Cергій Притула: “Прийшла слава, коли паркувальники перестали з мене брати гроші”
Реклама
Актор, шоумен, телеведучий, волонтер і просто цікава особистість. Про себе говорить - “якось так живу і все вдається”. Схоже, що в Україні немає людей, які б не чули про існування Сергія Притули. Він давно є публічною особою, з якою зробили чимало інтерв’ю про приватне життя. Тому журналіст Zmi.ck.ua вирішив поговорити із артистом здебільшого про творчість. Тим більше, що незабаром він завітає до Черкас у рамках “Вар’яти-шоу”, що не так відоме широкому загалу, як постать самого Сергія. З цього і почали спілкування.
- З чого саме для Вас почалося “Вар’яти-шоу”? І чому саме цих хлопців взяли під своє крило?
- Проект з’явився у 2009-му у Тернополі і був доволі локальним явищем. Подібних шоу в кінці нульових було багато на Західній Україні: “Магарич” у Львові, “Батяри” у Франківську, “Чорний Гуцул” в Чернівцях. Учасниками шоу були колишні тернопільські квнщики з 3-4-ьох команд. Хлопці виступали у одному з місцевих клубів близько року, поки в них не стався одразу подвійний конфлікт: з мером Тернополя і з тодішнім управлінцем шоу. Кілька учасників, з якими свого часу грав у КВН, попросили мене “розрулити” ситуацію з мером.
Я зробив це одним телефонним дзвінком (завжди був у хороших стосунках з тернопільськими мерами). Після цього хлопці попросили очолити шоу. Я побував на кількох їхніх виступах, вибрав тих, з ким було б цікаво працювати, окрім цього долучив ще гумористів зі Львова, Млинова, Франківська, Ізяслава, Чернівців. Запропонував своє бачення діяльності та розвитку проекту. Хлопці погодились і 28-го травня 2010-го року ми вперше виступили у Тернополі вже під брендом “Перше україномовне гумор-шоу “Вар’яти”.
- Як відомо, у “Вар’яти-шоу” майже відсутні жарти політичні та “нижче пояса”. Скажіть, чому так обмежуєте тематику шоу, адже масовий глядач звик до такого гумору?
- Це не обмеження, це наше бачення того, чим ми можемо якісно відрізнятись від інших гумористичних проектів. І, зважаючи на те, що шоу вже більше 6 років, і ми викатуємо на рік понад 100 концертів по всій Україні, думаю, що ми правильно обрали свою нішу.
- Чи правда, що більшість історій для своїх мініатюр артисти беруть з власного життя? Розкажіть про процес написання жартів.
- Так, все проходить через особисте (сміється). Хоча процес написання матеріалу - рутинний, але від того менш цікавим не стає. Хлопці пишуть матеріали практично кожен день: мініатюри, жарти, пісні, монологи. Коли матеріалу накопичується достатньо, хлопці перекидають його мені. Я редагую і, в залежності від якості текстів, залишаю або викидаю. Можливий варіант із доопрацюванням.
Коли матеріалу назбирується на дві години концерту, його накопичення припиняється і йде наступний етап – ставимо матеріал “на ноги”, тобто йде період репетицій. А там і концерт не за горами.
- Напевне, є виступ, який вам запам’ятався найбільше. Чим?
- Це був Лондон і реакція глядачів. Я вже давно такого не пам’ятаю. У нас було багато пам’ятних концертів, коли публіка захлиналась від сміху і аплодувала, стоячи.
Але тут було щось неймовірне! Люди… Вони сміялись і аплодували навіть там, де цього не робили на жодному іншому концерті. Дві з половиною години суцільної істерики. Після концерту я фотографувався з дівчатами, у яких все лице було в розмазаній косметиці!
У минулому році артист вже був із концертом у Черкасах
- Чи траплялися під час виступів якісь курйози? Може хлопці можуть підколювати один одного під час виступу?
- У Львові років п’ять тому вирішили зробити два концерти діаметрально протилежних по контенту: 8-го березня для жінок і 9-го для чоловіків. І рекламу зарядили у цьому контексті. 8-го все як треба, кожній красуні на вході квіточку, зі сцени – подаруночки, жарти для жінок і про жінок.
Красота і мі-мі-мі. А 9-го числа, мужчини, які прийшли в клуб на наш виступ, проходили в зал тільки після того, як хостес в костюмах стюардеси, медсестри та суворої вчительки заливали їм у рота 100 грам горілки, давали закусити огірочком. Тексти зі сцени були максимально нестерпні для жіночого вушка, а сам виступ закінчився синхронним танцем “приват” у виконанні стриптизерок одного тамтешнього профільного клубу (так-так, ми експериментували, шукали себе, бували і такі виступи).
І все було б добре, якби не одне “але”. Акцент у рекламі, що 9-го концерт для мужчин, спровокував жіночу аудиторію, тому їх у залі було в три рази більше, ніж чоловіків. А ті мужчини, які були, прийшли, в більшості, зі своїми “половинками”. То спочатку “вигрібали” наші хостес, потім був “холодний душ” в залі (жіноцтво не сприймало відверте глузування над собою), а коли стриптизерки пішли в зал на “приват”, добропорядні галицькі господині хапали своїх чоловіків за волосся і відвертали голови від того сороміцтва. Це був перший раз у “вар’ятах”, коли після концерту було соромно виходити в зал :).
- Зараз в країні чимало гумористичних шоу, а чи бачите щось подібне до “Вар’ятів”?
- Не бачу. Ми – єдине україномовне шоу в країні з регулярною гастрольною діяльністю, по-друге, ми не паразитуємо на політичному гуморі, по-третє, наш гумор достатньо відфільтрований і не звужений до якоїсь певної цільової аудиторії, до нас приходять сім’ями.
- Сергію, Ви славитесь як гарний комік, людина з хорошим почуттям гумору. Чи легко і в звичайному житті постійно залишатися “на позитиві”?
- А я вже давно можу дозволити собі таку розкіш, як залишатись в кадрі чи на сцені таким, яким є у житті. Тож, думаю, що можу стверджувально відповісти на це запитання.
- У який момент зрозуміли, що до Притули прийшла слава?
- Коли паркувальники перестали брати з мене гроші за парковку!
- Що вважаєте найбільшим особистим досягненням?
- Я маю сім’ю, в якій щасливий, сина, що тішить. Також здорову маму, брата і роботу, яка приносить і задоволення, і хороші матеріальні статки. А головне, що моя робота знаходить як хороший відгук у глядача, так і адекватну оцінку у керівництва.
Окрім цього, зміг скерувати свою медійну пізнаваність у корисне русло, займаючись волонтерською діяльністю. За сукупністю фактів вважаю, що можу називати себе успішною людиною.
- Ви також відомі своєю активною волонтерською діяльністю. Що саме актуальне на сьогодні?
- Все стабільно: оптика, транспорт, “водолазка” - це три напрямки, на які зараз збираю кошти.
- Як вдається поєднувати роль телеведучого, шоумена, волонтера, чоловіка та батька?
- Я просто живу…і якось це все вдається. Можливо справа в тому, що правильно розпоряджаюсь часом?
- Наше місто завжди раде вітати Притулу та його команду. Що б могли побажати черкащанам?
- Доброго здоров’я, сімейного затишку і, головне, не забувати, завдяки кому ви маєте мирне небо над головою! Допомагайте хлопцям на фронті!!!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter