Без стресу і з грошима. Як знайти роботу черкаській молоді?
Реклама
Літня пора асоціюється з відпочинком, однак далеко не кожній молодій людині до вподоби марнувати час вдома. Значна частина молоді все ж бажає знайти цікаву роботу, яка б до того ж приносила непоганий заробіток. Однак нерідко у неї виникають проблеми із працевлаштуванням.
Редакція Zmi.ck.ua підготувала декілька порад для тих молодих людей, які хочуть знайти для себе роботу.
Для початку потрібно визначитися, яка робота вам потрібна і які у вас пріоритети. Якщо вас цікавить сезонна робота на літній період, тоді варто звернути увагу на вакансії, які найчастіше пропонують сайти з працевлаштування та оголошення в газетах, а саме: промоутер, офіціант, кур'єр, різноробочий, хостес, оператор call-центру тощо.
Окрім того, можна влітку розклеювати оголошення чи влаштуватися продавцем-консультантом. Як правило (якщо мова не йде про щось особливе, наприклад, дорогі ресторани або якісь унікальні служби доставки), тут не вимагають досвіду роботи – елементарні навички професії можна освоїти вже за тиждень. Заробітна плата для вказаних видів робіт коливається від 2 до 5 тисяч гривень.
Якщо з тимчасовою роботою все зрозуміло, то як бути тим, хто вирішив шукати роботу за фахом? Працевлаштуванням молоді займається міський центр зайнятості населення.
Як повідомила у коментарі журналісту Zmi.ck.ua директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак, упродовж першого півріччя 2016 року за допомогою центру зайнятості було працевлаштовано 640 безробітних у віці до 35 років, в тому числі 11 молодих людей отримали одноразову допомогу для зайняття підприємницькою діяльністю.
"За даний період поточного року у центрі зайнятості для підбору претендентів було запропоновано роботодавцями більш ніж 3,8 тис. вакансій. Найбільше пропозицій роботодавці надали на посади: представників торговельних, бухгалтерів, продавців-консультантів, водіїв автотранспортних засобів, верстатників деревообробних верстатів, продавців продовольчих товарів, водіїв автотранспортних засобів, кухарів, пекарів, швачок та ін.
Найменше пропозицій від роботодавців уло за наступними посадами: менеджер (управитель) з персоналу, інженер з пожежної безпеки, хімік, геолог, кошторисник", – повідомила Оксана Щербак.
За її словами, значна частка вакансій, а це 83,8% за розмірами заробітної плати знаходиться у межах від мінімальної до середньої заробітної плати, 6,5% вакансій із мінімальною заробітною платою та 9,7% – більше від середньої зарплати по регіону.
Починаючи свою кар'єру, стартувати можна з будь-якої сходинки. Можна поїхати на стажування за кордон – зараз багато міжнародних компаній пропонують пройти стажування. Найчастіше вони не платять зарплату, а харчування, проживання та проїзд лягають на плечі стажера, але бувають і грантові пропозиції. Наприклад, дуже багато таких пропозицій для журналістів.
Також можна звернутися за допомогою в професійне рекрутингове агентство. Хоча самостійно теж реально розпочати пошуки роботи, спілкуватися з потенційними роботодавцями і пропонувати їм свої ідеї.
При пошуку роботи варто пам’ятати й про грамотне написання резюме та правильну поведінку під час співбесіди.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter