Хабарники та Шатуни. Cловник “батлу” за “Прозоро” у Черкасах
Реклама
Інформаційне протистояння міської влади та громадськості щодо функціонування у Черкасах допорогів у системі електронних закупівель “Прозоро” відбувається настільки давно і непередбачувано, що режисери відомих та популярних у 90-роках бразильських серіалів могли б зацікавитися подібним сценарієм.
Майданчиком для гострих дискусій здебільшого стала соціальна мережа Facebook, де фактично кожен із бажаючих мав змогу неодноразово озвучити свою позицію.
За час обміну думками сторонам несвідомо вдалося сформувати навколо роботи системи “Прозоро” певну кількість слів та виразів, які мають декілька підтекстів і є зрозумілими лише окремій категорії людей.
А от для тих, “хто не в темі”, журналісти видання Zmi.ck.ua підготували невеликий тлумачний словник ключових виразів під назвою “Прозоро” у Черкасах”.
Так містянам буде простіше орієнтуватися у такому затяжному батлі активістів та владців.
Це означає, що система електронних закупівель у Черкасах працює не так, як би цього хотілося одній стороні конфлікту.
Це означає, що іншу сторону конфлікту абсолютно влаштовує робота системи електронних закупівель.
Це коли представники однієї сторони конфлікту запитують в представників іншої, чому останні так переймаються використанням бюджетних коштів? Мовляв, якщо ви податки платите, тоді й можете цікавитися подібним питанням. Раптом ви безробітний і не платите податки, то й не треба перейматися подібними речами.
У нашому випадку, це коли дві сторони на публічному рівні заявляють про готовність до конструктивного діалогу, однак фактично залишаються при своїй позиції і мало чують один одного.
Це коли представники однієї конфліктуючої сторони переконані, що роблять все правильно і навкруги повний порядок. А представники іншої зазначають, що це далеко не так. Мовляв, подивіться, проблем насправді вистачає. Останні у підсумку отримують неофіційне прізвисько “шатуни”, які начебто безпідставно збурюють населення.
А це вже назва від “шатунів”. Мовляв, головна проблема - це непрозоре використання бюджетних коштів. А представники першої сторони, на думку активістів, ще навіть мають свій власний зиск із цього.
Це символічна відзнака для “хабарників” від “шатунів”.
Це коли представники однієї сторони звинувачують представників іншої в перекручуванні певних фактів. Водночас, представники іншої сторони так не вважають.
Це коли представники однієї сторони так побудували роботу суб’єкта обговорення, що їм важко пред’явити претензії, оскільки формально порушення в цьому немає.
Це люди, які, на думку представників однієї сторони, спеціально виступають проти , оскільки їм це фінансово вигідно. Причому кошти надходять регулярно із-за кордону.
Поняття, яке представники обох конфліктуючих сторін трактують по-різному.
Частина суспільства , яка начебто не є значною, щоб її думку враховувати.
Це коли одна сторона конфлікту в такому розвитку сюжету переконана, а інша так не думає.
До речі, сьогодні знову буде організовано круглий стіл, де влада та громадськість вкотре спробують знайти спільне бачення функціонування “Прозоро”. От і дізнаємось , чи можна буде доповнити цей словник новими словами. Або ж, нарешті, покласти його у сейф і ще тривалий час не діставати звідти.
Головне фото - Влада Жаріна
Підготував Сергій Стасько
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter