативи команди. Тим більше, що технічно це взагалі не важко. У компанії Google було таке правило для працівників: 20 % свого часу вони могли присвячувати будь-чому. Так з’явився нині відомий поштовий сервіс Gmail, який спочатку в компанії ніхто не планував реалізовувати. Отже, запуск Mapa Magic – це був один із невеличких кроків, аби зробити місто "розумним".

 

10. Чи використовували коли-небудь свою релігійну діяльність у власних цілях, аби отримати, скажімо, працівників для своїх компаній?

 

- Мені слово “використовувати” не дуже подобається, тому що воно має негативний відтінок.  Скажу як є насправді, а там нехай читачі самостійно вирішують, чи є це використанням.

У релігійній громаді є дуже багато людей, які є моїми друзями. Постійно трапляються випадки, коли вони приходять і розповідають про складне життя, що є бажання займатися IT, оскільки бачать в цьому перспективу. От і просять про допомогу. Ми тривалий час безкоштовно навчаємо цих людей, беремо їх на роботу й у підсумку вони задоволені.

Але є два випадки, коли я знав, що мотиваторами людей є не гроші, а щось більше та духовне, отримав двох класних спеціалістів. Це нині головний програміст IT- компанії та маркетолог. Це хлопці, які виросли та жили у Великобританії.  Наприклад, програміст Ітіо закінчив один з найкращих вузів у світі з програмування. Свого часу мені вдалося телефоном переконати його приїхати працювати в Черкаси після закінчення навчання. Саме через те, що в нього є духовні цінності, він побачив свої професійні знання як елемент свого служіння Черкасам та Україні. Іншим способом мені ніколи не вдалося б переконати людину, яка може зараз заробляти в 5-10 разів більше, приїхати сюди.

 

Окрім того, пан Віктор після запису інтерв'ю ще додатково пройшов тест на "Детекторі брехні".  За допомогою поліграфу ми змогли дізнатися, чи правдиво він відповів на запитання від Zmi.ck.ua.

Отже, результати цього тесту наступні:

 

Підготували Сергій Стасько, Ольга Валяєва 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

28 березня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
10:02
У Черкасах низка будинків будуть без електропостачання
09:50
У Черкасах біля Долини троянд хочуть побудувати апарт-готель висотою 33 метри
09:10
Продавай неіснуючі речі: черкащанин ошукав людей на понад 10 тисяч
27 березня 2024
20:17
Черкаський спортсмен став переможцем чемпіонату України
19:03
На Кам'янщині, де росте червонокнижна рослина, створять пам'ятку природи
18:20
Працював заступником директора: не стало відомого комунальника одного із черкаських підприємств
18:11
У Черкасах СБУ перевірить вартість та країни походження купленого медичного обладнання
18:00
На Черкащині прогнозують посилення вітру
17:03
У Смілі міська лікарня потребує донорів крові
16:37
П'ятьом рейдерам, які захопили підприємство на Золотоніщині, загрожує до 12 років ув'язнення
16:03
У дівчини з'явився інший: в уманському гуртожитку сталася смертельна різанина
15:57
На війні загинув захисник зі Шполи
15:13
Шахрай оформив на черкащанку кредити на суму в понад 200 тисяч
14:41
На Черкащині іноземець примусово поїде з України
13:56
Житель Канівщини у стані сп'яніння побив пенсіонера
13:25
На Черкащині громада перейшла до ПЦУ
12:21
У Черкаському районі чоловік, який до смерті побив дружину, проведе до 5 років за ґратами
11:50
Зіштовшнулися дві автівки: у Черкасах на перехресті сталася ДТП
11:20
У Черкасах за деякими адресами не буде водопостачання
10:32
На Черкащині горіли два будинки (ВІДЕО)
09:36
Неповнолітню, яка зникла у Черкасах, розшукали
09:00
Вартість комуналки у Черкасах: чи очікувати зростання цін