Безцінна картопля черкаських дошкільнять: що робити із ціною у 15 гривень?
Реклама
За 15,25 грн планує закуповувати картоплю для наших дошкільняток Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Вартість харчування дітей у дошкільних начальних закладах міста і так мізерна, якщо ці кошти ще й нераціонально використовувати — наші діти вимушено сидітимуть на низькокалорійній дієті.
У міській владі пояснюють: тендер оголосили давно, коли ще картопля була по 15 гривень, та поки проходили процедуру та чекали оскарження коренеплід здешевшав. Що робити зараз не знають — не залишати ж дітей без картоплі, інформують Вечірні Черкаси.
Вартість харчування малюків обласного центру у яслах становить 21,03 грн на день за три прийоми їжі, вартість харчування дітей у садових групах коштує 32,03 грн на день – три прийоми їжі. Якщо припустити, що на цю мізерну суму продукти закуповуються за завищеними цінами, то на скільки ж гривень наділі годують наших малюків і чи можемо ми при такому харчуванні говорити про здоров'я майбутнього покоління та нації?
— Аукціон на закупівлю картоплі Департаментом освіти Черкаської міської ради не відбувся. Ніхто не зміг об’єктивно виконати вимоги прописані департаментом. Тому пряма угода з «Каштаном» на поставку картоплі у дошкільні навчальні заклади нашого міста за ціною — 15.25. У той час в магазинах її вже продають по 8 гривень, — роз'яснює чому ж таки міським освітянам на тендері не вдалося виторгувати найнижчу ціну на картоплю для наших дітей громадський активіст Артур Чемирис. — Хочу нагадати батькам нашого міста, що вони оплачують 60% вартості харчування своїх дітей у дитсадках.
На полицях супермаркетів на ринках нашого міста ціна кілограма картоплі становить у середньому 10 гривень. Якщо взяти до уваги видатки підприємця на доставку товару до кожного садка загальна вартість все одно не дійде до 15 грн. Багато постачальників Черкас та інших міст зізнаються: хотіли та навіть намагалися брати участь у тендерах на поставку продуктів харчування для закладів освіти, але умови торгів прописані так, що їм вже багато років відповідає лише одна фірма.
— Ціна закупівлі продуктів для навчальних закладів міста не може бути вищою за роздрібні ціни у супермаркетах, бо це нонсенс. А вартість картоплі зараз у магазинах нижча, ціни за якою купує її департамент для садків. Оптова ціна картоплі 10-11 грн, навіть якщо ми додамо одну гривню за доставку продукту до дошкільного закладу все одно не вийде 15 гривень, — розповідає комерційний директор «Деликату» Руслан Петрик. — Окрім того, департамент проводить тендер на рік і якщо ціна на продукт падає, вони продовжують закуповувати його за ціною тендера, коли ж росте, то знаходять можливість переглянути умови закупівель та підняти вартість.
Тож схеми закупівель навіть пересічного городянина наштовхують на думку про корупційну складову…
— Коли ми довідалися, що департамент лише на картоплі переплачує 5-6 гривень моєму обуренню не було меж, бо я забираю з садка голодну дитину. Мій син снідає вдома, потім снідає у садку, там він обідає і має перекус після обіднього сну. Коли я забираю його з саду, то намагаюсь взяти собою якусь булочку, або ж поспішаємо додому щоб бігом поїсти, — розповідає мама черкаського чотирирічки Тетяна Савісько. — Я готова платити більше, щоб моя дитина наїдалася, але не факт, що діти отримуватимуть те, за що батьки сплачують гроші. Це вища міра зухвалості, чиновники залізли не лише у бюджет, а в батьківські кишені.
Навіть закупівля штучної ялинки за пару мільйонів гривень, не викликала серед черкащан такого обурення, як думка, про те, що хтось готовий нажитися на їх дітях. У міській владі пояснюють: у грудні, коли оголошувався тендер і приймалися на нього заявки, вартість картоплі становила 15 грн. Поки тривала тендерна процедура — ціна упала.
— Будемо сподіватися, що постачальник, зважаючи на сезонне коливання цін і те, що на ринку цей товар є по значно нижчій ціні, також знизить вартість свого товару. Бо інакше нам залишається або підписувати договір по 15,25 грн або ж скасовувати результати тендеру і залишити дітей без картоплі на пару місяців поки триватиме процедура проведення нового тендеру, — роз'яснює заступник міського голови Ігор Коломоєць. — Окрім того, в ціну товару включено транспортні послуги, доставка. Ніхто із супермаркетів не поспішає брати участь у тендерах, адже ніхто не хоче щодня займатися розвезенням свіжих продуктів по дитсадках міста. Я розумію обурення батьків і погоджуюсь, що в питанні харчування ми маємо ряд проблем. Вартість — занизька, але депутати не хочуть її збільшувати особливо напередодні виборів. Кухарі отримують малу зарплату, у нас дефіцит цих спеціалістів, бо вони працюють у садках за 4 тисячі гривень. Все це потрібно вирішувати й на це потрібні кошти.
Угода на закупівлю укладена до грудня 2020 року, а що коли цього року картопля вродить і її ціна становитиме 5-7 гривень за кілограм, наших дітей продовжуватимуть годувати коренеплодом за 15 гривень? Усього ж протягом року департамент освіти за такою ціною планує придбати 13 113 кілограмів продукту. Купувати картоплю дорожче від ринкової ціни, коли вартість харчування дітей і без того мізерна — не просто нераціональне використання батьківських та бюджетних коштів, а щонайменше моральний злочин.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter