Бойове хрещення грозами, укуси гадюк, нічні мандри та прекрасні світанки: в Черкасах фінішувала перша водна експедиція Ukraїner (ФОТО, ВІДЕО)
Реклама
Перша водна експедиція Ukraїner фінішувала в Черкасах сьогодні, 16 червня.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
Як розповів організатор проекту Ukraїner Богдан Логвиненко, 31 травня 2021 року команда медіапроєкту Ukraїner вперше вирушила у подорож по Дніпру. Експедиція на вітрильному човні розпочалась з Київського моря й дісталась до басейну Канівського водосховища.
Це дослідження водних ресурсів України, що має на меті розказати про збереження, а також про перспективи розвитку водного туризму.
"Ми почали з Київського моря. Подорожували майже три тижні. Це було не змагання на швидкість, ми досліджували узбережжя. Була зупинка в Каневі. Перед тим у Переяславі. Також зупинялися упродовж маршруту в невеликих населених пунктах", - розповів він.
Один із учасників знімав фільм про те, як проходила експедиція. Протягом подорожі погода була не дуже хороша, часто учасників заставав шторм. Загалом за час експедиції зняли шість історій. Витратили по декілька днів на одного героя.
"Водна експедиція доволі складна. Щоб покрити всі річки України – треба багато часу. Минулого року ми познайомилися з паном Василем - він був капітаном цього судна спочатку, а потім капітаном став його син Іван. Ми подумали, що треба підсилювати водний туризм. Тут надзвичайна природа. Яхт-клуб у Черкасах не великий, якщо порівняти з тим, які є тут можливості для подорожей та для досліджень, - розповів Богдан Логвиненко.
Учасниця експедиції Карина розповідає, що під час подорожі вони зіштовхнулися з грозовими фронтами, бакланами, нічною ходою. Зокрема, сьогодні потрапили в шторм.
"Пройшли бойове хрещення отакою грозою. Виявляється на воді є мілини, морський горіх, водорості потрапляють у двигун і через це він перестає працювати. Їх треба вміти оминати. Дуже мало місць, де можна пришвартуватися. Були по пояс у крижаній воді. Оце таке", - каже вона.
А фотографа експедиції у подорожі на суші вкусила гадюка. Довелось евакуювати його до лікарні. Однак за декілька днів він повернувся.
"Іронія, у водній експедиції мене на суші вкусила гадюка або якийсь павук. Коли вже стало дуже погано, мене евакуювали до Києва. Порадившись із лікарями, ми вирішили, що я можу доєднатися до експедиції знову", - розповів він.
Загалом учасники експедиції розповідають, що подорожувати на яхті Дніпром не так складно, як здається.
"Необхідно розвивати на місцевому рівні інфраструктуру, підтримувати й узгоджувати екологічні норми. Вдалось дослідити багато цікавих проблем та тем. Ми ще раз усвідомили й переконались, наскільки у нас усе красиве. Є потенціал для того, щоб розвинути тут водний туризм. Для мене було відкриття те, що не так важко керувати човном. Це можна опанувати за якихось три тижні, а потім тільки досвід. Ми також зрозуміли, які натхненні у нас люди", - розповіла Каріна.
Також вона додала, що упродовж експедиції знімали історію про Канівський заповідник, про працівників, які зберігають та досліджують птахів, їхню популяцію, біорізноманіття тощо. Була також історія про затоплені села, про вітрильництво.
"У нас буде декілька історій, які ми зробимо. Та повнометражний документальний фільм про нашу мандрівку. Це все вийде приблизно на початку осені", - каже оператор Максим.
Кожен учасник експедиції мав і свої персональні завдання. Зокрема, один із них знімав кожного ранку світанки.
"Я знімав кожного ранку світанок, попри будь-яку погоду прокидався о четвертій ранку. Також вів щоденник експедиції. Це має бути цікаво", - розповів оператор Олег.
Назад екіпаж буде повертатися сушею. А судно поведе в зворотному напрямку його капітан Іван.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter