Аномальна осінь: чому в Черкасах знову цвітуть каштани
Реклама
Днями в Черкасах почали знову цвісти каштани. Проте нормальним періодом для цвітіння цих дерев є весна.
Про це в соцмережі Instagram повідомляють користувачі.
У коментарі виданню Zmi.ck.ua завідувач кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ імені Богдана Хмельницького Олександр Спрягайло розповів, що цвітіння рослин – одна із фаз життєвого циклу, обумовлена специфікою генетичної програми певного виду.
За його словами, повторне цвітіння можливе за стресових явищ, наприклад, нетипової для пори року температури, тривалої засухи, механічних пошкоджень, діяльності шкідників або хвороб. Саме вони можуть порушувати звичайний ритм розвитку рослини, зокрема й спричиняти повторне цвітіння.
"Час настання цього явища зазвичай відображає найсприятливіший період, коли можливе запилення, запліднення та формування насіння. За час еволюції у рослин виробилися складні механізми контролю протікання кожного життєво важливого етапу життя", – зазначив Олександр Спрягайло.
Він також додав, що гіркокаштани останніми роками страждають від пошкоджень листків мінуючою міллю та грибковими захворюваннями. У комбінації з тривалою засухою, високими температурами повітря і зростанням у складних умовах міста збої їхніх природних ритмів життя стають все частішими.
Олександр Спрягайло також розповів, що занадто масове цвітіння може виснажити рослину, а це означає, що їй буде складніше переживати умови зими. Від цього вона може загинути. За умови вдалої зимівлі такі рослини найчастіше мають погіршене весняне цвітіння, адже формування квіткових бруньок потребує багато часу.
"Період розмноження для будь-якого виду є енергетично витратним і складним. Цвітіння –етап формування органів розмноження, під час якого витрачаються значні ресурси організму. У більшості випадків повторне цвітіння не закінчується утворенням насіння й плодів і суттєво не шкодить рослинам", – розповів Олександр Спрягайло.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter