Немає електроживлення і можливості запису: на Черкащині вже три роки поліція просить владу профінансувати систему відеоспостереження
Реклама
Починаючи з 2017 року ГУНП в Черкаській області просить владу віднайти можливості і профінансувати проєкт створення комплексної системи відеоспостереження та відеоаналітики в Черкаській області. Бо на сьогодні з 345 камер вуличного спостереження по Черкасам та області значна кількість не працює через відсутність електроживлення та фінансування на обслуговування.
Про це на інформаційний запит Zmi.ck.ua повідомляє Головне управління національної поліції в Черкаській області.
Додамо, згідно соціологічних досліджень, проведених серед 24 областей України, щодо відчуття людей в безпеці Черкаси перебувають на 19 місці. А у 2018 році Черкаси назвали найбільш кримінальним містом України. Таку позицію висловив тодішній перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін.
Дві камери на виїзних автошляхах з Черкас не працюють
Так на Черкащині з 345-ти камер вуличного відеоспостереження 38 відеокамер мають програмне забезпечення, здатне розпізнавати та зберігати номерні знаки транспортних засобів. З них чотири камери, які входять до комплексу "Рубіж", розміщуються на головних виїзних автошляхах з м. Черкаси в напрямках м. Канів, м. Чигирин, м. Сміла та м. Золотоноша. Втім з цього числа 2 відеокамери не працюють у зв’язку із відсутністю електроживлення. Значна кількість відеокамер не функціонують через відсутність електроживлення та фінансування на обслуговування. Йдеться у листі-відповіді ГУНП.
Без можливості оперативного реагування
Разом з тим, на території Черкаської області 30 відеокамер, які здатні розпізнавати та зберігати номерні знаки транспортних засобів (марки «Hikvision»), працюють в автономному режимі. Тобто для отримання інформації щодо зафіксованих номерних знаків транспортних засобів необхідно здійснювати доступ до кожної відеокамери окремо, що приводить до втрати часу та унеможливлює оперативно відреагувати на злочини та правопорушення.
У Черкасах – лише 19 камер
У місті Черкаси встановлено 41 відеокамеру, з яких через відсутність електроживлення не працює 22 відеокамери, ще 15 працюють в режимі он-лайн без можливості вести запис та архівацію даних.
Нагадаємо, під час пресконференції міського голови Анатолія Бондаренка у грудні цьогоріч піднімалось питання про "Безпечне місто", де він висловив сподівання, що в середині літа система має запрацювати.
Як вирішити проблему
Щоб вирішити проблему, має бути створена комплексна система відеоспостереження та відеоаналітики в Черкаській області у складі cloud-платформи збору, накопичення та аналітичної обробки відеоінформації ємністю 900 каналів створення моніторингових центрів та встановлення 50 вузлів відеоспостереження з функціями розпізнавання автомобільних номерних знаків на дорогах обласного та державного значення (загалом 200 відеокамер).
Потребує значних коштів
Поліція області вже третій рік зверталась листами-клопотаннями до державних органів влади з проханням фінансування проєкту, але поки що, як йдеться у відповідях, в обласному бюджеті відсутній вільний фінансовий ресурс на ці потреби.
В липні цьогоріч провели спільну нараду за участю керівництва СБУ, ДСНС, ГУНП в Черкаській області та керівництва Черкаського міськвиконкому щодо реалізації програми "Безпечне місто" та впровадження комплексної системи відеоспостереження та відеоаналітики в Черкаській області. Але поки питання залишається відкритим.
Зі слів поліції, вони продовжують тримати це питання на контролі та цілодобово виконують свої повноваження.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter