Черкащанка з онуками застрягла у Греції з іншими українцями (ВІДЕО)
Реклама
Про те, що перед подорожжю треба перевірити, чи можна летіти, Лариса Семиз знала напевно, бо моніторить ситуацію.
Про це повідомляє ТСН
Перед тим, як брати двох онуків і сідати у літак, жінка була певна, що добре все вивчила і її з онуками пустять.
"Авіакомпанія сказала спочатку, що ми не можемо летіти, а потім я показала бронювання в цьому місті, і на реєстрації відповіли, що відправили в грецьку службу міграційну. Покликали і сказали, що можна проходити. Ми на радощах пішли. Вони дзвонили до центрального офісу авіаліній в Ірландії і там дали добро нас відправляти", - каже пані Лариса.
Жінка їздить у Грецію на один і той же курорт багато років, бо саме там лікує спину. Напередодні літак з України привіз туди її друзів - всіх пустили. Вона з ними теж зідзвонилася.
"І тут, по прильоту, вони стали питати дозвіл на проживання. Більше нічого, жоден інший документ їх не цікавив", - додає пані Лариса.
Пасажири були в паніці. Їх зібрали з кількох рейсів – Ryanair та Wizz Air. Загалом 15 дорослих та 2 діток віком 8 та 9 років. Спочатку українців зачинили у маленькій кімнатці аеропорту, а вночі, ніби злочинців, перевезли до поліцейського відділку. Люди розповідають про нелюдські умови, і утримання, кажуть, схоже на СІЗО.
"Перші три години нам не дозволяли ні сходити в туалет, нічого, а потім зводили і дозволили набрати води з-під крану. Голі ліжка, моторошні стіни, решітки, ні мила, ні туалетного паперу", - розповідає пані Лариса.
В неділю вдень до затриманих приїхав дипломат. Їм принесли матраци та їжу. Ларисі, яка з двома онуками, навіть валізи повернули.
"Я думаю, що у тій ситуації, яку ви зазначили, питання буде вирішуватися саме консулом з компетентними органами Греції... Я думаю, буде зроблено все можливе, щоб нашим громадянам було надано все можливе, щоб вони повернулися без наявності депортації", - запевнила заступниця керівника консулського відділу МЗС Олена Ялова.
Утім, в даному випадку наші громадяни явно ризикнули. Бо квитки на літак і сам авіарейс ніяк не означає, що вам дозволять потрапити на територію іншої держави. За це не відповідають ані перевізники, ані прикордонники.
"Ми не уповноважені відмовляти в перетині держкордону особам, якщо на це немає законних підстав, віднесених до компетенції Держприкордонслужби", - пояснює начальник відділення інспекторів прикордонної служби ВПС "Жуляни" Анатолій Рудзінський.
Тому, перед вильотом, зайдіть на сайт Міністерства закордонних справ. Там є мапа, де чітко написано, яку категорію громадян впускають до країни.
Єдине, що наразі відомо - з Афін людей можуть відправити назад до України тільки цією авіакомпанією, якою вони прилетіли, але зв’язатися, наприклад, з Ryanair у посольстві досі не можуть. Wizz Air відізвався, та начебто відправить тих, хто летів їхніми авіалініями, вже завтра. Максимально швидко, коли зможуть відправити українців з Ryanair - це вівторок. Але ця інформація теж не точна.
Зараз Консульство намагається врятувати українців від офіційної депортації, бо це загрожує їм забороною в'їзду до країн ЄС на кілька років.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter