Черкащанка зі стомою зруйнувала всі можливі стереотипи про хворобу (ВІДЕО)
Реклама
Засновниці громадської організації "Життя без бар’єрів" Лесі Валяєвій 15 років тому лікарі зробили операцію на животі та сформували стому.
Про те, як жінка живе з цією хворобою та руйнує всі стереотипи дивіться у проекті "Громадське ТБ: Черкаси" "НЕобмежені".
"Стома – це попа, але на животі", - жартує Леся Валяєва. Жінка говорить, що у 98% випадків причиною виникнення стоми є онкозахворювання, коли з пухлиною видаляють частину кишківника і виводять на живіт. Інші два відсотки – це люди, які мають хворобу Крона або травмовані. Наша героїня потрапила до малого відсотка. Через хворобу Крона (специфічний виразковий коліт у товстій та прямій кишці) вона стомована пожиттєво.
Завдяки калоприймачам люди зі стомою сьогодні продовжують жити. Це мішечок, який прикріплюється до черевної стінки. Важлива умова: калоприймач повинен бути по розміру, щоб не було подразнення шкіри. А ще він має максимально щільно прилягати до стоми.
Заміна калоприймача займає кілька хвилин. Жінка порівнює це із чищенням зубів.
"Не хочу описувати, які бувають ситуації у зв’язку з відсутністю калоприймачів і неналежним доглядом – це страшно! Це прирівнюється до жорстокого нелюдського поводження, тортур", – розповідає Леся Валяєва.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter