Реклама

Реклама
Реклама
23.11.15 08:52

Що жителі Черкас ніколи не забудуть Одаричу?


Реклама
Що жителі Черкас ніколи не забудуть Одаричу?

 

Ми продовжуємо аналізувати підсумки  майже 9-річної діяльності Сергія Одарича на посаді міського голови Черкас.

Цього разу поговоримо, що пересічний черкащанин не забуде Сергію Одаричу?

ЧИТАЙТЕ: За що жителям Черкас слід подякувати Одаричу?

Відразу слід зауважити, що жителям Черкас навряд чи цікаві особливості прийняття будь-яких рішень в місті, поняття депутатської більшості в міськраді, політичні домовленості і тому подібні речі. Наші люди звикли жити за принципом: хто головний – той і винен.

1.Потопи у Південно-Західному районі

Великий дощ вперше показав проблему із каналізацією у Південно-Західному районі влітку 2011 року. Люди в автівках та громадському транспорті в прямому сенсі “пливли” по дорозі.

 

 

Особливою кількістю «озер» відзначилася територія біля «літака», фактично на виїзді з міста.  Зі стихією вдалося все ж справитися, а міська влада переконувала, що знає проблему та способи її вирішення.

Однак весна 2015-го знову показала, що за чотири роки не було зроблено правильних висновків із подій 4-річної давнини. Південно-Західний район знову опинився у воді. А чиновники лише з’ясовували стосунки замість того, щоб ліквідувати проблему. 

Тим часом у мережі все більшої популярності набирав наступний мем -

Через деякий час чиновники знову прозвітувалися, що «озера» біля «літака» більше не буде. Але слід почекати першого сильного дощу…

2. Будівництво за драмтеатром

Безумовно, слід зауважити, що дозвіл на будівництво багатоповерхівки міська влада у 2007 році не давала. За драмтеатром мали звести ТРЦ “Фонтан-Сіті”. Хоча й тоді громада виступала проти, оскільки там був сквер, який зруйнували.

Через економічну кризу у 2008 році будівництво ТРЦ було призупинене і Черкаси  на довгих 6 років отримали яму у центрі міста.  На початку 2014 року забудовник знайшов кошти, але плани щодо будівництва змінив: житловий будинок замість ТРЦ.  Попри чергові протести громади та рішення виконкому сьогодні будівництво за драмтеатром продовжується. І з кожним днем там “росте” багатоповерхівка.

3.  PR від місцевих політиків

Колишній міський голова у політичних Черкасах з’явився у 2006 році. На фоні місцевої комуністично-соціалістичної політичної еліти, яка з роками лише змінювала партії, але не принципи роботи, Одарич мав вигляд справжнього столичного феномену. Він завжди вмів максимально презентувати результати своєї роботи для громади. Інколи (не мало), звісно, і перебільшити масштаби зробленого.

Однак у плані презентації себе та власного імені серед жителів Черкас йому не було рівних. Чим довше Сергій Одарич був міським головою, тим більше навчав своїх опонентів PR-технологіям. А вже сучасна політична еліта міста – це якраз члени колишньої команди Одарича.

4.  Кредити

Місто винне чималих коштів з виплати кредитів світовим банківським  установам.

Зокрема, основними з них є:

-  11, 2 мільйони євро взяли у 2008 році для КП “Черкаситеплокомуненерго”, щоб модернізувати систему теплопостачання. Віддати гроші треба до 2027 року.

- 10,9 мільйонів доларів взяли у 2009-му на 17 років у Світового банку для КП “Черкасиводоканал”. Головна мета - реконструкція та модернізація міського водогону і каналізаційних насосних станцій.

- на 60 мільйонів гривень випустили муніципальних облігацій у 2011 році. За ці гроші капітально і ремонтувалися дороги у 2011-2013 роках.

5. Парковку в центрі Черкас

У 2011 році було вирішено провести реконструкцію площі біля Будинку торгівлі, який розташований у самому центрі Черкас.  Назву проекту дали інтригуючу і багатообіцяючу – Європейська площа.

Але у підсумку містяни фактично отримали парковку, яку трохи “причепурили” лавочками і ліхтарями.

6.  Вирізку аварійних дерев

За дев’ять років роботи Сергій Одарич привчив черкащан до поняття “обрізання аварійних дерев”.  Хоча й у місті вистачало справді скандальних випадків подібного втручання міської влади до природи.  

Як, наприклад, коли обрізали дерева на бульварі Шевченка, або під час реконструкції тієї ж Європейської площі. Мовляв, дерева були цілком нормальні, а їх обрізали для інтересів близьких до мера підприємств. Ми, звісно, віримо у аварійність місцевих дерев, а от черкащани не зовсім.

7. Вулицю Оборонну, Сурікова та Героїв Дніпра

Міський голова спромігся відремонтували основні автомобільні шляхи Черкас, однак легендарні розбиті вулиці за дев’ять років йому виявилися не до снаги.  Хоча жителі неодноразово просили лідвідувати проблемні ділянки місцевих доріг.

8. Панно на “Дружбі народів”

Влітку 2012 року відбулася повноцінна реконструкція “Дружби народів”. Все вийшло справді круто, окрім одного.  Раніше будівлю прикрашало унікальне для України панно, яке було на початку ремонтних робіт визнано аварійним, в том числі і представниками міської влади. Хоча майстри довго били кувалдами і працювали перфоратором, щоб те аварійне панно зняти. Тодішній почесний президент ПАТ “Азот” Валентина Жуковська обіцяла відновити архітектурний шедевр, осучаснивши його. Але, де сьогодні Жуковська – ми всі знаємо, а “Дружба народів” й досі “гола”. 

Звісно, Сергій Одарич може опонувати, що на приватну власність хімічного гіганта та рішення його керівництва не міг ніяк вплинути. Але пересічних містян це навряд чи цікавить.

P.S. До речі, в ті часи міська влада Черкас та керівництво “Азоту» підписали вигідну соціальну угоду і непогано товаришували.

9. Обіцянки

Колишній міський голова нароздавав їх за дев’ять років чимало. Із відомих можна згадати про будівництво автобану Київ-Черкаси-Дніпропетровськ; винесення залізниці, маршруток на Київ, бордів із бульвару Шевченка за межі міста; будівництво багатоярусних паркінгів, відсутність парковки на газоні біля магазину “Делікат”; купівлю нових 45 тролейбусів для Черкас і багато чого іншого.

10.  П’ятничних прямих ефірів на телеканалі “Вікка”

П'ятниця, вечір, дім, відпочинок. Ти сів подивитися телевізор. Хочеш дізнатися (можливо!) останні новини Черкас, вмикаєш один із небагатьох цікавих міських каналів, а тут тебе починає на годину-півтори “грузити” проблемами красномовний мер. Не по фен-шую.

P.S. Хто не зрозумів. Останній пункт – це жарт. Хоча…

У матеріалі використані фото "Прочерку".

Підготував Сергій Стасько

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

27 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:17
Енергетики оновили графік відключення електроенергії у Черкаській області на 28 листопада
19:54
У Черкасах не стало відомого лікаря
19:28
На Звенигородщині відкрили меморіальну дошку загиблому воїну 
18:26
До черкаських будинків у центрі Черкас відновили подачу теплоносія
17:23
В Умані на сміттєзвалищі запрацював новий компактор
16:58
На Звенигородщині рятувальники навчалися як діяти під час хімічної небезпеки
16:31
На Черкащині викрили групу, яка переробляла лісоматеріали на дрова та привласнювала гроші з їх продажу
15:47
У черкаському музеї збирають експонати пов'язані з війною
14:53
Черкаських ветеранів запрошують на тренування з настільного тенісу
14:17
У Черкасах визначили переможців конкурсу "Мій домашній улюбленець" та зібрали корм для тварин із притулку (ФОТО)
13:41
Черкащан попереджають про туман
12:37
"На щиті" повернувся захисник із Черкащини
12:10
Порушники сплатять понад 100 тисяч штрафу: на Черкащині виявили вантажівку із перевищенням габариту
11:52
Назавжди 24: на Черкащині попрощалися із полеглим воїном
11:19
Черкаські міграційники виявили росіянку, яка нелегально перебувала в Україні 
10:55
У лісництві на Черкащині вирощують екзотичні лимони (ФОТО)
10:32
У Черкасах на деяких вулицях обробили дороги протиожеледною сумішшю 
09:58
Молодого захисника із Черкащини нагородили орденами та медаллю 
09:29
На Черкащині сили ППО знищили 5 "шахедів"
26 листопада 2024
22:19
З'явився новий графік відключення світла на Черкащині
19:16
У Черкасах горів житловий будинок 
18:05
У Черкасах без опалення залишаться низка будинків та освітніх закладів