Підводні камені оформлення субсидії у Черкасах: спрощення в яскравій обгортці
Реклама
Черкаські журналісти спробували оформити субсидію.
За спрощеною процедурою для оформлення субсидії потрібні лише заява та декларація. Виявилося, що не все так просто. Журналісти Zmi.ck.ua взялися висвітлити процес оформлення субсидії зсередини. Цього разу розповімо про похід до управління соцзахисту.
Отже, попередньо підготувавшись, рушаємо до громадської приймальні Управління соціального захисту населення Придніпровського району Черкас. Варто відзначити, що заповнювати заяву та декларацію можна і вдома. Подаємо папери вже в установі, щоб зекономити час.
Нагадаємо, окрім стандартних паспортних даних та ідентифікаційного коду, що у документах визначається як реєстраційний номер облікової картки платника податків, усіх зареєстрованих осіб, потрібно знати номер особового рахунку, загальну площу житла та точну назву місця роботи.
Стан громадської приймальні приємно здивував. Очікували "потрапити" у часи СРСР, але насправді це виявилося цілком відремонтоване приміщення, з новими меблями та зручними диванами. Є рецепція та навіть куточок для дітей.
Здебільшого черкащани з нашої черги зверталися з питаннями щодо оформлення субсидії. АТОвець поставив питання, що пов’язані з його статусом. Ймовірно, що у соцпрацівника на кожного – ліміт часу. Відповівши на одне з питань хлопця, жіночка завершила розмову недвозначним “Пока”.
Молодик від таких слів розгубився, але все ж почув необхідну йому інформацію.
Більшість бажаючих оформити субсидію – люди поважного віку. В них виникає безліч питань. Але соцпрацівники допомагають, в окремих випадках навіть заповнюють документи власноруч.
На столі громадської приймальні є зразки заяви та декларації. Хоча в останньому документі зазначається полтавське управління. Тому починати краще із заяви, де у зразку вказана повна назва управління в Черкасах. Приклад декларації – новий. А от сама форма для заповнення містить рядок «Сума доходу».
Наголосимо, що за спрощеною процедурою її вказувати не потрібно.
Має бути лише вид та джерело доходу. Місця для «суми» у зразку декларації відсутні. Відповідно й за неправильно вказані цифри не штрафуватимуть. Соцпрацівник розбіжності прокоментувала просто: «То не заповняйте».
А тим часом черкащани масово збирають довідки з місця роботи та пенсійного фонду.
Оскільки у Міністерстві соціальної політики використовувати старі бланки не заборонили, усе залишається на совісті працівників та обізнаності людей.
Заповнені заяву та декларацію перевіряє працівник управління. Якщо все правильно, запитує про оформлення субсидії у попередні роки, наявність земельних паїв і картки “ Приватбанку”.
А насамкінець діалогу підсумовує: повідомлення про призначення субсидії варто чекати за 1,5-2 місяці. Також результат оформлення відобразиться у платіжках.
Ми встигли звернутися із заявою до 15 грудня, тому компенсацію мають призначити з початку опалювального сезону, тобто з 15 жовтня цього року.
Короткі висновки та поради на майбутнє:
- Добре підготуйтесь перед заповненням паперів. Краще витратити більше часу і бути поінформованим, ніж збирати потім непотрібні довідки.
- На допомогу працівників соцзахисту можна розраховувати. Однак із питанням краще звертатися вже будучи “в темі”.
- Ще вдома підготуйте паспортні дані, код, особові рахунки. Продивіться документи, де буде чітко вказано загальна площа житла. Це все для того, щоб подача документів у вас забрала мінімум часу.
- Візьміть із собою ручку. Особливо порада актуальна для приміщення громадської приймальні, де із цим проблеми. Також не забудьте про паспорт.
- На усі питання люб’язно відповідають за номером: 45-30-09.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter