Черкаський нардеп підвів українську делегацію в ПАРЄ
Реклама
Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів.
Завдяки голосам угорців, румунів та молдаван комітет ПАРЄ з питань освіти, науки та медіа вісім‘ю голосами проти семи прийняв ряд поправок, шкідливих для України.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат, член української делегації у ПАРЄ Костянтин Усов.
"Українська делегація, безумовно, голосувала проти сьогоднішньої резолюції ПАРЄ. Знаєте, скількох голосів не вистачило, щоб збалансувати та заблокувати російське лоббі і його шкідливі зміни на комітеті? Одного. Нашого голосу. Просто нардеп України від Радикальної партії Ляшка Віктор Вовк (куратор цієї політичної сили на Черкащині, - ред) пропустив комітет, бо він був призначений на 8:30. Мабуть, надто рано для того, щоб попрацювати. Якби Вовк прийшов на комітет, як його просив Володимир Ар'єв, фінальний текст прийнятої резолюції був би іншим", - зазначив Коснятин Усов.
Як інформує Європейська правда, рішення ПАРЄ доволі жорстко засуджує те, що Верховна рада ухвалила закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин. Асамблея також звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту. Між тим, в ПАРЄ (всупереч позиції доповідача, естонця Андреаса Херкеля) констатували, що вже зараз, до ухвалення висновку "Венеціанки", є "низка юридичних питань до закону".
За наслідками дебатів було схвалено більшу частину пропозицій румунських та угорських депутатів.
Зокрема, угорці та румуни виступили проти ідеї "змішаного навчання", приміром, із викладанням 60% предметів українською, а 40% - мовою меншини. Також з документа видалили всі згадки про те, що навчання "виключно мовою меншини" (без викладання частини предметів державною мовою) завдає шкоди самим дітям через зменшення їхньої конкурентності на ринку праці та ускладнення вступу до вищих навчальних закладів.
Лише з мінімальною перевагою (39 голосів "проти", 42 "за") була відхилена угорська поправка, за якою з документа хотіли викреслити посилання на право України захищати державну мову, а також про те, що мова об’єднує державу.
Так само із незначною перевагою (37 на 40 голосів) вдалося відхилити пропозицію парламентарів із Румунії та Угорщини, які прагнули виключити з документа згадку про відсутність виключно українських державних шкіл (або із навчанням виключно мовами інших меншин) у своїх державах.
Водночас Києву рекомендують адаптувати окрему методику навчання української мови для дітей, які є представниками національних меншин.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter