ДТП та штрафи: найважливіші факти за рік роботи від черкаських патрульних
Реклама
В Управлінні патрульної поліції Черкас підбили підсумки першого року роботи.
Zmi.ck.ua виділяє основні моменти зі звіту патрульних, який під час сьогоднішньої прес-конференції представив начальник Управління патрульної поліції в місті Черкаси Олександр Кокоба.
1. За рік роботи до поліції надійшло понад 84 тисячі звернень. З них понад 50 тисяч надійшло на лінію 102 і понад 32 тис. – виявлені порушення поліцейськими під час патрулювання. У середньому на добу обслуговують 230 звернень.
2. На місце події патрульні прибувають в середньому за 6 хвилин 26 секунд. За гарячими слідами патрульним було затримано та доставлено підозрюваних по одному вбивству, трьох зґвалтуваннях, чотири розбої, понад 40 грабежів, 5 шахрайств. Було затримано майже 70 осіб, які перебувають в розшуку та інші. За рік роботи було евакуювало 137 транспортних засобів.
3. Патрульні виявили та задокументували понад 12 тисяч порушень адміністративного господарства. Найчастіше це дрібне хуліганство, розпиття алкоголю та поява у нетверезому стані і злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського.
4. У сфері безпеки дорожнього руху було складено понад 10 тисяч адміністративних матеріалів. Найнебезпечніше порушення, звісно, керування транспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. За рік зафіксовано 974 фактів. З них 63 водії попалися на цьому ж порушенні вдруге за рік. 5 водіїв спіймали нетверезими за кермом втретє. У ще шести випадках п’яні водії керували човнами на воді.
5. Патрульні винесли постанови зі штрафами на загальну суму 2,5 млн гривень. Добровільно сплачено 75% від цієї суми.
6. Водний патруль виявив 182 порушення в сфері охорони природи. З них в 14 випадках порушено кримінальне провадження. Збитки, нанесені державі, становлять 850 тисяч грн. Також було вилучено 9 км сіток та 17 човнів.
7. Патрульна поліція також веде моніторинг дорожньої інфраструктури. Так, на вулицях Черкас немає близько 3 тисяч дорожніх знаків, з яких понад 400 – знаки пріоритету. Через що на перехрестях стаються ДТП. Більше того, половина встановлених знаків не відповідають нормам. Станом на сьогодні, у місті встановили лише 60 нових дорожніх знаків.
8. За словами патрульних, розмітка має бути нанесена на понад 3 тис. км доріг. Однак вона є лише на 10 км. Без розмітки вулиці Смілянська, Чорновола та інші вулиці центральної частини міста.
"Проведення ремонту покриття, без нанесення дорожньої розмітки та встановлення відповідних дорожніх знаків, негативно впливає на безпеку дорожнього руху. Як свідчить аналіз аварійності, з березня 2016 року по лютий 2017 на вулицях зафіксовано 1457 ДТП. З них 301 – з постраждалими, в яких 12 осіб загинуло. Майже половина ДТП сталися на вулицях Надпільна, Смілянська, Чорновола, Благовісна, Грушевського та Хіміків. Там нещодавно проведено ремонт, але досі немає розмітки", - повідомив Олександр Кокоба.
Станом на березень взято на облік 17 місць концентрації ДТП.
9. Інформацію про стан аварійності патрульна поліція направляє до міськради. Також додають і пропозиції, як знизити кількість пригод. За рік поліцейські надіслали понад 40 звернень.
10. Патрульні часто зустрічають з дітьми. Уроки безпеки та різні заходи проводять у школах і дитячих садочках, в таборах і позашкільних закладах. Адже актуальна проблема дитячого травматизму. Протягом року у Черкасах сталося 35 аварій за участю дітей. Через що постраждали 40 осіб. Діти травмуються і в ролі пасажирів, і велосипедистів, і пішоходів.
11. За рік до суду надійшло 120 справ, в яких громадяни оскаржують дії патрульних. З них 46 суд задовольнив. За словами, начальника сектору правового забезпечення Сергія Засунька, протокол або постанова можуть бути скасовані в суді навіть через помилки в оформленні. До того ж, з червня інтереси патрульних в суді представляє сектор правового забезпечення, хоча раніше поліцейські самі захищали свою позицію.
12. Протягом року сталося 24 ДТП за участі патрульних. З них у 9 випадках винуватцями були самі правоохоронці. За що патрульних притягували до адміністративної та дисциплінарної відповідальності.
13. Командир батальйону Патрульної поліції Черкас Ярослав Курбаков повернувся до Черкас. Він разом з колишнім начальником Вадимом Лісничуком переїхав до Харкова. А тепер знову працюватиме у патрульній поліції Черкас.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter