16.10.15 11:15

“Санта Барбара” по-черкаськи: готуйте попкорн“Санта Барбара” по-черкаськи: готуйте попкорн

 

Останні політичні події у Черкасах починають підігрівати градус передвиборчої напруги, фіналом якої, без сумнівів, стане безпосередньо день виборів – 25 жовтня.

Зацікавлені сторони максимально кидають вогняні стріли в один одного, але пересічним черкащанам історія з реєстрацією/не реєстрацією списку кандидатів “Партії вільних демократів”, Сергія Одарича та діями ТВК могла б нагадати відомий американський серіал “Санта Барбара”. Актори, сюжет, драматургія, перемоги, поразки…

Отже, спробуємо без емоцій розібратися у виниклій ситуації та відтворити хронологію подій.

У головних ролях:

“ПВД”

 ТВК

 ЦВК

 Сергій Одарич, лідер “ПВД”, чинний міський голова Черкас

В епізодах:

Суд

Міліція

Андрій Бородай, місцевий бізнесмен, помічник кандидата в Черкаську міськраду від партії “Солідарність”

 

 

Серія 1

26 вересня

Черкаська міська виборча комісія вирішила відмовити в реєстрації 12-тьом кандидатам від “Партії вільних демократів”.

ТВК: порушення п. 7 ст. 38 ЗУ “Про місцеві вибори” (там йдеться про вимоги до автобіографій). В біографіях 12 кандидатів у графі “Громадська діяльність” не написано слово “відсутня”.

Сергій ОдаричЗа законом існує лише дві підстави відмови у реєстрації - відсутність згоди кандидата на балотування або згода одразу від кількох різних партій. Інших немає”.

30 вересня

Суд, позов з боку партії.

Черкаський окружний адміністративний суд у своєму рішенні визнає постанову територіальної виборчої комісії неправомірною, проте загалом дії комісії щодо відмови в реєстрації кандидатів правомірними.

Протягом доби з моменту набрання законної сили рішення суду, кандидати від “ПВД” мають виправити неточності у своїх поданнях, а ТВК повинна була їх розглянути.

5 жовтня

Але черкаська міська виборча комісія відмовилась реєструвати цих кандидатів, мотивуючи це частиною дев’ятої статті 41 Закону України “Про місцеві вибори”. Мовляв, закінчився строк реєстрації кандидатів.

8 жовтня

ЦВК проводить засідання і скасовує постанову Черкаської міської виборчої комісії від 5 жовтня 2015 року №83 і зобов’язує цю виборчу комісію вирішити питання щодо реєстрації кандидатами у депутати вищезазначених дванадцяти осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати Черкаської міської ради місцевої організації “Партії Вільних Демократів”, з урахуванням виправлених помилок та неточностей в поданих документах, а також вирішити питання щодо реєстрації цих осіб у строк до 9 жовтня 2015 року включно.

9 жовтня

Черкаська виборча комісія розглянула документи з врахуванням виправлених неточностей від дванадцяти кандидатів “ПВД” та провела голосування щодо їх реєстрації. Однак рішення так і не прийняли.

10-11 жовтня

У ніч з 10 на 11 жовтня міська ТВК приймає рішення повністю зняти весь список цієї політичної сили.

У ТВК ( заступник голови Микола Бунякін) пояснили:  жоден представник партії не звернувся до них, щоб виправити неточності, а законом не передбачено, що комісія може включати або не включати людей зі списку. А це питання потрібно було вирішувати, оскільки ЦВК встановило чіткі рамки. Тому вони скасували першу та другу частини постанови №26 про реєстрацію цієї партії загалом.

В той же час Сергій Одарич демонструє на cвоїй сторінці у Facebook листа до міської ТВК з проханням надати можливість виправити помилки і неточності, допущені в автобіографіях дванадцятьох кандидатів від “ПВД”. У зверненні прізвища кандидатів чітко вказані.

Паралельно міський голова Черкас написав листа і генеральному прокурору України Віктору Шокіну.

Серія 2

12 жовтня

З 11 години ранку у Черкаському міськвиконкомі, де знаходиться ТВК, не було світла через аварію у внутрішньобудинковій мережі. ТВК для своєї роботи користується генератором.

ЦВК. Рішення ТВК про зняття всього списку  “Вільних демократів” скасовано. Комісії надали один день для реєстрації 12 незаконно знятих кандидатів.

Вечір того дня, Сергій Одарич: “Жага до насилля над жінками бере своє – Бородай (місцевий бізнесмен, помічник кандидата в міськраду від партії “Солідарність”, -ред.) у приміщенні виборчої комісії побив також двох кандидаток від “Вільних демократів” Юлію Погостинську і Лесю Валяєву. Сволота!”

ТВК (юрист Людмила Бордонус), Facebook: “Сьогодні вночі Черкаська міська виборча комісія виходила з приміщення у супроводі правоохоронних органів, через блокаду приміщення членами “ПВД”. Владислав Пустовар, будь ласка, проведіть роботу з підпорядкованими Вам органами, щодо захисту приміщення виборчої комісії. Це не нормально, коли працівники міліції не можуть посприяти банальному опечатуванню дверей після завершення засідання. Це не нормально коли працівникам комісії , потенційні кандидати “ПВД”, в присутності правоохоронних органів,  погрожують життям дітей”.

13 жовтня

Міліція: відкрите кримінальне провадження за фактом подій, що сталися вночі у приміщенні Черкаської міськради. Провадження розслідується за перешкоджання здійсненню виборчого права. Тепер ТВК цілодобово охороняють працівники міліції, яких забезпечено приладами відеофіксації.

ТВК, прес-конференція

Голова Анатолій Кошовий:  “Під час засідання комісії ми отримали інформацію, що ЦВК скасувало постанову комісії щодо реєстрації кандидатів від партії “Вільних демократів”.  Певні представники політичних сил від нас вимагали, щоб ми почали розглядати цю постанову від ЦВК. Ми закрили засідання і домовились, що сьогодні (13 жовтня.- ред) в обід збереться вся комісія і постанову розгляне. Потім сторонні людипочали відкривати двері до кімнати комісії, хотіли зайти в приміщення, поводилися неадекватно. Також вони погрожували членам комісії”.

Інші члени ТВК підтвердили журналістам факт отримання погроз з боку представників “ПВД”. І навіть показали на кандидата в депутати міськради Тараса Коломійця, який начебто їм погрожував.

“ПВД” (Тарас Коломієць): “Ми ніяких бійок не робили і нікому не погрожували. Дуже смішно чути про погрози, які мені приписують. Наша партія має великі рейтинги, тому опоненти перекручують всі факти. Ми адекватні люди і розуміємо, що подібні дії могли бути використані проти нас. А біля приміщення ТВК я був на правах кандидата, бо маю право спостерігати за виборчим процесом”.

ТВК (Анатолій Кошовий): “Міліція, яку викликали члени комісії, вела себе пасивно і не реагувала на погрози і намагання прорватися сторонніх людей у службове приміщення”.

Після цього на ТВК приїхав місцевий бізнесмен Андрій Бородай, який є помічником кандидата в міськраду від “Солідарності”. Йому подзвонили члени комісії та попросили про допомогу.

Андрій Бородай: “Члени ТВК дзвонили не тільки мені, а й іншим представникам політичних сил. Ми вже повідомляли і міліцію, і СБУ, однак вони не втручалися. Потрібно було навести порядок, щоб члени ТВК могли закрити сейфи, опломбувати все, оскільки близько 30-50 членів “ПВД” хотіли забрати печатки”.

Також він спростував інформацію, що когось бив і що його били. “Я хотів закрити двері, а на мене накинулись представники “ПВД”.

“ПВД” (постраждала Леся Валяєва): “Можу сказати, що мені дуже пощастило, що Андрій Бородай наніс мені удар ліктем, а не прямо кулаком. Якби він ударив здорову людину, може наслідки були б менші, але через те, що я оперована і маю відкриту рану (я стомована і маю другу групу інвалідності). Наслідки для мене не дуже втішні. Експертиза зафіксувала це так: що стома (рана) із гіперемованими циркулярно краями, запала вглиб, ознак кровотечі із цієї ділянки немає. Тупа травма ділянки ілеостоми. Для тих хто сьогодні писав, що ми розпивали спиртні напої хочу повідомити - пройшла експертизу на наявність алкоголю в крові, все зафіксовано на відеокамеру, взяті біологічні зразки. Висновок: 0 - проміле, твереза”.

Тепер приміщення ТВК охороняє приватна фірма, яку начебто найняв Анатолій Кошовий.

Cерія 3

Увечері Черкаська ТВК своїм рішенням зняла з виборів весь список “Партії вільних демократів” та кандидата на посаду міського голови Сергія Одарича, мотивуючи це тим, що копія рішення про участь Всеукраїнської партії “Партії вільних демократів” у виборах засвідчена не її керівником.

Спостерігачі від ГМ “Опора зауважили, що той же час ЦВК прийняла копію рішення і дозволила цій політичній силі брати участь у виборах.

Представники ТВК (юрист Людмила Бордонус) в коментарі телеканалу “Вікка”пояснили свої дії:

“Відповідно до ч. 1 п. 3 статті 38 закону “Про місцеві вибори”, суб’єкт виборчого процесу подає копію рішення про участь у місцевих виборах, завірену підписом керівника партії та скріплену печаткою. Коли ми повторно перевіряли документи по 12 кандидатах від ПВД, яких ЦВК зобов’язала зареєструвати, ми мали перевірити всі документи. При повторному перегляді документів було встановлено, що рішення з’їзду партії про участь у місцевих було підписано першим заступником голови партії Михайлом Бродським, а завірена копія – заступником голови Юрієм Сахном.

У нас є дві підстави, щоб визнати цей документ неналежно оформленим. По-перше, відповідно до статуту партії, підписантом рішення виступають головуючий на засіданні та секретар. Тобто навіть якщо Бродський був головою з’їзду, відсутній підпис секретаря. По-друге, копія рішення завірена не керівником, а заступником. При цьому нам не додані супутні документи, що Сахна на це вповноважували. Оскільки відсутній підпис керівника, цей документ не відповідає законодавству і не може бути прийнятий”.

Сергій Одарич відповів на це, що такими питаннями (перевіркою матеріалів з’їзду) займається ЦВК, а не ТВК.

Cам він не сумнівається, що візьме участь разом із командою у виборчому процесі.

Cерія 4

14 жовтня

Міський голова Черкас вже побував в генеральній прокуратурі України. А вже увечері ЦВК розпустила Черкаську міську виборчу комісію за систематичне порушення закону, невиконання рішень судів та її постанов.

Далі буде, запасайтесь попкорном!

P.S. А поки всі ці виборчі баталії тривають, на вулицях Черкас семирічні діти пропонують із пакету купити їхні іграшки…

Складав пазл Cергій Стасько

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкаси #вибори

Останні новини

28 лютого 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:06
На Черкащині державний кадастровий реєстратор незаконно зареєструвала земельну ділянку
19:05
Загиблого капітана поліції з Черкащини посмертно нагородили орденом
18:06
На Черкащині чоловік викрав з автомобіля сумку, у якій було 60 тисяч
17:02
У деяких черкаських будинках зникло світло: яка причина
16:35
Бондаренка визнали лідером за кількістю нерухомості у мерів та очільників ОВА в Україні
16:20
У Черкасах обрали заступника голови окружного адміністративного суду
15:36
Черкаські військові 110 бригади виходять на відпочинок
14:53
Відчувають весну: у черкаському зоопарку після зимової сплячки прокинулись ведмеді
14:11
Майже півтора роки вважався зниклим безвісти: на Шполянщині прощатимуться із захисником
13:32
У Смілі шахраї просять гроші від імені міського голови
12:31
На Черкащині зафіксували майже два десятки випадків сказу у тварин
12:16
Черкаським захисникам терміново потрібна допомога
11:55
Полеглому військовому з Черкащини присвоїли звання Героя України
11:32
Понад 5 мільйонів переглядів: черкаський поліцейський став зіркою ТікТоку
10:46
Колишнього очільника черкаських рятувальників призначили головою ДСНС України
10:19
На Черкащині горіло більше гектару сухої рослинності
09:43
У Черкасах деякі будинки тимчасово будуть без води
09:12
Військовий з Канева отримав нагороду від Головнокомандувача ЗСУ
27 лютого 2024
20:23
На Черкащині аферисти ошукали літню жінку на понад 2 тисячі доларів
19:01
Загрожує до 5 років ув'язнення: у Корсуні-Шевченківському чоловік не з’явився до ТЦК
18:15
Лежав непритомний: черкасець майже до смерті побив свого товариша
17:04
В Умані виявили паломника-нелегала