16.07.21 16:23

"Черкасиліфт" пояснили, чому не передають документи "Новій якості" та як понад пів тисячі ліфтів працюють без капремонту 

Власник групи компанії "МакЛаут", а також групи компаній "Черкасиліфт" Віталій Лаут під час пресконференції сьогодні, 16 липня, розповів, чому не передає вже понад рік технічну документацію на ліфти "Новій Якості", яка через це не може контролювати технічний стан ліфтів у будинках, які обслуговує.

Так, за його словами, технічну документацію "Черкасиліфт" не передає, оскільки не вважає, що договір із "Новою якістю" припинено. Він сказав, що закінчення договору відбувається при настанні однієї з умов: повного виконання всіх зобов’язань, за згодою сторін та за інших причин. А, за його словами, нічого цього не відбулось. Крім того, кожен ліфт перед перевіркою повинен бути обстежений разом із представниками управлінської компанії.

"Тому сьогодні я вважаю, що ці договори не припинені. "Нова якість" не розрахувалась із "Черкасиліфт" за всі виконані роботи, тобто цей договір є дійсним, бо не виконанні всі умови. Тому ми вже рік сумлінно безоплатно виконуємо роботи по технічному обслуговуванні та поточному ремонту ліфтів, бо вважаємо договір дійсним. Підтвердженням того, що ми виконуємо це, є акти виконаних робіт. Їх підписують мешканці тих домів, які ми обслуговуємо", – сказав Віталій Лаут.  

Він також додав, що наразі "Черкасиліфт" виконує обстеження та поточний ремонт ліфтів попри те, що їм за ці послуги ніхто не сплачує. Каже, що уже близько 10 мільйонів боргу перед ними має "Нова якість".

"Є кримінальна справа за заявою "Черкасиліфт" про те, що люди, які отримують з мешканців кошти за обслуговування ліфтів, не сплачують їх організації, з якою є діючий договір. І організація повинна за понад рік утримувати ліфти за власні кошти. Моя особиста думка, що це шахрайство. Якщо вони ніяк не реагують на акти, то автоматично вважаються згідними з ними", – розповів Віталій Лаут.

Зауважимо, що конфліктна ситуація виникла минулого року, коли "Черкасиліфт" та "МакЛаут" повідомили про те, що планують об’єднатися.

"І от 20 травня минулого року ми отримали листи з повідомленням про розривання договорів. Ми запитали у відповідь, чи є у них хтось, хто буде обслуговувати ліфти. Також попросили надати дозволи та перелік осіб, на чию відповідальність можна передати ліфти. Бо це дуже серйозні речі. Ліфти – це джерело підвищеної небезпеки. І просто прийти й сказати: "На тобі папірці", так не можна. Кожен ліфт повинен бути обстежений та переданий згідно з актом приймання-передачі. Ми готові віддати документи, але є питання, що компанія не готова прийняти ліфти. Вони в своєму листі пишуть, що хочуть документацію, вони не хочуть ліфти. Вони не хочуть їх приймати відповідно до закону. Ми їм знову пишемо й кожного разу у відповідь отримуємо одне й теж: негайно передати технічну документацію", - заявив Віталій Лаут.

Він також додає, що "Черкасиліфт" пропонував створити комісію з електромеханіків, яка б працювала над передачею ліфтів, яких на той час було 787 штук. Віталій Лаут розповідає, що "Черкасиліфт" має 120 механіків і міг би для цієї справи надати близько 10 осіб, тоді як від "Нової якості" не було надано співробітників.

"То питання, скільки у них працівників і скільки за один день вони готові прийняти ліфтів. Через деякий час з'явились люди, звісно. Виявилось, що це київська компанія. Я кажу, що так не можна. Вони не будуть брати участь у обслуговуванні ліфтів. З'являться тільки для передачі, а ліфти потім потрібно ще обстежувати та обслуговувати, хто це буде робить?" – зауважив Віталій Лаут.

За деякий проміжок часу "Черкасиліфт" отримали 40 позовів від "Нової якості" стосовно витребування технічної документації. За словами Лаута, із них розглянуто 31 заяву. У 9 справах задоволено позов, у решті – частково. А в семи справах – відмовлено "Новій якості". Зараз у господарському суді на розгляді перебуває ще дев’ять справ.

"У судовому рішенні першої інстанції є така фраза: "Суди досліджували це питання й установили, що за результатами проведеного конкуру з призначення управителя багатоквартирних будинків визначено ТОВ "Сантехбудконструкція", а ТОВ "Управлінська компанія "Нова якість" не були учасником конкурсу і не є стороною чи учасником договору про надання послуг з управління багатоквартирних будинків. Судом було враховано відсутність будь-яких доказів, документів та технічної документації від "Нової якості" до "Черкасиліфт". Справа в тому, що вся технічна документація була в "Черкасиліфт", бо ця організація встановлювала, монтувала, обслуговувала ліфти. Коли ми в суді попросили документи, які підтверджують, що СУБи передали технічну документацію, їх не було. То що ж від нас вимагають? Так, у нас є паспорти. Але ж нам їх не передавали. Документи завжди були в "Черкасиліфт". Яким чином тоді все це отримала "Нова якість"? Суд зауважив, що належною управлінською компанією, належною стороною договору, належним виконавцем послуг з управління багатоквартирними житловими будинками за результатами проведеного конкурсу є тільки ТОВ "Сантехбудконструкція2. Суд вважає, що "Нова якість" не є належною стороною спірних договорів та не набула статусу виконавця послуг з управління багатоквартирними житловими будинками", – зауважив Віталій Лаут.

Крім того, він заявив, що "Нова якість" також намагається отримати паспорти й на ОСББ, до яких немає ніякого відношення. Але адреси ці зазначені в рішеннях суду. Віталій Лаут розповів також, що наразі "Черкасиліфт" звернулись до Касаційного суду. Одну справу вже програли, проте на розгляді перебувають ще п’ять. За словами власника, компанія не збирається здаватися й буде доводити в суді свою думку з приводу цього питання. Він вважає, що в цій справі остаточну крапку повинен поставити суд.

Зауважимо, що під час судового процесу на технічну документацію був накладений арешт. Але потім вона була передана на відповідальне зберігання до "Черкасиліфт" із правом користування. Про що вчора на пресконференції повідомляв і власник "Нової якості" Андрій Бортник. Цю ситуацію роз’яснив і Віталій Лаут, який сказав, що без документів, аби вони були під арештом у суді, компанія не могла б обслуговувати ліфти. А останнім часом викликів побільшало.

"Бо якщо в нас немає документації, то ми не могли б обслуговувати ліфти. Ми довго пояснювали, чому має так бути слідчим. Нас почули. Ми теж шукали цю справу інколи тижнями по райвідділах. Так-от цей арешт було знято й дивним чином. Рішення про скасування арешту може містити лише скасування арешту. Більше нічого в ньому бути не може. А от у рішенні черкаського суду є два пункти: скасувати арешт і передати негайно документацію "Новій Якості". Але це мала б бути нова ухвала. Ми подали апеляцію", – сказав Віталій Лаут.

Нагадаємо, що вчора мешканці будинку за адресою вул. Сергія Амброса, 48 розповіли, що вже понад тиждень у них не працює ліфт. Там сталось загорання двигуна. Його забрали на ремонт. Сьогодні Віталій Лаут розповів, двигун уже монтують назад, за декілька днів ліфт знову запрацює, а "Нова якість" за це не заплатила.

За словами керівника компанії, на сьогодні в Черкасах не проведені своєчасно капітальні ремонти в близько 600 ліфтах. Він додає, що в 2019 році до нього звернувся власник "Нової якості"Андрій Бортник та попросив виконати капремонт у на той час 300 ліфтах, проте співпраця не склалась.

"Неправильно, коли обслуговує одна компанія, а ремонтувати приходить інша. Це завжди привід для конфліктів. Я сказав, що готовий робить капремонт, якщо беру на обслуговування ліфти, і відповідно буду відповідати за той ремонт, який ми зробимо. Але їх так не влаштувало. Ні, то ні. Відповідно до закону відповідальність за експлуатацію ліфта після закінчення терміну експлуатацію несе власник, а не обслуговуюча компанія. Якщо власник не надавав нам листа про те, що треба зупинити ліфти, ми продовжуємо виконувати обов’язки по договору. Я розумію, що зупинити сьогодні 600 ліфтів – це колапс. Компанія "Нова якість" дозволяє собі шантаж на цьому", – заявив Віталій Лаут.

За його словами, над обслуговуванням ліфтів повинна працювати компанія "Черкасиліфт", адже підприємство вже 42 роки обслуговує ліфти.  

"Я вважаю, що це тривалий час, за який підприємство встигло себе показати, як надійне та стабільне.  "Черкасиліфт" фактично монтувало, встановлювало всі ці ліфти, які є в межах Черкаської області. Тобто краще за фахівців цієї компанії ці ліфти ніхто не знає.  На сьогодні компанія стала однієї в групі компаній "МакЛаут". Рік тому ми об'єднали зусилля щодо обслуговування ліфтів, ремонту, будівництва, виробництва ліфтів. Ми побудували досить потужне виробництво, що виробляє ліфти. Електроніку поки що не можемо створювати. Однак ми виробляємо левову частину запасних частин та деякі механізми до них", – сказав Лаут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ліфтовий колапс: чому в Черкасах люди досі користуються підйомниками, в яких вийшов термін експлуатації.

Теги: ліфти, ліфт, "Нова якість", "Черкасиліфт", термін експлуатації

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+EnterОстанні новини

27 липня 2021
12:10
Черкащанин Довбик забив два голи в УПЛ і за ним вже їдуть турки
11:52
Ще 16 нових випадків захворюваності на COVID-19 зафіксували в Черкаській області
11:31
Через замикання проводки на Черкащині загорівся автомобіль
11:15
Ноутбук у черкаської журналістики викрав її cусід (ФОТО, ВІДЕО)
10:51
"Крутий спуск", КіноШот, "Open-Biz", "X-challenge": які фестивалі організують в Черкасах на День Незалежності
10:36
"На світ з’явилася маленька зірочка": у Черкасах медики приймали пологи в автомобілі
10:25
На Корсунщині урочисто відзначили початок жнив
10:10
У Черкасах хочуть побудувати завод, що потенційно може бути шкідливим
09:54
У Черкаській області сталася пожежа на полі
09:23
Будинки, турбази та приватні підприємства: хто сьогодні в Черкасах буде без світла
26 липня 2021
20:17
На Черкащині прогнозують спекотну, проте дощову погоду
19:28
Понад 30 немовлят народилось у Черкасах за минулий тиждень
18:24
"Вікі любить пам’ятки": черкащан запрошують долучитися до фотоконкурсу об’єктів культурної спадщини
17:25
На Черкащині вже провели понад 160 тисяч щеплень від коронавірусу
16:36
На Черкащині зіштовхнулись два легковики та вантажівка: серед постраждалих - неповнолітні
16:13
"Прогулянки полюбляють більше, ніж м'ясо": на Черкащині чоловік став відомим завдяки їзді на мотоциклі разом зі своїми собаками (ФОТО, ВІДЕО)
15:56
У Черкасах сталася аварія: зіштовнулись два автомобілі
15:32
"Поштовхом запхнув у хату": на Черкащині чоловік намагався зґвалтувати дитину (ВІДЕО)
15:12
Найближчими днями СБУ проведе масштабні контрдиверсійні навчання на Черкащині
14:54
Чоловіка, який біля АЗС у Черкасах підрізав підлітка, випустили з-під варти
14:33
На ринках у Черкаській області люди незаконно продавали рибу (ФОТО)
14:15
Парк динозаврів у Черкасах відкриють вже цієї суботи
13:56
Під час купання на Черкащині потонув чоловік