01.10.17 12:52

Черкащанин розповів як йому вдалося безкоштовно поступити на навчання у найпрестижніший університет США



Черкащанин розповів як йому вдалося безкоштовно поступити на навчання у найпрестижніший університет США

 

22-річний черкасець Андрій Трапізонян поступив на юридичний факультет Арканзаського університету США. Загалом мав запрошення від 11 американських вузів. Навчання в цьому закладі коштує кілька десятків тисяч доларів у рік. Андрій не витратив ні копійки.

Про це інформують Вечірні Черкаси.

"Я закінчив 27 черкаську школу. Дуже любив історію й англійську мову. Вступив до Черкаського національного університету. Вивчав правознавство. Три роки тому поїхав стажуватися до Польщі. Дуже сподобалося. Відтоді почав шукати інші можливості поїхати на стажування за кордон. Згодом ідея трансформувалася в мрію – навчатися в США. Ціни не лякали. Хоча би тому, що я про них не думав. Розумів, що мій єдиний шанс – здобути стипендії і ґранти на навчання. Взявся за англійську. І почалося: вправи, онлайн-курси, скайп-конференції із закордонними студентами. Два місяці займався із носієм мови. 70% моїх знань із англійської – це самоосвіта. Поступити в американський університет дуже важко. Страшенно важко. Нічого важчого в моєму житті не було. Треба усвідомити, що нічого важливішого на цей момент не може бути. Приймальні комісії дуже суворі. Оцінюють не глибину знань з одного предмету, а твої комплексні знання. Приховати щось важко".

Гроші на навчання Андрій заробив сам.

"Це 2 роки плідної праці, жодних благодійників не було. Кожен крок потребував неймовірних зусиль, кожен грант - це не благодійництво, це висококонкуретне змагання, конкурс", - ділиться Андрій Трапізонян.

Наш земляк є фіналістом програми Opportunity Funds Program від організації Education USA Ukraine, яка допомагала йому під часу вступу. За два роки було більше 50 проаналізованих університетів. Інтерв'ю, переговори і зустрічі віч-на-віч. Понад 100 написаних творів, участь у 25 конкурсах зовнішніх незалежних фондів по всьому світу, переговори з понад 50 міжнародними, приватними комерційними, неурядовими організаціями.

"Спочатку обирав вузи для аналізу, далі відсіював ті, які мені не потрібні були, і сформував остаточний список. Подавав документи (писав твори, склав міжнародний тест з англійської мови TOEFL, формував резюме, в якому перерахував досягнення за більше ніж за 5 років навчання в українських університетах, робота, громадська діяльність), вів перемовини, здійснив акредитацію своїх дипломів та оцінок в американську систему оцінювання, мав скайп-інтерв'ю) і так із кожним з 11 університетів зі своїм різноманіттям вимог, часом, кількістю задач та осіб, з якими я вів комунікацію. Я міг написати лише в один вуз - 5 творів. Або написав 1, і згодом ще 1, щоб виграти додаткові стипендії", - говорить Андрій Трапізонян.

Після цього Андрій почав шукав додаткове фінансування, поки вузи вирішували чи запрошувати його, чи підвищувати його внутрішню стипендію (виграну від самого вузу), хлопець звертався в різні міжнародні фонди (ротаріанці), фонди зі стипендіальними конкурсами суто для студентів-вірмен, або суто для студентів-українців. Також залучався до комерційних організацій, закордонних американських юридичних фірм та організацій, які надавали можливість отримати грант. Зрештою, здійснив свій вибір і одразу почав готувати документи на отримання візи в кінці липня.

Вибрав найпрестижніший – університет Арканзасу. Тут навчалися губернатори штатів, вчені, відомі люди.

"В Америці додатково працюватиму асистентом двох професорів. Так зароблю на оплату житла. Зніматиму кімнату в квартирі студента-практиканта", - додає Андрій.

Про навчання в Європі не думав.

– Раніше ніде крім Польщі я не був. У США поїхав уперше. Найперше враження – привітність людей. Вони посміхаються. Складається враження, що їм байдуже, наскільки складний був їхній день. Ніхто ні на кого не зривається, не кричить. У Великій Британії, як і в більшості країн Європи і близько немає такої кількості міжнародних студентів, а головне такого доброзичливого до них ставлення. В США ніхто не вважає тебе іммігрантом, ти такий самий як і інші. Всі готові допомогти, всі легко з тобою знайомляться. Самого навчання не боюся. Воно почалося ще 16 серпня. Я здобуватиму ступінь Магістра права (LL.M. – Master in Law) зі спеціалізацією в аграрному праві та харчовій промисловості. Відмінностей між навчанням в Україні й США дуже багато. Головне – це різноманіття. В США більше 4000 університетів, кожен із яких є окремим Королівством, в якому є десятки факультетів і сотні програм. Навчання в Україні – академічного типу, в США – комплекс академічних знань із практичними навичками. Юристів із першого курсу навчають бути юристами-практиками.

Хлопець нікому із друзів не признавався про те, що хоче поступити в США.

– Найближчі друзі дізнались в останні декілька тижнів перед від’їздом, я не звик ділитись своїми планами та цілями такого масштабу. Мав перечекати до того моменту, коли я буду знати на 100 відсотків, що їду на навчання. Краще, коли мої досягнення говорять самі за себе.

Батько Андрія Григорій Трапізонян живе в Черкасах.

– Коли почалася війна, ми втекли з Абхазії. Переїхали жити в Черкаси, купили квартиру. Я ніколи не думав, що син кудись поїде навчатися. Думав, закінчить місцевий університет і працюватиме тут. Але він вибрав навчання в США. Він – доросла людина. Я йому свого бачення не нав’язую.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#освіта #США

Останні новини

29 березня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
12:45
Посадовцю Черкаської міської ради повідомлено про підозру
12:42
У прокуратурі повідомили хронологію нічної атаки ворога на Черкащину
12:40
Стан хлопчика, якого збили на переході в Черкасах, покращився
12:05
На Золотоніщині чоловік намагався продати гранати
11:51
Уманчанин намагався поштою відправити за кордон культурні цінності 
11:21
У Смілі прощатимуться із полеглим захисником
10:47
Директорку черкаського кінотеатру, яку затримали на хабарі, відсторонили
10:16
Міністр енергетики повідомив деталі ворожої атаки на Черкащині
09:42
На Черкащині виявили подружжя росіян, які нелегально перебували в Україні
09:07
У центрі Черкас та за іншими адресами тимчасово не буде світла
08:32
Атакували ракетами і дронами: в ОВА назвали наслідки нічної ворожої атаки на Черкащину
00:22
Офіційно: над Черкащиною сили ППО збили ворожі БпЛА
28 березня 2024
20:03
У Золотоноші двоє канівчан розкладали "закладки"
19:04
У Черкасах п'яний водій наїхав на припарковане авто
18:05
У Черкасах на Дніпрі шукають людину
17:02
На Черкащині у понад 55 гектарів неефективно використовуваних земель зміняться власники
16:46
В Умані чоловік збував небезпечний наркотик
16:25
Черкаський Соборний парк передали на баланс комунального підприємства
15:50
У Черкасах зіштовхнулися дві автівки
15:07
Жовтий рівень небезпеки: на Черкащині посилиться вітер
14:47
В уманському виші відреагували на різанину, у якій загинув студент
14:08
У Черкасах пенсіонер повідомив про фейкову підготовку вибуху в квартирі родичів