Черкащани розповіли про труднощі, які мали під час подорожей за "Work and Travel"
Реклама
Молодь скаржиться, що доводиться багато працювати, деякі зустріли неприємних людей. Та загалом США по-різному вразила кожного з туристів.
Про це повідомляє in.ck.ua.
“Щоб “відбити” витрачені на поїздку гроші, потрібно працювати по 10-13 годин на добу”
Анна Багмет працювала касиром у Дестіні:
«Я працювала касиром в аквапарку у Флориді. Це була моя основна робота, але грошей вистачало тільки на оплату житла і придбання продуктів. Усвідомивши, що цього не достатньо, я влаштувалася на другу роботу – басером в італійському ресторані, а потім знайшла і третю – консультантом в магазині сувенірів. Щоб грошей вистачило на особисті витрати і подарунки, а також щоб “відбити” витрачені на оформлення поїздки гроші, потрібно дуже плідно працювати – по 10-13 годин на добу. Часу на веселощі особливо не залишалося.
Запам’яталися перельоти, прозоро-блакитний океан, тепліший за наше море разів у десять, посмішки людей-іноземців, нереальні атракціони та розважальні парки в Орландо і Нью-Йорк, який здавався до цього таким недосяжним і нереальним. Неприємні моменти пов’язані з проблемами зі здоров’ям або нестерпними роботодавцями. Проблеми зі здоров’ям можна було вирішити тільки маючи кругленьку суму грошей. Коли ти їдеш за кордон, дають найдешевшу страховку. Одного разу з необережності я пошкодила досить велику частину пальця і не була впевнена, що моя страховка покриє витрати на лікування. Цей інцидент трапився у середині липня, а вирішувати його почали лише на початку вересня. Я і зараз не впевнена, що мені відшкодують витрачені гроші.
У мого друга ситуація була набагато складнішою: ми їхали на велосипедах на пляж і його збила машина, хоча ми дотримувалися всіх правил дорожнього руху. Тому будьте готовими викласти кругленьку суму, якщо з’являться проблеми зі здоров’ям. Також краще брати з собою аптечку з дому, так буде надійніше, тому що невідомо, які ліки можуть призначити американські лікарі».
“Це незабутнє відчуття свободи… Саме в Штатах воно яскраво виражено”
Анна Шульгіна працювала офіціанткою в Оушен-Сіті:
«З травня по вересень працювала офіціанткою в місті Оушен-Сіті, штат Меріленд. Весь травень було дуже мало клієнтів, грошей зовсім не було, тому подруга переїхала до своїх друзів в інший штат, а я залишилася працювати в Оушені. Негативом програми для мене став маленький заробіток. У мого ресторану було не дуже вигідне місцерозташування, тому клієнти навідувалися не часто. У нас були дуже завантажені сніданки і вечері. А весь інший час ресторан пустував. Роботодавець говорив, що така ситуація взагалі вперше за десять років. Крім роботи офіціанта, ми виконували завдання “басранерів”, тобто виносили страви і забирали тарілки. У великих ресторанах цим займаються окремі люди. Офіціанти тільки приймають замовлення, виносять напої і перевіряють, як почуваються відвідувачі.
Сподобалось оточення, дуже круто, коли навколо тебе однолітки з різних країн. Ми вчили один одного мовам, розповідали про культурні особливості, готували національні страви. Це незабутнє відчуття свободи… Саме в Штатах воно яскраво виражено: тут абсолютно інший менталітет, і люди ставляться до всього простіше і з розумінням. Найбільше запам’яталися, мабуть, подорожі після закінчення “робочої” частини програми».
“Зустрічалися дуже неприємні люди: доводилося працювати і з наркоманкою, і зі злодійкою”
Інна Ярова працювала в мережевому ресторані у Лонг-Бранчі:
«Цього літа я їздила в штат Нью-Джерсі, в маленьке містечко на березі океану Лонг Бранч. Найбільшою проблемою було отримання візи, адже цьогоріч інтерв’ю з консулами було справжнім випробуванням. Працювала я в мережевому ресторані швидкого харчування “Dunkin Donuts”. Найбільше мені запам’яталися вечірні прогулянки берегом океану, спекотні дні на пляжі, захід сонця на озері, шопінг у величезних “молах” і дружня атмосфера на роботі. Звичайно, незабутні враження отримала під час подорожей на Ніагарський водоспад, у Вашингтон, Принстонський університет, аквапарк і неперевершений Нью-Йорк.
Було багато негативу: жахлива перша робота, звідки я незабаром пішла, і відсутність житла, яке довелося шукати самостійно, просто стукаючи в двері до людей. Зустрічалися дуже неприємні люди: доводилося працювати і з наркоманкою, і зі злодійкою. Перша, до речі, зараз у в’язниці. Але попри всі труднощі, я дуже хотіла б поїхати ще раз. Адже якщо з розумом організувати свій час і познайомитися з цікавими людьми, то можна не тільки працювати заради бажаних “баксів”. Думаю, можна весело і цікаво провести час як на роботі, так і після неї. І, звичайно ж, не забувайте про частинку “Travel”».
Досвідчені фахівці з “Work and Travel” стверджують, що розраховувати на великий заробіток від участі у програмі не варто. Та й взагалі краще не розглядати її як можливість покращити свій фінансовий стан.
«Цьогоріч був дуже високий відсоток відмов у консульствах на отримання візи, тому важливо сформулювати мету поїздки і відповідати вимогам. Якщо у вас на обличчі написано, що ви їдете грошей заробити, то в посольстві це обов’язково “прочитають” за емоціями. Програма “Work and Travel” створена для того, щоб студенти змогли побачити нову культуру і отримати життєвий досвід, а не заробити грошей. Їм надають можливість зняти з себе шкуру “маленьких поні”, отримати особистісний ріст і повернутися новими людьми. Гроші – це приємний бонус. На жаль, сьогодні багато людей бере участь в програмі саме заради вирішення своїх фінансових питань.
Програма дає можливість поїхати в будь-яку точку на планеті. Найпопулярніші країни – Малайзія, Китай, Австралія, Нова Зеландія і, звичайно ж, США і Канада. Тривалість поїздки – 16 тижнів, вартість – від 920 доларів (включає оформлення всіх документів, крім перельоту). Є період на подорожі, який студенти визначають самостійно – перед програмою або після. Всі умови роботи залежать від роботодавця. Найчастіше вони добре ставляться до українських студентів і надають житло (за певну плату). Досвідчені студенти, які їдуть не в перший раз, вміють знаходити житло самостійно.
У поїздці можуть трапитися різні несподіванки: студенти потрапляли в ДТП, аварії і навіть сиділи у в’язниці. Але це може статися і вдома, в Україні, якщо ви не законослухняна людина. Тому основна порада – будьте чесними з людьми, не бійтеся сказати, що ви чогось не вмієте. Головне – чітко визначити свої сподівання і не ставити на перше місце гроші», – пояснила експерт з програми “Work and Travel”, директор агентства “ICEA” Ірина Кобець.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter