30.05.16 10:40

Євробачення у Черкасах: реальність чи фантастика?



Євробачення у Черкасах: реальність чи фантастика?

 

Містяни обговорюють можливість проведення масштабного пісенного конкурсу в обласному центрі.

Після феєричної перемоги співачки Джамали на Євробаченні-2016 у Швеції, в країні заговорили про місто, яке, за правилами, має проводити конкурс наступного року.

Боротьба за право приймати Євробачення між містами розпочалися вже за кілька днів. Першим претендентом став Київ, міський голова якого відразу заявив про  готовність на 100 %. Однак мери Одеси, Львова, Дніпра і навіть Херсона побажали стати гідним конкурентом Києва.

Хоча саме у столиці є досвід проведення конкурсу в 2005 році, після перемоги української співачки Руслани із піснею “Wild dances” у Євробаченні- 2004.

Євробачення у Швеції: досвід Стокгольму

Зазвичай, конкурс проводять у столиці країни. З самого початку на проведення Євробачення-2016 подали заявки 12 населених пунктів Швеції. Потому з шести заявок лишилися два основні претенденти – Стокгольм та Гетеборг. Саме ці міста відповідали вимогам для проведення конкурсу.

На що орієнтуються:

1. Місце, де безпосередньо проходитиме конкурс. Зал повинен мати звуко- та світлоізоляцію і не менше 10 тисяч місць. Також для закулісних справ необхідно мати додаткову площу у 6 тис. м кв.

2. Євробачення-2016 проводили у найбільшій півсферичній будівлі світу – «Еріксон-Глоб». Арена одночасно вміщає 16 тисяч глядачів. У Стокгольмі вона є місцем проведення концертів та спортивних заходів.

3. Окрім того, у столиці Швеції діє три аеропорти, метрополітен із сотнею станцій, трамвайні лінії та три системи приміського залізничного транспорту. Також добре функціонує річковий транспорт і автобуси.

4. Протягом останніх 15 років у Стокгольмі значно збільшилася кількість туристів. Через що у місті побільшало готелів та розважальних закладів. Показовою є статистика, за якою до столиці Швеції кожного року приїздить близько 7,5 млн. туристів.

«Шведи особливо не готувалися до конкурсу. Дороги і так дуже хороші. Усі дорожні знаки інтернаціональні. Арен, на яких можна було провести Євробачення, було безліч.  Просто бери і обирай. Єдине що зробили – це фан-зони для туристів з різними розвагами, а більше змінювати нічого не довелося. Важливо, що місцева влада у процес взагалі не втручалася», – розповіла Zmi.ck.ua черкащанка Аліна Сидоренко, яка вже 12 років проживає у Стокгольмі.

Можливості України

Більшу частину організаційних витрат бере на себе Європейська мовна спілка. Їх покривають спонсори та внески від інших країн, які беруть участь. Цього року на конкурсі виступили представники 42 країн.

За словами міністра культури Євгена Нищука, Євробачення обійшлося Швеції у 14,5 млн. євро. У Міністерстві інфраструктури ж порахували, що Україні Євробачення-2017 коштуватиме чверть мільярда гривень – майже 9 млн. євро.  Більшу частину коштів очікують отримати від інвесторів та закордонних партнерів.

Окрім того, Швеція вже повідомила про готовність допомогти з організацією Євробачення в Україні і направити своїх фахівців.

Міністр культури Швеції Аліс Ба Кунке заявила, що Україні допоможуть організувати конкурс

За словами радника міністра інфраструктури Яніки Мерило, Євробачення – не просто крутий захід, а реальна реклама країни, розвиток туризму, нові інвестиції та робочі місця.

« Це дасть можливість прорекламувати й інші гарні міста. Вони часто ще більше готові старатися і докладати зусиль», – зазначила у Facebook Яніка Мерило.

Євробачення у Черкасах

Отже, незважаючи на неабиякий об’єм робіт, що потрібно виконати, за честь проводити конкурс, ймовірно, боротимуться п’ять міст України.

У Черкасах також говорили про можливість провести музичну першість.

Керівник Черкаської міської організації БПП “Солідарність” Сергій Рубан сколихнув мережі своїм дописом у Facebook, закликавши  владців також подати заявку на участь. Мовляв, такий крок дасть змогу залучити додаткові інвестиції у регіон.

Пізніше телеведучий Денис Бігус запропонував провести конкурс в Умані, оскільки з року в рік місто «переживає» хасидів.

А під час засідання Верховної Ради 20 травня ідею Євробачення у Черкасах озвучив нардеп Владислав Голуб.  Серед основних аргументів від нардепа – можливість відбудувати згорілий драмтеатр.

«Аеропорт в місті перебуває в технічно гарному стані і може приймати літаки навіть зараз. Там залишилось зробити лише світлообладнання та злітно-посадкову смугу. Відремонтувати дороги також реально. Варто залучити фахівців, які відмінно знають, як це краще зробити. Цю пропозицію для депутатів і міського голови готую. Але вважаю, що міський голова, спільно із секретарем ради та головою ОДА повинні були одразу звернутися з такою пропозицією до КМУ. Влада і люди мають більше вірити в місто, у якому живуть! Вірю в реальну можливість втілення цієї ідеї», – повідомив Zmi.ck.ua Сергій Рубан.

Що ж до головного – місця проведення першості, то лише на «Центральному стадіоні» можна розмістити більше 10 тисяч глядачів. За правилами Європейської мовної спілки, приміщення обов’язково має бути критим. Тому черкаський стадіон не підходить для проведення конкурсу, як і НСК «Олімпійський» у Києві.

«Щодо місця проведення Євробачення-2017, то тут не багато варіантів, але вони є. До прикладу, ми можемо зробити тимчасову споруду саме для заходу (так робили ряд малих європейських країн зі стадіонами, коли приймали в себе чемпіонат Європи з футболу) в районі Долини троянд або Центральний стадіон. Можна розглянути варіант із Білозір’ям», – наголосив Сергій Рубан.

За його словами, закладів харчування і готелів у Черкасах вистачає. А на Дніпрі можна було встановити спеціальні водні готелі.

Натомість заступник директора готелю «Дніпро» Микола Кривов’яз вважає, що ті самі 10 тис. осіб у Черкасах розмістити не вдасться.

«Починати підготовку точно потрібно не з готелів. А з основного – залу. До того ж, у нас жахливі дороги. Євробачення може прийняти Одеса, де розвинені інфраструктура та готельний комплекс. Це під силу лише містам-мільйонникам», – зазначив Микола Кривов’яз.

Загалом в обласному центрі діє близько п’яти готельних комплексів, кожен з яких може прийняти у середньому понад 150 осіб. Також в місті налічується до півсотні закладів харчування. Загалом в області близько 60 готелів, але є проблеми із їх зірковістю.

Реальні можливості обласного центру

Черкаси вдало розміщені географічно – у самому центрі України. У місті є залізниця, річковий порт та міжнародний аеропорт з посадковою смугою, що може прийняти літаки різних типів. Але все це у неналежному стані, особливо дороги.

Небагато на Черкащині й туристів, хоча їх кількість щороку зростає. Так, за даними музеїв і заповідників, у 2015 році область відвідали 710 тис. осіб. За словами начальника відділу розвитку підприємництва, туризму та іміджевої діяльності департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків ЧОДА Дмитра Пивака, у 2013 році нарахували 703 тис. туристів.

Директор департаменту регіонального розвитку ЧОДА Роман Карманнік також вважає, що Черкаси не зможуть організувати пісенний конкурс.

«Можна фантазувати і про запуск ракет. У Черкасах немає залу. Гостро постане питання із проживанням. Точно можу сказати, що усіх цих людей у Черкасах розмістити немає де. Хіба що палатки навколо міста поставити і вони там будуть жити.  На жаль, я  не бачу можливості проводити Євробачення у Черкасах», – говорить Роман Карманнік.

За словами чиновника, на проведення конкурсу реально можуть претендувати лише міста-мільйонники.

«Звичайно нам би теж хотілося, але бажання і можливості не співпадають. Буде добре, якщо за 10 років ми могли б організувати конкурс. Хоча можливо нардеп Голуб знає як це зробити за нинішніх умов. Туристи ж не будуть їхати на власних автомобілях. Більшість буде добиратися літаком», - натякає на черкаське летовище, яке не працює, Роман Карманнік.

Такої ж думки і директор КП «Черкаський аеропорт» Олена Качуріна.

Вона розповіла Zmi.ck.ua, що оновлювати потрібно і злітно-посадкову смугу, і систему навігації. Коштуватимуть першочергові роботи близько 5 млн. євро.

За її словами, у тому ж Херсоні, завдяки об’єднанню фінансових зусиль міського, обласного та державного бюджетів, злітно-посадкову смугу не тільки реконструюють, а й добудовують. Для того, щоб  приймати «Боїнги».

«Людям з різних країн зручніше буде саме прилітати до місця проведення Євробачення. Адже це швидко. Однак відновлення і діяльність черкаського аеропорту залежить від значних коштів», – зазначила Олена Качуріна.

«Якщо чесно, то Черкасам до Стокгольма ще далеко. Їх просто не порівняти. Навіть Києву до столиці Швеції розвиватися років 10», – резюмувала черкащанка Аліна Сидоренко.

Однак останнє слово за міським головою, адже саме він має подавати заявку.

Як повідомив Анатолій Бондаренко, Черкаси на проведення Євробачення-2017 не претендують.

«Я гордий тим, що Джамала принесла Україні перемогу на цьому пісенномуконкурсі. Але Черкаси з об’єктивних причин не готові до того, щоб проводити заходи такого рівня. Маємо майданчик у філармонії на 700 місць та в "Дружбі народів" на 1 110 місць. Зводити нову концертну арену? Думаю, більшість жителів міста нас просто не зрозуміє. Такі кошти, як на мене, краще спрямувати на асфальтування вулиць. Я ставлю перед собою цілком реальні цілі», – наголосив Анатолій Бондаренко.

Яке українське місто проводитиме конкурс владці вирішуватимуть цього літа. Однак у соцмережах водії вже вітають один одного з відремонтованими дорогами. Інші користувачі додають: Євробачення може стати святом корупції та “дерибану” бюджетних коштів.

Та де б не проводили міжнародний конкурс, головним завданням для українських організаторів залишається уникнення помилок минулого та забезпечення безпеки гостям.

Підготувала Ірина Зінченко

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

18 квітня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
15:36
“Я просто в ах**: дорога на Черкащині вразила відому співачку
14:25
Потрапили під артилерійський удар: військовий звернувся до черкащан із проханням про допомогу
13:06
На Чорнобаївщині відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику
12:59
Можливі підтоплення: на Черкащині прогнозують небезпечні гідрологічні явища
12:30
Черкаські богатирі достойно представили область на чемпіонаті України з пауерліфтингу
11:48
У Черкасах врятували двох більченят з ознаками отруєння
11:26
Легалізація вогнепальної зброї на Черкащині: які переваги та ризики
10:49
Рух транспорту через Канівську ГЕС на декілька днів буде частково перекрито
10:25
Один із черкаських ТРЦ"замінували"
09:58
На Черкащині на колінах провели загиблого воїна
09:03
У черкаському онкоцентрі готують спеціальний бункер
17 квітня 2024
20:20
У Черкасах шукали літнього чоловіка, який загубився
19:09
Жителя Уманщини засудили за неявку до ТЦК
18:09
В одному із мікрорайонів Черкас відсутнє електропостачання
17:18
Проведе дев'ять років за ґратами черкащанин, який пограбував неповнолітнього
16:42
Ада Роговцева зустрілась у Черкасах з рідними полеглих військових
16:12
У Черкасах сталася ДТП: водія госпіталізували
15:38
У деяких черкащан тимчасово відсутній інтернет
15:06
Поблизу Умані зіштовхнулися вантажівка та легковик (ФОТО)
13:51
У Смілі прощатимуться із військовослужбовцем
13:17
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
12:47
У Черкасах будуть збережені 2 об’єкти культурної спадщини