Черкащина візьме участь у масштабній акції з протидії торгівлі людьми
Реклама
Незабаром кампанія стартує в 15 регіонах країни, аби привернути увагу людей до важливої проблеми.
30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Оскільки проблема досі актуальна, в Україні взялися провести широкомасштабну інформаційну кампанію з протидії торгівлі людьми.
Про це під час сьогоднішнього круглого столу повідомила представник Представництва Міжнародної організації з міграції та єдиний член Всеукраїнської коаліції громадських організації з протидії торгівлі людьми Наталія Несват.
Громадські організації мають на меті об’єднатися з державними інституціями-суб’єктами національного механізму взаємодії для запобігання випадкам торгівлі людьми.
Акція відбуватиметься в місцях активного переміщення населення – залізничний вокзал, аеропорт, автовокзал з метою проведення превентивної діяльності з протидії торгівлі людьми та проактивної ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми.
Нині діє Черкаська благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця», яка допомагає постраждалим від примусової праці чи секс-торгівлі.
«Ми дивилися статистку, що на Черкащині немає жодної жертви. Але це говорить про те, що люди бояться говорити про те, що сталося, не хочуть згадувати, наприклад, про сексуальне рабство, знущання», – зазначила Наталія Несват.
За її словами, в організації усе конфіденційно і тільки за згодою активісти можуть дати хід справі.
За словами Андрія Тютенка з відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, на Черкащині випадків торгівлі людьми менше, ніж в інших регіонах. Однак інформувати про проблему потрібно ще зі студентства.
«Наразі по двом кримінальним провадженням тривають слідчі дії. Минулого року були різні випадки. Трудова експлуатація наразі набирає оберти, менше випадків сексуальної», – повідомив Андрій Тютенко.
За його словами, був випадок, коли жінок працевлаштовували нібито на фабрику у Чехії. Насправді ж їм довелося жити у поганих умовах та виконувати роботу вантажників. З Черкаської області було 7 постраждалих: жінки і один чоловік. Бували випадки, коли особи ромської національності з Одеської області двох пенсіонерів змушували жебракувати у Росії. Зафіксований випадок, коли безробітних селян возили по всій Україні обробляти фермерам поля абсолютно безкоштовно.
Наталія Несват повідомила про принаймні чотири випадки, коли люди потрапили у таку ситуацію. Одна черкащанка постраждала, не виїжджаючи за межі області. Ще одна жінка звернулася до організації з проханням допомогти повернути їй документи. Виявилося, що їй надали житло, а потім забрали паспорт, пенсійне посвідчення і змусили обробляти землю. Однак жінка не захотіла давати хід цій справі, хоча «роботодавець» бив її та знущався.
«Даних випадків дуже багато, але не завжди особи хочуть звертатися і офіційно проходити процедури очних ставок, свідчень у суді. Окрім психологічної допомоги і реабілітації постраждалі від торгівлі людьми отримують матеріальну допомогу у розмірі 2-3 тис. грн. Однак, коли люди дізнаються, що потрібно зібрати необхідні довідки, то відмовляються від коштів. З усіх потерпілих, лише по останній справі одна особа виявила бажання отримати статус. Це перший випадок за останні кілька років», – наголосив Андрій Тютенко.
За словами першого заступника голови Черкаської ОДА Віталія Коваля, можна було б розробити портал, де б постраждалі анонімно ділилися своїми історіями. Також історії можна публікувати на буклетах, щоб люди знали про реальні випадки торгівлі людьми і дізнавалися про приклади того, як можна потрапити у тенета злочинців.
«Ми можемо запобігти новим проявам цієї проблеми шляхом спільної роботи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та засобів масової інформації. Ми сьогодні працюємо щоб у кожному селі були соціальні працівники, які будуть займатися різними соціальними категоріями і змогли донести інформацію до людей, які можуть потрапити у неприємну ситуацію», – зазначив Віталій Коваль.
Заходи також проводяться у Черкаському обласному центрі соціальних служб. Постраждалим надають психологічну допомогу та у разі потреби тимчасове житло на три місяці. Окрім того, у напрямку протидії торгівлі людьми працюють Центри зайнятості, у службі у справах дітей Черкаської ОДА, у департаменті соціального захисту населення, в управлінні науки і освіти та в управлінні ДМС в Черкаській області.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter