Черкащанам розповіли, чи потече з кранів технічна вода на початку серпня
Реклама
На початку липня повідомили, що запасів рідкого хлору, який використовується для знезараження води, в Черкасах залишилось лише на місяць. А винним у такій ситуації є єдине в країні підприємство — постачальник хлору АТ „ Дніпроазот “, яке припинило своє виробництво, як недоцільне, в умовах значного росту ціни на газ. Принаймні така версія тоді й озвучувалась. Сьогодні є інформація, що цей єдиний та безальтернативний для українських водоканалів постачальник рідкого хлору, поставив підприємство на технологічний ремонт. Що далі і які перспективи чекають на кінцевих споживачів питної води розповість у в.о. директора КП "Черкасиводоканал" Світлани Лісковець.
Про це повідомляє видання "Про все".
— Уряд обіцяв втрутитись у ситуацію, проте суттєвих змін з часу попередження водопостачальних підприємств про зупинку АТ "Дніпроазот" не відбулось. Нині йдуть лише розмови про пошук якоїсь альтернативи. Є варіант закупівлі рідкого хлору за кордоном, адже іншого підприємства, яке б виробляло цю важливу при знезараженні води сполуку, в Україні немає. Ми зробили заявку на постачання нам рідкого хлору тим постачальником, з яким врешті визначаться відповідні органи. Є інформація, що імпортований хлор коштуватиме на 50% більше ніж той, який вироблявся на "Дніпроазоті".
У такому разі виходить, що українські водопостачальні підприємства будуть знову змушені вирішувати болюче питання зміни тарифів. Адже є суттєва різниця купувати рідкий хлор за 21 тис грн за тону у вітчизняного виробника та за 35 тис грн - у зарубіжного. А зміна тарифу, за словами Світлани Лісковець, то завжди "довгий ящик". Затвердження тарифу, зазвичай, займає до півроку часу. А водоканал терпить значні збитки та накопичує мільйоні борги. І це спричиняє загрозу здійсненню самого процесу водопостачання.
На запитання щодо введення постачання води за графіком у Черкасах місцеві водопостачальники однозначної відповіді поки що дати не можуть, але і не виключають такої ситуації у разі, якщо проблему не вирішать урядовці.
— Технічну воду ми містянам однозначно подавати не будемо. Але ж запасів рідкого хлору у нас залишилось до кінця липня. Суттєво економити на ньому ми не можемо, враховуючи стан мереж, які є застарілими і яким по 50 років. До того ж багато що залежить і від складу річкової води на водозаборі на цей час, — підкреслює Світлана Лісковець.
Натомість Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 13 липня під час години запитань до уряду у Верховній Раді запевнив, що рідкий хлор для очищення питної води в Україні буде попри проблеми хімзаводу "Дніпроазот".
- Підприємства не можуть продавати газ за ціною нижчою за собівартість. На це потрібні серйозні кошти, це десятки мільярдів або сотні мільярдів. І ми зараз шукаємо можливість, в тому числі і міжнародних фінансових ресурсів, тому що Україні зараз це не по кишені. Що стосується хлору, я доручив працювати над цим системно віце-прем’єр-міністру Геннадію Зубко. І той план, який він мені представив, який затверджений, говорить, що хлор в Україні буде, - наголосив Гройсман.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter