Реклама

Реклама
Реклама
11.07.17 15:51

Черкащанин підкорює Емірати власними проектами


Реклама
Черкащанин підкорює Емірати власними проектами

 

"Створюю шум, який робить людям весело", – так коротко описує свою роботу в Об’єднаних Арабських Еміратах Ігор Полак.

Чотири роки тому він змінив нічне життя провінційних Черкас на бурхливі ритми мегаполісів у одній із найбагатших країн світу.

Як живеться, працюється та відпочивається в Дубаї, одному з ультрасучасних міст Близького Сходу, черкащанин розповідає сайту vikka.ua.

"Я закінчив музичне училище. Скільки себе пам’ятаю, все моє життя обертається навколо цієї сфери. Окрім створення музики, займався організацією вечірок, втілював різні творчі ідеї. Чотири роки тому робота у Черкасах дещо пішла на спад і в цей момент подруга запропонувала полетіти музикантом в Дубай. Я погодився, зібрав валізу і за тиждень уже був там", – пригадує черкащанин.

Рішення змінити країну виявилося доленосним не тільки для розвитку кар’єри. В аеропорту Ігор познайомився з майбутньою дружиною Алісою. Вона теж летіла в Емірати працювати музикантом.

"Певний час із Алісою працювали на контрактах. Ми жили у тому ж готелі, де і був клуб, в якому ми працювали, тож потреби орендувати житло не було. У готелі було все необхідне: басейн, спортзал, ресторан. Якщо кудись і виїздили, то на таксі. А загалом шість днів на тиждень ми працювали. Здебільшого я займався постановкою номерів, ми робили шоу", – розповідає черкащанин.

Через два роки на контракті Ігор вирішив рухатися далі. Спершу працював управителем нічного бару, а згодом вирушив у самостійне плавання.

"Пішов на фріланс. Наразі займаюся організацією вечірок, піаром – по суті, створюю шум, який робить людям весело. Ніч – це активний час для мене. Хоча і вдень працюю: вирішую організаційні моменти, займаюся рекламою, а ще комерційними івентами (дні народження, весілля)", – пояснює Ігор.

Найцікавіший проект, у якому взяв участь черкащанин, це проект "Coma" – андеграундні вечірки для любителів електронної музики.

"Загорівся і жив цим проектом певний час. Навіть були конфлікти з дружиною, бо присвячував роботі практично увесь час. Коли вперше туди потрапив, у мене був легкий культурний шок, бо побачив людей, які не просто прийшли на тусовку, як це часто буває, а вони дійсно були в темі і кайфували від того, що відбувалося", – зазначає шоумен.

Окремий напрямок роботи Ігоря – це співпраця зі студією звукозапису, де команда створює аудіо- та відеопродакшн.

"Із засновниками студії Омаром та Ахметом у нас вийшла класна колаборація. У Facebook я побачив, що відкрилася така студія і я подумав: з ними треба зв’язатися (у Черкасах свого часу в мене була своя студія звукозапису). Першим мені написав Омар, причому російською. Я взагалі не зрозумів, як так. Виявилося, що вони 9 років прожили в Україні і знають не одну іноземну мову. Ми миттєво з ними спрацювалися", – розповідає черкащанин.

Із останніх їхніх зйомок – замовлення для державної установи Dubai Islamic Center. Той виїзд видався досить екстремальним.

"Ми приїхали знімати, а там всі мусульмани. Це був захід, де молоді хлопці, які пройшли духовну освіту, складають екзамен по Корану. Нам дуже пощастило, що були в сорочках, а не у футболках. Я і Омар маємо татуювання на руках, тож як тільки ми вийшли із машини, до нас підбіг хлопець і дав команду швидко відкотити рукави", – пригадує Ігор.

ЧИТАЙТЕ:

Мандри як стиль життя: черкащанин побував у 40 країнах світу (ФОТО, ВІДЕО)

В Еміратах іноземцям потрібно вміти крутитися

Дубай – полікультурне місто із безліччю національностей. Менталітет представників кожної країни позначається і на бізнес-переговорах та їхній успішності, – переконався черкащанин.

"Дуже різна ментальність. В індусів стратегія ведення переговорів зводиться до того, щоб зекономити гроші. У них немає розмежування понять між реальною оптимізацією і просто економією. Вони хочуть вкладати по мінімуму, а отримати по максимуму. З ними дуже важко домовлятися – торгуватимуться навіть за п’ять доларів. Британців дуже важко зрозуміти. Якою б у тебе не була ідеальною англійська, але зрозуміти ірландців, які вже випили в обід пива і приїхали на зустріч, дуже складно. Але водночас з ними дуже комфортно", – пояснює Ігор.

Близько 20 відсотків населення Еміратів – це корінне населення, решта – іноземці. Їдуть туди у пошуках кращого життя і українці.

"Не варто їхати в Дубай на заробітки, якщо немає внутрішнього стрижня. Його треба виховати в собі, а тоді вже збиратися туди. Там треба пробиватися і вміти знайти спільну мову з представниками різних національностей та культур. Я знаю дівчат і хлопців, які взагалі не могли розмовляти англійською і знали три слова, але були впевнені в собі і від них ішов такий посил, що їх сприймало оточення. Звичайно, це не стосується сфери обслуговування, де мова є обов’язковою для роботи", – розповідає черкащанин.

На вулиці температура +50, у приміщені – +16

Тим, хто наважиться їхати в Емірати, потрібно бути готовими і до температурних контрастів.

"Дуже багато людей роз’їжджаються на літо чи то в рідні країни, чи просто подорожують, бо витримати 50-градусну спеку не всім під силу, і я із їхнього числа. Є частина українців, які їдуть звідти просто через те, що їм не підійшов клімат. До того ж місцеві люблять переборщувати із кондиціонерами. У мене вдома кондиціонер стоїть на відмітці +22 градусів. Для мене це комфортна температура. У них у приміщеннях як правило +16. Заходиш із вулиці у дубар", – зазначає Ігор.

За останні роки в Еміратах дещо змінився клімат. Там кілька днів можуть лити сильні зливи та навіть випадає сніг.

"Коли жив у Рас-ель-Хаймі (емірат в гірській місцевості), там уперше випав сніг. Тоді на вулицю повибігали місцеві у пуховиках та сланцях і почали знімати сніг на телефони. А туристи у свою чергу фотографували їх. Це була дуже кумедна ситуація. А ще у містах немає зливових колодязів – раніше у цьому не було потреби, бо не було сильних дощів. Але під час тривалих злив вода збирається і чимало машин просто топиться на дорогах. Зробити зливові колодязі – це дешевий варіант. Там запускають у небо літаки, які розганяють дощові хмари", – пояснює черкащанин.

Заборона на відвертий одяг та алкоголь діє не скрізь

Як і в більшості мусульманських країн, в Еміратах існує безліч суворих заборон, проте ця тема теж є суперечливою. На вулицях спокійно можна побачити місцевих жінок у паранджі і в той же час туристок у шортах. Проте так ходити можна далеко не в усіх еміратах.

"На вечірках люди не переймаються щодо свого відвертого одягу. Є певні правила і всі про них знають, але в той же час ігнорують їх. П’яні і не надто пристойно одягнені люди можуть розважатися у межах клубів чи нічних закладів. Зрозуміло, що по вулиці в купальнику чи без майки не пройдешся. Пам’ятаю, після довгої відсутності приїхав в Україну і побачив на вулиці хлопця в шортах, без майки і з пляшкою пива. І я одразу прикинув, скільки б йому впаяли за це. Тільки за одяг його оштрафували б на тисячу доларів. За пиво його б могли на місяць посадити до в’язниці. Пити алкоголь у розважальних закладах можна скільки завгодно, а от на вулиці – зась. Вдома теж тримати алкоголь заборонено, але є вихід – можна оформити відповідну ліцензію", – розповідає Ігор.

Дороге житло і пластмасова їжа

Пересуватися по Дубаю без своєї автівки нереально. Або доведеться ділити в метро із пакистанцями, або витрачатися на дороговартісне таксі.

"Автомобілі там недорогі і цілком доступні. Інша справа – отримання водійських прав. Навчання в автошколі коштує дві тисячі доларів. Кожна перездача екзамену обходиться у 400 доларів. Я так і не склав останній екзамен, тому їжджу зараз без прав. Це ризик, але я не порушую правил, а дорожньої поліції у них немає. Якщо спіймають – дві тисячі штрафу", – зізнається черкащанин.

Вартість житла у Дубаї залежить не тільки від розташування, а й від виду з вікна. Що він є видовищнішим, то дорожчими є квадратні метри.

"Кімната обійдеться у півтори тисячі. Це мінімальна вартість. За ці гроші можна зняти і власне невеличке житло, але десь на периферії і тоді без машини взагалі ніяк. Ми знімаємо в центрі поряд із "Бурдж-Халіфа" – найвищим хмарочосом у світі. Це дуже затратно. У місті взагалі постійно триває будівництво. Коли все забудовано, там намивають нові штучні острови. Так зараз створюють нові Пальмові острови та архіпелаг із островів у вигляді карти світу. Нерухомість в Еміратах – це взагалі гарна інвестиція. Але коштує квартира у центральному районі міста від мільйона доларів", – констатує Ігор.

Вид із балкону (світлини надано героєм публікації)

Буде важко в Еміратах і любителям смачно попоїсти.

"Продукти харчування дорожчі приблизно у вісім разів. Там "пластмасові" овочі і таке ж м’ясо. Хороше м'ясо знайти практично нереально, хіба що у дорогих ресторанах. Я гурман і мені дуже бракує смачної та натуральної їжі. Щороку лечу в Україну з думкою про смачні страви. Тут від’їдаюся просто неймовірно. Щодня у мене гастрономічні тури по місту", – зізнається Ігор.

Та не єдиним відпочинком живе у Черкасах Ігор. Тут за доброю традицією займається "розкачкою" клубного життя.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Емірати #творчість

Останні новини

26 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
22:19
З'явився новий графік відключення світла на Черкащині
19:16
У Черкасах горів житловий будинок 
18:05
У Черкасах без опалення залишаться низка будинків та освітніх закладів 
17:03
У Звенигородці скоригували графіки вуличного освітлення
16:46
На війні загинув воїн з Черкащини
16:19
Черкащанин пограбував пенсіонерку та отримав доступ до її банківських рахунків
15:35
У Черкасах та ще чотирьох населених пунктах тимчасово не буде інтернету
15:24
На Черкащині у лісництвах стартують різдвяні ярмарки
14:38
Переходила дорогу за межами пішохідного переходу: у Черкасах на смерть збили жінку
14:01
У Черкасах попрощалися із засновником яхт-клубу
13:46
Черкащан запрошують долучитися до акції "Зігрій воїна подаруй йому тепло"
12:45
На Черкащині змінилися графіки відключення світла
12:18
У Черкасах попрощалися із двома солдатами
11:33
У Каневі відкрили ще одну меморіальну дошку на честь загиблого капітана поліції
10:35
На Уманщині водій збив малолітню дитину, яка перебігала дорогу через пішохідний перехід 
10:02
На черкаському пляжі виявили дві гранати
09:56
У Черкасах чоловік отримав опіки під час пожежі будівлі
09:19
Мешканці одного з черкаських будинків залишаться без гарячої води та опалення 
08:14
В межах Черкаської області знищили 8 "шахедів": які наслідки
25 листопада 2024
20:01
На Черкащині оновили графік відключення світла на 26 листопада
19:02
На Черкащині понад 4 тисячі осіб захворіли на ГРВІ та ковід за тиждень: де найвищі показники захворюваності
18:05
Спортсменка з Черкащини виборола "срібло" чемпіонату Європи з боксу