Археологи після розкопок називають нову дату заснування Черкас
Реклама
Результати археологічних досліджень, одержані під час розкопок в районі Дзеленьгори, доводять хибність офіційної дати заснування Черкас. Науковці стверджують, що місто молодше на 100 років, ніж вважалося раніше.
Про це повідомляє Інститут археології України.
Черкаси – місто з багатовіковою історією. Розкриття таємниць його передісторії, появи та ранньої історії неможливе без археологічних досліджень. Так сталося, що останні масштабні розкопки в місті проводилися майже два десятиліття тому. І ось, нарешті, у 2020 році з’явилася можливість здійснення таких досліджень на пам’ятках, розташованих у середмісті – могильнику Черкаси-Центр, а також замчищі та посаді пізньосередньовічного часу.
Дзеленьгора – підвищення, з якого розпочалося місто. Черкаські археологи уперше розкопали його минулої осені. Саме тут литовський князь Ольгерд у 1362 році заснував Черкаський замок – прикордонний форпост, який охороняв південні кордони Великого князівства Литовського. Сьогодні тут збереглися залишки рову, який обмежував територію замку з боку поля.
Вчені стверджують, що дослідження довели хибність офіційної дати заснування Черкас – 1286 рік.
Як свідчать археологічні знахідки, місто Черкаси постало на століття пізніше: не раніше другої половини – кінця XIV ст., після битви на Синіх Водах (1362 р.), коли князь Ольгерд розгромив війська трьох татарських ханів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter