Черкаські АТОвці вже вдома вступили із чиновниками в бій за землю
Реклама
Щоб відстояти свої права та отримати обіцяну державою землю, черкаським атовцям доводиться воювати з чиновниками. У місцевих управліннях Держгеокадастру стверджують, що вільної землі в районах немає. Атовці ж таку землю на Черкащині знайшли, але виявилося, що отримати її без бою у місцевих радах майже неможливо.
Про це сайтуvikka.ua повідомив член координаційної ради Черкаської обласної асоціації учасників АТО "Кіборг" Василь Шкут.
За його словами, проблеми з виділенням обіцяної державою землі виникли у бійців АТО в Смілянському, Христинівському, Уманському, Чорнобаївському, Кам’янському та Канівському районах. "Це тільки ті райони, звідки до мене звернулися атовці", – зазначив "кіборг".
Наткнувшись на низку відмов у виділенні землі через начебто її відсутність, атошники вирішили власноруч розібратися в ситуації та звернулися до головного Управління Держгеокадастру в Черкаській області. "Ініціювали створення спеціальної комісії при обласному Держгеокадастрі, яка тепер займається інвентаризацією земель у районах. До неї увійшли представники кожного району, фіскальної служби, представники спілки АТО та представники обласного управління земкадастру", – розповів атовець.
Першим на наявність вільної землі для атовців перевірили Смілянський район. За словами Василя Шкута, з’ясувалося, що там фермери оброблюють землі набагато більше, ніж у них офіційно взято в оренду. Така земля перебуває на балансі райрад, тож атовці запропонували місцевим чиновникам віддати її бійцям.
В якості прикладу земельних афер Василь Шкут навів ситуацію в одному з сіл Смілянського району, де один із фермерів нібито обробляє 19 га землі, а у податковій декларації показує 15 соток і платить лише за них.
"Вони казали, що землі немає, а ми знайшли близько 3 тисяч гектарів вільної землі на території сільрад. При цьому за мету поставили віднайти землю в області не тільки атовцям, а й представникам соціальної галузі, які досі чекають у черзі на ділянку. Серед них пільговики, місцеві лікарі, вчителі, бібліотекарі", – пояснив кіборг. Він підкреслив, що землі, які обробляють фермери, так само будуть віддані їм в оренду. Тільки винаймати вони їх будуть не у держави, а в атовців.
Контролювати процес виділення землі атовцям доводиться майже в ручному режимі. Дізнавшись про вільні ділянки на Смілянщині, керівництво району вирішило пустити їх з молотка.
"Сільрада вирішила не видавати землі пільговикам, а виставити їх на аукціоні. На минулій сесії вони хотіли таким чином продати 700 га землі, але ми цей процес призупинили", – розповідає член координаційної ради Черкаської обласної спілки АТО.
Він повідомив, що голова Смілянської райдержадміністрації Андрій Колесник на одній із сесій райради намагався перешкодити наміру атовців, але депутати майже одноголосно підтримали створення комісії при райраді з питання інвентаризації землі.
У свою чергу, Андрій Колесник запевняє, що робить все можливе для того, щоб атовці зі Смілянського району реалізували своє право на землю. За його словами, випадків, коли в районі фермер чи фірма фактично користується більшою кількістю землі, ніж офіційно орендує у держави, на Смілянщині немає.
"Вільних земельних ділянок в районі немає. Є певні масиви державних земель, котрі передані в оренду фермерам на тривалий час. Ми працюємо з орендарями, керівниками господарств, щоб вони на користь атовців відмовлялися від земель. До того ж орендарі за свій рахунок оформлюють для учасників АТО документи на землю", – зазначив він та додав, що питання виділення земель іншим пільговикам в районі майже не рушить з місця.
Наразі в Смілянському районі вже отримали земельні ділянки близько 40 атовців. Всього ж дозволів на землю в районі було надано 140 учасникам АТО. Про це сайту vikka.ua повідомив начальник управління Держгеокадастру у Смілянському районі Роман Дорошенко.
"Землі не вистачає усім. До того ж учасники АТО погоджуються не на будь-яку ділянку. Кожен хоче собі місце якомога краще. Фермери не завжди йдуть назустріч, бо вони орендують у держави землю за ставкою 3%, яку ще встановили 5 років тому. З атовцями ж доведеться встановлювати ринкові відносини, а це вже ставка десь в 6%", – зауважив чиновник.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter