"Черкасиобленерго" знешкодило 20 кібератак за час повномасштабного вторгнення
Реклама
IТ-спеціалісти ПАТ «Черкасиобленерго» з початку повномасштабного вторгнення російських агресорів виявили та знешкодили 20 кібератак.
Про це під час форуму енергетичної безпеки громад, що відбувся в Києві, розповів директор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» Андрій Пилипчук, інформують в підприємстві.
Відтак Андрій Пилипчук наголосив, що кількість кібератак на критичну інфраструктуру та особливо на електромережі в останні роки збільшилась в десятки разів. Наслідки таких атак можуть бути критичними для нормального життєзабезпечення регіону. Тож захист електромереж та підстанцій від кібератак є важливим завданням для забезпечення безпеки енергетичної інфраструктури, особливо під час воєнного стану.
– Базова проблематика кібербезпеки технологічної мережі – забезпечити можливість побачити все, що там є, побачити аномалії, вразливості, загрози. Тому перше, з чого варто будувати кіберзахист підстанцій – це системи класу IDS (Intrusion Detection System) – системи виявлення вторгнень. Головне завдання такої системи – аналіз мережевого трафіку для виявлення аномальних або шкідливих дій, що дає змогу вчасно вживати заходів щодо їх блокування. При її застосуванні одразу зникають сліпі зони,- відзначив директор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго».
Серед інших інструментів протидії кібератакам фахівець відзначив односпрямовані шлюзи передавання даних, брандмауери та антивірусні програми.
Тож ІТ-фахівці Товариства переконані, що інтеграція всього програмного забезпечення комунікацій із одночасним застосуванням єдиної IDS-системи є першочерговим завданням кіберзахисту об’єктів енергетичної інфраструктури. Це дасть можливість візуалізувати мережу та вчасно реагувати на можливі загрози.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter