Черкаська опозиція 2013: як склалася доля публічних критиків Тулуба
Напередодні другої річниці від початку Революції Гідності в Україні ми пропонуємо згадати лідерів опозиційних сил на Черкащині, які тривалий час (2011-2013 років) публічно виступали проти дій тодішнього губернатора, головного регіонала області Сергія Тулуба.
А також показати, як склалася їхня політична доля після перемоги українського народу на Майдані і до теперішнього часу.
Леонід Даценко
Під час Майдану: координатор Ради опозиційних сил Черкащини, народний депутат України 7-го скликання від фракції ВО “Батьківщина” у Верховній Раді.
Леонід Даценко у грудні 2013 року переміг на скандальному 197-му округу на перевиборах до Верховної Ради ще за часів правління Сергія Тулуба в області. Однак революційна перемога дозволила нардепу розглядатися як кандидату на високі посади в ОДА. Принаймні, у політичних кулуарах ширилися подібні чутки, але далі розмов справа не пішла.
На позачергових парламентських виборах у жовтні 2014 року знову спробував потрапити у Верховну Раду по 197-му округу, але вже не від “Батьківщини”, з черкаським керівництвом якої пересварився, а як самовисуванець. У підсумку Леонід Даценко програв мандат висуванцю від “БПП” Владиславу Голубу.
Сьогодні: На останніх місцевих виборах очолював обласну організацію партії “Відродження”. Ця політична сила пройшла до Черкаської облради, а от Даценко депутатом не став.
Анатолій Бондаренко
Під час Майдану: голова Черкаської обласної організації ВО “Батьківщина”, депутат Черкаської облради
Після Революції Гідності кандидатура Анатолія Бондаренка також розглядалася на посаду голови Черкаської ОДА. Однак у підсумку очільника Черкащини призначали за квотою “Удару”, який зробив ставку на Юрія Ткаченка.
На позачергових виборах міського голови Черкас у травні 2014 року Анатолій Бондаренко поступився Сергію Одаричу, посівши друге місце. Також батьківщинівця обрали до Черкаської міської ради, проте скласти мандат депутата обласної ради Бондаренко відмовився. Тому його місце у міськраді посів Андрій Мушієк.
Восени 2014 року спробував стати народним депутатом від 194-го округу, але посів лише третє місце.
Cьогодні: потрапив до Черкаської обласної ради як №1 у списку від ВО “Батьківщина” (але вже сьогодні відмовився від депутатського мандату.- Ред) і став міським головою Черкас, перемігши у другому турі виборів Сергія Одарича.
Микола Булатецький
Під час Майдану: депутат Черкаської міської ради від фракції “Батьківщина”.
У грудні 2013 року Микола Булатецький знову спробував перемогти на перевиборах у парламент по 194-му округу, але цього разу діюча влада йому із Києва прислала “подарунок” у вигляді «співочого ректора» Михайла Поплавського.
У підсумку Булатецький поступився Поплавському, який застосував унікальну для Черкас систему підкупу. А у 2014 році вічний опозиціонер зі скандалом покинув “Батьківщину” і вже на позачергових виборах до міської ради перемагав на окрузі від партії “Реформи та порядок”. Також балотувався на позачергових виборах міського голови Черкас, але посів третє місце.
Cьогодні: потрапив до Черкаської обласної ради під першим номером від “Радикальної партії Олега Ляшка”.
Наталія Старікова
Під час Майдану: депутат Черкаської обласної ради , член ВО “Батьківщина”.
Навесні 2014 року Наталія Старікова стала першим заступником голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, однак пропрацювала на цій посаді лише близько півроку. Також спробувала власні сили на виборчому окрузі № 198 під час дострокових парламентських виборів, але передчасно зійшла із виборчого марафону. Старікова зняла свою кандидатуру на користь Сергія Рудика, який і переміг на окрузі.
Сьогодні: керівник обласної організації “Аграрної партії України”. Під час місцевих виборів очолила виборчий список цієї політсили до Черкаської обласної ради, однак “аграрії” не набрали необхідної кількості голосів.
Юрій Ботнар
Під час Майдану: керівник Черкаської обласної організації ВО “Свобода”
Один із небагатьох черкаських політиків, проти якого тодішня влада відкрито сфабрикувала кримінальну справу.
Юрія Ботнара звинувачували у організації штурму Черкаської ОДА 27 січня 2014 року. Хоча сам молодий політик запевняв, що не брав участь у тих подіях, а справа проти нього замовна. До перемоги Майдану Ботнар був змушений місяць сидіти під домашнім арештом.
Навесні 2014 року міг стати першим заступником голови Черкаської ОДА, однак його кандидатуру із незрозумілих причин не затвердили у Києві. У той же час став депутатом Черкаської міської ради. В партійній роботі Ботнар пішов на підвищення, очоливши головне молодіжне крило політичної сили.
Сьогодні: став депутатом Черкаської обласної ради від ВО “Cвобода” і продовжує займатися молодіжним крилом.
Віталій Іляшенко
Під час Майдану: голова Черкаської обласної організації партії “УДАР”.
Завдяки зміні керівництва країни на початку 2014 року деякі народні обранці із парламентської фракції “Удару” отримали змогу піти працювати в Кабінет міністрів або на посаду міського голови (як Віталій Кличко у Києві).
Вільні депутатські місця зайняли наступні кандидати по виборчому списку “Удару”. Серед них був і Віталій Іляшенко. Хоча попрацювати у Верховній Раді йому довелося недовго. На позачергових парламентських виборах Іляшенко отримав непрохідне місце у списку від БПП “Солідарність”, тому депутатський мандат довелося скласти. Пізніше він перестав очолювати обласну організацію “Удару” і на певний час зник із інформаційного простору.
Певний час фігурував як можливий очільник обласного “УКРОПУ”, однак із цим не склалося.
Сьогодні: на останніх місцевих виборах очолював штаб кандидата на посаду міського голови від ВО “Батьківщина” Анатолія Бондаренка.
Любов Майборода
Під час Майдану: позафракційний депутат обласної ради
Під час правління Сергія Тулуба та “Партії регіонів” в Черкаській області одна із небагатьох депутатів, які на сесії обласної ради публічно критикували тодішню владу.
Після зміни влади на Черкащині, Майборода в облраді очолила депутатську групу “Гідність”, в якій вистачало і колишніх екс-регіоналів.
Cьогодні: балотувалася до Черкаської обласної ради від президентського партії БПП “Солідарність”, але вперше за багато скликань не отримала депутатський мандат. Хоча й перемогла на своєму окрузі.
Безпосередні учасники революційних подій у Києві та Черкасах можуть ділитися власними фото і спогадами у коментарях під цієї публікацією.
Фото видань "Прочерк", "Дзвін".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter