"Аромати", бруд та сміття. Черкаські пляжі у жахливому стані (ФОТО)
Реклама
Депутат Черкаської міськради Руслан Зоря у мережі розмістив допис із фотографіями про стан узбережжя пляжів Черкас.
"Неймовірний бруд – водорості, що гниють, гілки, сміття, якісь залишки чиїхось пікніків. У поєднанні зі спекою це все видає в повітря такий букет «ароматів», що треба ходити в протигазах. Крім того, таке поєднання факторів дає поживу середовищу де розмножуватимуться збудники інфекційних хвороб – це і кишечка паличка, і холера, і церкаріоз, і лептоспіроз.
Ураховуючи, що прибережна смуга теж є власністю міста мабуть є необхідність відрядити комунальників для рейдів вздовж прибережної смуги та вигрібати те сміття з води і вивозити його на звалища. Бо мести вулиці це добре, але не слід забувати і про узбережжя", - написав Руслан Зоря.
Цей допис на Facebook прокоментувало чимало містян. А от депутат міськради Альона Цегвінцева зазначила, що у комунальній комунальній власності всього три пляжі.
"Остальне - роздано в оренду - то може орендатори повинні наводити лад та чистоту? Немає порядку - не виконуються умови оренди - ініціюйте розрив договору оренди", - прокоментувала світлини депутатка.
Актор Олександр Гуменний поїхав відпочивати на узбережжя Дніпра в район дачного поселення "Дружба" (с.Червона Слобода).
Там він теж був здивований станом річки та його узбережжям.
Однак активне активне цвітіння синьо-зелених водоростей це ще не привід панікувати. У цьому переконаний заступник начальника Черкаського регіонального управління водних ресурсів Владислав Бондаренко, повідомляє УНН-Центр.
За його словами , востаннє аналіз води проводили 20 липня у створі водозаборів с. Сокирне, Світловодськ, Канів та Корсунь-Шевченківський. Результати аналізу показали, що гідрохімічний режим води р. Дніпро відповідає нормам СанПіН № 4630-87. Виняток становить показник хімічного споживання кисню, який перевищений. Всі інші показники (приміром вміст біогенних речовин — калію, фосфату) — у межах норми.
"Так, знову настала спека, яка сприяє розмноженню ціанобактерій у Дніпрі. Але це не привід панікувати. Ми щоквартально проводимо аналіз води. За хімічним складом відхилень немає", — розповів В.Бондаренко.
Він додав, що до обов’язків їхнього управління належить контроль за підтопленням та затопленням об’єктів. А способів боротьби з надмірним розмноженням у воді синьозелених водоростей мають займатися інші інстанції. До того ж, Кременчуцьке водосховище є унікальним, яке призначене і для водопостачання, і для зрошення, і для рибальства тощо.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter