370 грн за одного пацієнта та відшкодування коштів за ліки для вагітних: що чекає на черкащан у 2018 році
Реклама
Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської місьради Олег Стадник розповів черкащанам про заплановані нововведення, які чекають на них у новому році.
"У 2018 році ми ще півроку житимемо так, як зараз. Це означає, що для медицини залишається паперовий документообіг. Сума коштів, які надаватимуть на систему закладів охорони здоров’я, залишатиметься на рівні 2017 року і ця субвенція діятиме до 2 липня 2018 року для первинної медичної допомоги. Для пацієнтів це означає, що ліки як вони купували, так і купуватимуть. Обслуговування за пропискою поки що залишається. Необхідність доплачувати за послуги медпрацівників з власної кишені, на жаль, теж буде залишатися", – пояснив Олег Стадник.
Раніше у МОЗ повідомляли, що ставка лікаря буде формуватися з розрахунку 210 грн за пацієнта на рік. Зараз у відомстві переглянули цей показник і, за словами Олега Стадника, у другій половині 2018 році ця сума складатиме - 370 грн за одного хворого, у 2019-му – 410 грн, а 2020-му – зросте до 500 грн.
"Таким чином зросте зарплата у сімейного лікаря, якщо він отримуватиме 370 грн на одного пацієнта, а він може набрати 2 тис пацієнтів в рік, то це буде 740 тис грн.. Це той фонд, за рахунок якого працюватиме сам лікар і дві медсестри, і буде утримуватися адміністративний штат необхідний для функціонування самого закладу. І тоді автоматично відпаде необхідність неефективних додаткових затрат", - сказав Олег Стадник.
Він також додав, що у новому році програма реінбурсації стане більш поширеною.
"З’явиться відшкодування по цукровому діабету більше серйозне. І розширяться в середині програми "Доступні ліки" певні показники доступності ліків і певні напрямки. Так, з’явиться напрямок відшкодування коштів за ліки для вагітних жінок і відшкодування ліків по психіатрії для різних депресивних станів і психозів", - зазначив чиновник.
Окрім цього, Олег Стадник зауважив, що пацієнт протягом року матиме змогу змінити лікаря.
"Паціент не лише обирає медичний заклад, а й лікаря. Він може протягом року обирати іншого, поки не натрапить на того, який його задовольнить. Таким чином зникнуть скарги пацієнтів на дії лікаря. А якщо він змінить його п’ять-дев’ять разів, то напевно це означатиме, що проблема в пацієнтові, який не може адекватно оцінювати того, що з ним відбувається і що йому рекомендують", - зазначив медик.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter