Безсоння, втомлюваність, депресія та підвищення тиску: як на черкащан впливає переведення годинника
Реклама
Верховна Рада ухвалила у першому читання законопроєкт "Про обчислення часу в Україні", яким пропонується скасувати сезонне переведення годинників раз на пів року. Якщо до 25 березня Рада встигне проголосувати за цей законопроект, то в Україні більше переводити час не будуть. У такому разі люди будуть жити за зимовим часом.
У коментарі виданню Zmi.ck.ua медичний директор КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Олег Самосенко розповів, які ризики для людей є у тому, що час постійно переводять то на зимовий режим, то на літній.
За його словами, під час переходу на літній час у людини відбуваються зміни в її біологічних ритмах, які присутні у кожного живого організму. Біологічний ритм – це періодичні зміни інтенсивності та характеру біологічних процесів в організмі людини. Особливо чітко прослідковуються зміни в циркадних (добових) біоритмах, які залежать від сонячного світла, тобто від зміни дня та ночі. Це в свою чергу може призводити до таких небажаних наслідків як: безсоння, апатія, зниження працездатності, швидкої втомлюваності, депресії та порушення сну.
"Перехід на літній час є стресом для організму людини, а будь-який стрес – це активація симпатичної нервової системи людини, центри якого розташовані в головному мозку, що призводить до загального підвищення активності організму. Це буде проявлятися підвищенням артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, підвищений обмін речовин", - зазначив Олег Самосенко.
Але всі ці зміни не несуть серйозної загрози організму людини. Якщо і виникають серцеві напади то вони все ж таки більшою мірою пов’язані з основним захворюванням серцево-судинної системи. Адаптація організму людини відбувається за відносно короткий проміжок часу, що в середньому складає 1-2 тижні.
"Для того щоб уникнути негативних наслідків від переходу на літній час, потрібно дотримуватися простих правил: планувати свій день, лягати спати та прокидатися в один і той самий час, достатнє харчування, не користуватися гаджетами перед сном, достатнє перебування на свіжому повітрі протягом дня та мінімізувати стреси", - розповів Олег Самосенко.
Нагадаємо, що в ніч з 27 на 28 березня планують переводити годинник, якщо до цього часу Верховна Рада не проголосує за законопроект, який скасовує таке переведення.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter