Лікарі розповіли черкащанам, як подолати зимову депресію
Реклама
Зимова депресія – поширене явище. Холод, короткий світловий день – навіть люди з міцною і стійкою психікою іноді відчувають у таких умовах безпричинний смуток.
Про це пише "Нова Доба".
Узимку більшість із нас іде майже на роботу з дому затемна, а приходить коли сонце вже опустилося за обрій. На роботі не завжди є можливість вийти на вулицю, та й погода не завжди сприяє прогулянкам. В умовах нестачі сонячного світла мозок отримує команду готуватися до сну і виробляє активно гормон мелатонін. Той, у свою чергу, знижує рівень гормону щастя – серотоніну. І людина починає відчувати апатію і втому, які, накопичуючись, стають причиною розвитку розбитого стану.
До групи ризику лікарі зараховують такі категорії людей:
– ті, хто працюють у темних приміщеннях;
– ті хто не займаються спортом;
– ті, хто неправильно харчуються;
– ті, хто не гуляють на свіжому повітрі.
Зимова депресія, зазвичай проявляється у тривалій пригніченості, небажанні вставати зранку, хронічній втомі, розладами апетиту, зникненням інтересу до улюблених справ. Таку ситуацію не можна залишати без уваги. Фахівці рекомендують не менше 3 разів на тиждень по 1,5 години таки займатися спортом. Це допоможе стимулювати вироблення серотоніну, поліпшити мікроциркуляцію крові, прискорити обмін речовин.
Окрему увагу слід приділити харчуванню. Їсти треба часто і потроху. У раціоні повинні бути продукти, в яких міститься фолієва кислота і тирозин. Це, зокрема, зелений салат, пісні сорти м'яса, рослинні олії, риба. Паралельно треба знизити споживання швидких вуглеводів: вони призводять до вироблення надмірної кількості глюкози, що посилює слабкість.
Варто подбати і про приємне пробудження. Відмінним рішенням стане спеціальний будильник, який спочатку видає тихі звуки, потім поступово підсилює сигнал. Це сприяє поступовому виходу зі сну. Рівень мелатоніну опускається плавно, а йому на зміну приходить серотонін.
Обов'язково провітрюйте приміщення: приплив свіжого повітря дасть сил і допоможе дивитися на світ більш оптимістично. Крім того, слід подбати і про належне освітлення: якщо є можливість, варто придбати лампи, що імітують сонячне світло. Вони дозволять максимально наблизити людину до умов природного освітлення та дадуть організму сигнал підбадьоритися.
Справжня депресія, лікування якої затягується і не коригується доступними методами, потребує обов'язкового відвідування лікаря. Тільки фахівець у важких і запущених випадках допоможе розібратися і вирішити проблему
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter