Черкасцям для отримання субсидії пропонують відкривати банківські рахунки
Реклама
З 1 жовтня стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Також Кабмін розширив перелік банків, через які українці можуть отримувати монетизовану субсидію. Це може бути один з 38 банків, уповноважених на здійснення соціальних виплат. Для зручності пенсіонерів, працівники відділу субсидій пропонують черкасцям отримувати субсидії через банки.
Про це Zmi.ck.ua повідомила керівниця відділу призначення та перерахунку соціальних виплат Департаменту соціальної політики ЧМР Тетяна Обідало.
Нагадаємо, З 1 жовтня отримувачі субсидій можуть отримати субсидію у будь-якому українському банку. Готівка може бути перерахована на банківські установи для тих пенсіонерів, які на сьогоднішній момент вже отримували житлові субсидії, і які отримували пенсії через пенсійний фонд України. Якщо громадяни отримували свою пенсію через поштові відділення, то субсидія прийде на поштові відділення. У випадку, якщо кошти зараховані на відділення, жителі мають отримати їх в місячний термін, якщо ж люди їх не отримали, кошти повернуться до бюджету і поставляться знову на нарахування. Про це йшлося у "Темі дня" Суспільного Черкаси із начальницею відділу соціальних допомог департаменту соціальної політики Черкаської міськради Галиною Романенко.
"Ми телефонуємо жителям і доводимо їх до відома про шляхи отримання субсидій. Якщо ж вони отримують пенсію та субсидію через поштові відділення, то зараз не завжди разом з пенсією приносять і субсидію, можуть, приміром, пенсію принести сьогодні, а субсидію – на наступний день. Є такі випадки, коли не співпадають пенсійні бази. Тож ми телефонували і пропонували людям пенсійного віку: щоб їм самим не ходити на поштове відділення і не отримувати субсидію, можливо вони зможуть відкрити рахунок в банку",- прокоментувала Тетяна Віліївна.
З’ясувати у який спосіб жителі Черкас отримують субсидію, Zmi.ck.ua вирішили, тому що днями у соцмережі Facebook черкащанка Тетяна Дончева опублікувала про випадок, коли її знайому дезінформували щодо отримання субсидії. Вона зазначила, що буцімто з відділу субсидій телефонували і просили оформити банківський рахунок, інакше субсидія не буде приходити на поштове відділення.
"Пенсіонерка з пенсією 2000 грн. постійно отримує субсидію через пошту 5 числа кожного місяця. Минулого місяця субсидію разом з пенсією не принесли, на пошті пояснили, що гроші не надійшли. Чиновниця заявила, що пошта відмовилася від надання цієї послуги і субсидія буде надходити тепер на карту. Банківської картки у пенсіонерки немає. На такий аргумент чиновниця заявила, що пенсіонерка повинна відкрити карту, інакше не буде субсидії",- йдеться у дописі черкащанки.
Втім, зі слів Тетяни Обідало, черкащанка, яка не отримала субсидію, зателефонувала на гарячу лінію і їй вдалося розібратися з цим питанням, субсидію жительці нарахували.
У департаменті соціальної політики наголошують, що кожен випадок із виплатами субсидій, якщо є проблемні питання, реагують належним чином і максимально налаштовані на забезпечення якісних послуг субсидіантам.
Тож, у випадку питань із субсидіями, просять телефонувати на гарячу лінію за тел.:(0472) 54-22-01.
Також департамент соціальної політики інформує, що одержувачі субсидії, у яких відсутні рахунки в уповноважених банках до надання інформації про платіжні реквізити отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при зверненні про субсидію.
Ті, кому призначено безготівкову форму допомоги, а це домогосподарства, які мають борги за комунальні послуги, отримуватимуть субсидію виключно через Ощадбанк.
Монетизовану субсидію можна отримувати через будь-який з нижче перелічених банків:
1. АТ "Укрексімбанк"
2. АТ "Ощадбанк"
3. АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
4. АТ АБ "Укргазбанк"
5. АТ "УКРСОЦБАНК"
6. АТ "Райффайзен Банк Аваль"
7. АТ "КРЕДОБАНК"
8. АТ "УкрСиббанк"
9. АТ "Ідея Банк"
10. АТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК"
11. АТ "ПІРЕУС БАНК МКБ"
12. АТ "АЛЬФА-БАНК"
13. АТ "ОТП Банк"
14. АТ "Банк Альянс"
15. АТ АКБ "Львів"
16. АТ АКБ "ІНДУСТРІАЛБАНК"
17. АТ "МТБ БАНК"
18. АТ АБ "ПІВДЕННИЙ"
19. А Т"Полтава-банк"
20. АТ "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК"
21. АТ "СХІДНО-УКРАЇНСЬКИЙ БАНК "ГРАНТ"
22. АТ "Юнекс Банк"
23. АТ "Комерційний Індустріальний Банк"
24. АТ "Універсал Банк"
25. АТ "АКБ "РАДАБАНК"
26. АТ "БАНК ВОСТОК"
27. АТ "МОТОР-БАНК"
28. АТ "КБ "АКОРДБАНК"
29. АТ "КРИСТАЛБАНК"
30. АТ "БАНК СІЧ"
31. АТ "БАНК "КЛІРИНГОВИЙ ДІМ"
32. АТ "МЕТАБАНК"
33. АТ "МІЖНАРОДНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК"
34. АТ "ПРАВЕКС БАНК"
35. АТ "ТАСКОМБАНК"
36. АТ "УКРБУДІНВЕСТБАНК"
37. АТ «АКЦЕНТ-БАНК» (АТ «А-БАНК»)
38. АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК» (АТ «АП БАНК»).
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter