Більшість ВІЛ-інфікованих черкащан заразилися статевим шляхом
Реклама
За останні 10 років 62% ВІЛ-інфікованих жителів Черкаської області заражені статевим шляхом. Тобто відсоток зараження у такий спосіб превалює над іншими. 7-8 років захворювання ніяким чином не проявляється, тому без тестування людина не здогадується, що ВІЛ-інфікована. Втім, якщо про свій статус дізнатися вчасно і почати терапію, ВІЛ-інфікована людина стає безпечною для інших.
Про це розповіла заступниця головного лікаря Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ірина Білоус під час зустрічі із журналістами.
За словами головного лікаря Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Петро Левченко, кожен другий ВІЛ-інфікований не знає про свій статус. Виявити захворювання можна за допомогою безкоштовного тестування. Для цього і в містах, і в районах існують кабінети довіри. Тому не потрібно їхати до Черкас, пройти тест можна і в районних лікарнях. Надається послуга тестування за допомогою швидких тестів, результати якого стануть відомі за 15 хвилин після здачі крові.
Вулична акція, де в умовах мобільної амбулаторної усі охочі жителі Черкас проходили тестування на ВІЛ безкоштовно та анонімно
"У нас є ліки, які дозволяють забезпечити хворих. Усе є для того, щоб стабілізувати ситуацію, але насамперед треба, щоб люди тестувалися", - сказав Петро Левченко.
Він наголошує, що захворювання є дуже поширеним.
"У Черкаській області немає жодного населеного пункту, де не було б наших паціентів. В усіх селах, навіть селищах. Хіба що десь на хуторі з трьома хатинами може не бути", - зазначив головний лікар.
Як зауважила голова правління БО "100 % життя" Наталія Несват, на жаль, багато людей мислять стереотипно, а саме поділяють думку, що заражаються ВІЛ-інфекцією лише наркомани, геї та повії. Іншим людям тестуватися не потрібно. Такий коментар, наприклад, залишив один із користувачів соцмережі "Facebook" під соціальним роликом "Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ".
Але це не так. Лікарі запевняють, що люди,які не входять до груп ризику, тобто не вживають наркотики, не працюють у сфері надання секс послуг або за професіями, що мають доступ до крові чи травм, все одно мають проходити тестування раз на рік. Рекомендується проходити скринінгові тести на ВІЛ під час звичайних регулярних медичних обстежень.
Черкащанам нагадують про три існуючі способи зараження ВІЛ-інфекцією: статевий (незахищений секс), від матері до дитини (під час вагітності, пологів, годування грудним молоком), а також через кров (відкритий контакт). Втім, якщо мати лікується, то наймовірніше, що дитина буде здоровою. Окрім цього, фахівці зауважують, що дитина не може інфікувати дітей у садочку, школі. Навіть при укусах, поцілунках – вірус не передається. Стосовно татуювання – є салони, де використовують одноразові інструменти. Саме послугами таких закладів варто користуватися, щоб не заразитися тим чи тим захворюванням. Щодо манікюрних/педикюрних салонів – варто йти до тих спеціалістів, які дезінфікують інструменти або користуються одноразовими. Знову ж таки, щоб не "підчепити" взагалі якусь хворобу. Як наголосив Петро Левченко, ризик зараження саме ВІЛ-інфекцією у стоматполіклініках, манікюрних салонах та інших закладах – є міфом для людей, які не розуміють суті зараження.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter