"Черкаси - твоє місто": переселенців знайомлять з можливостями нового місця
Реклама
22 вересня в Черкасах відбулася Інтеграційна платформа "Черкаси – твоє місто" з метою підтримки внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій України, їх інтеграції в Черкаській громаді та напрацювання нових економічних зв’язків.
Про це повідомляє кореспондент ЗМІ.ck.ua.
Проєкт покликаний допомогти новим черкасцям знайти власні ресурси для існування в нових умовах шляхом пошуку робочого місця, релокації бізнесу або відкриття власної справи.
У ній взяли участь керівництво Черкаської міської ради, керівництво Маріуполя, Попасної і Таврійська, адміністрації яких релоковані в місті Черкаси, представники релокованого бізнесу, громадських організацій, котрі співпрацюють із переселенцями та внутрішньо переміщені особи.
"Від перших хвилин перебування внутрішньо переміщених осіб у нашому місті ми доклали всіх зусиль, аби кожна людина почувалася як удома. За це вдячний усій нашій команді та небайдужій черкаській родині, – підкреслив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. – А зараз перед нами стоять нові виклики: допомогти цим людям адаптуватися до умов життя в новій домівці, якою для них стали Черкаси.
Ми із задоволенням будемо брати на роботу фахівців різних галузей, створювати умови для належного медичного обслуговування переселенців, влаштування дітей у дитячі садки та школи. Черкаси докладуть всіх зусиль, аби ви почувалися, як вдома.
Розумію, що в багатьох людей, які вимушено переїхали з рідних міст через війну, проблеми не зникли. Ми відкриті й намагатимемося їх вирішувати. Зараз ми всі маємо об’єднуватися і тут, у тилу, робити все можливе й неможливе для того, аби повернути окуповані території, аби відстояти цілісність та незалежність нашої держави".
За словами Анатолія Бондаренка, у Черкасах розпочинають реконструкцію двох будівель для облаштування в них тимчасового житла.
"Ця війна змінила нас, і з 24-го лютого ми стали зовсім інші, – сказав перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко. – Черкаси в нелегку хвилину гостинно відкрили для людей двері. Ми створили Гуманітарний центр, допомагали внутрішньо переміщеним особам, іншим містам нашої держави, які опинилися у скруті. З боку влади Черкас був ініціативний лист, де ми заявили, що готові підтримувати бізнес із окупованих територій та сприяти перевезенню виробничих потужностей. Дякуємо всім, хто пов’язав свою діяльність із нашим містом. А після Перемоги ми зробимо все можливе, аби відродити зруйновані міста і всю Україну. Бо ми – єдиний народ, одна країна і одна нація".
Зустріч умовно поділили на три блоки: релокація територіальних громад, релокація бізнесу та шляхи інтеграції.
Власник ТОВ "Гіротех" Владислав Сушко розповідає, що сам він черкащанин, однак його напарник із Луганщини. Його компанія була релокована двічі. Останнього разу - втратили все.
"Логістичний центр у нас і так був у Черкасах, а виробничий цех на Луганщині. Із Лисичанська ми перемістили компанію в Креміну. Після 24 лютого десь через три місяці ми відкрили виробничий цех у Черкасах уже. Починаємо з нуля, тому що в 2022 році все втратити, нічого не вдалося зберегти. Ми виготовляємо продукцію, пов’язану з опаленням", - каже Владислав Сушко.
Ярослав Скрипник перевіз своє швейне виробництво із Херсонщини. Там у нього було шість фабрик та працювало близько 450 людей. У Черкасах він прагне досягти такого ж результату.
"У нас уже мережа відкрита на Черкащині, фабрики є в декількох містах. Ми шиємо одяг для поліції, захисників тощо. Одна з переваг - це те, що місто історично працювало в промисловості. Тобто є люди вже з досвідом. 99 відсотків свого часу проводжу на підприємстві, тому ще нічого не встиг побачити. Перевага вашого міста - це люди", - сказав він.
Ірина Миколаївна з Лисичанська та Світлана з Донеччини приїхали до Черкас у квітні. Ірина розповідає, що вже встигла облаштуватися в місті.
"Ми прийшли на цю зустріч, щоб поспілкуватися з владою. Нам обіцяли розповісти про переваги Черкас, розказати, які тут є можливості для нас, як для переселенців", - сказала Ірина.
Переселенка Світлана додала, що місто їм подобається, але важко в новому місці, тому хочеться додому.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter