Черкащанка одягає песиків по всій Україні і навіть за кордоном
Реклама
Як зробити "стилягою" власного собаку – не секрет для черкащанки Олени Кудряшової. Жінка власноруч навчилася шити одяг для тварин, який, схоже, до смаку не лише господарям, а й самим домашнім улюбленцям.
Першою моделлю для Олени Кудряшової став її власник песик – йоркширський тер’єр Гоша. Майстриня перепробувала на ньому низку комбінацій, аби вбрання і естетично виглядало, і рухам чотирилапого не заважало. І ось на прогулянках у жінки стали питати, де таке можна дістати і для своїх улюбленців. Так усе закрутилося, і сьогодні, щоб отримати вбрання від черкащанки, треба в черзі чекати близько місяця. Про те, як починала створювати унікальний одяг, черкащанка розповіла сайту vikka.ua.
Із кінця 2014 року жінка почала в'язати одяг на замовлення. Її клієнтами є здебільшого песики, хоча був і котик породи сфінкс. Для чотирилапих пані Олена шиє комбінезончики, суконьки, кофтинки та шапочки. Замовляють одяг із усіх регіонів України.
"Мені навіть свого часу чоловік пропонував зробити карту, де живуть мої замовники. Це практично вся Україна. Були навіть такі міста, про які я вперше чула. Найбільш активні Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ. А от Черкаси поки що не так активно вдягають улюбленців", – розповідає майстриня.
У столиці, до речі, в черкащанки є зірковий клієнт – чихуахуа Такі (сценічне – Лео). Він актор серіалу "Коли ми вдома", що виходить на "СТБ". Одягається у майстрині і цвергшнауцер Славентія, яка знімається разом із шоуменом Дядьою Жорою.
"Замовникам подобаються кофтинки з іменами улюбленців. Це завжди актуально. Робила свого часу костюми бджілки та божої корівки. У тренді також морський та скандинавський стилі (з оленями), а також, безумовно, українські мотиви у синьо-жовтих кольорах чи з гербом. А зараз ще хочу зробити щось схоже на вишиванку", – зазначає черкащанка.
Безумовно, клієнтами черкащанки є чотирилапі з короткою шерстю і ті, що люблять тепло. Таких доводиться одягати навіть удома.
"Зазвичай шию костюмчики для прогулянок на вулицю, однак є такі породи, що можуть мерзнути навіть у приміщенні. До прикладу, китайські хохлаті чи йорки можуть мерзнути восени, коли ще не стартував опалювальний сезон чи видалася холодна зима. Їх у такому разі навіть вдома одягати доводиться", – зауважує майстриня.
Жінка розповідає: шити одяг для тварин не так і просто, адже якщо він не так сяде, чотирилапий буде протестувати.
"Завжди переживаю, щоб одяг сів як треба. У мене було кілька випадків, коли замовники передали неточні розміри і одяг не підійшов. У таких випадках він тисне чи заважає, що песик не може ступити і кроку, або ж узагалі сердитиметься. Тому, аби уникнути подібних наслідків, завжди детально розповідаю, що і як треба заміряти", – пояснює пані Олена.
Задоволені клієнти висилають майстрині фото задоволених улюбленців, повертаються знову за новим вбранням і радять друзям. Так поступово про черкащанку дізналися і з кордоном. Є в неї замовники і з Фінляндії та США. За океаном, до слова, клієнтці, яка працює грумером (фахівець по догляду за собаками і кішками) припало до душі вбрання у квітковій композиції.
"Якось переписувалися з однією клієнткою з Дніпра і вона мені розповіла цікавий випадок. Гуляли вони зі своїм песиком (на ньому був комбінезончик у морському стилі) і повз них проходила мама із маленькою донькою. І донька, глянувши на чотирилапого, сказала, що і собі таке вбрання хоче. Замовниця тоді дуже тішилася", – пригадує майстриня.
Наразі в черкащанки чимало замовлень – клієнти кинулися готуватися до осінньо-зимового періоду. У подальшому Олена Кудряшова планує опанувати ще й шиття, що дасть більше можливостей для творчості.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter