Черкаські балачки: бої за прапор та "зебри" на зупинках
Реклама
Протягом тижня черкащани обговорювали «унікальність» черкаських доріг та бійку на День перемоги.
Сергій Рубан, проїхавшись дорогами, Черкащини зробив іронічний висновок: всього за якихось дві години можна, насолоджуючись краєвидами, долати 75 км шляху.
Черкаський фотограф під ніком Мандрівник помітив ще одну особливість Черкас – пішохідні переходи ледь не на зупинках.
«Цікаво,кому в Черкасах прийшла макоцвітна ідея намалювати пішохідні переходи прямо на місці зупинки громадського транспорту? Цим самим змусивши водіїв порушувати ПДР, згідно яких зупинка на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі, заборонена. Правда, водії маршруток і тролейбусів виконанням ПДР особливо не переймаються і спокійно ставлять свої транспортні засоби на переходах, і ніяка поліція їх за це чомусь не карає. Крім того, це ще й створює небезпеку для пішоходів. І таких "переходів" в Черкасах багато», – повідомив Мандрівник.
Під час мітингу до Дня перемоги на Соборній площі сталася сутичка між ветеранами та активістами «Азову» та «Свободи». Червоний прапор викликав безліч обговорень у мережі.
«Так званий "прапор перемоги" являв собою скручене полотнище червоного кольору із наконечником, на якому було зображене поєднання серпа, молота та п'ятикутної зірки. Лише одного разу його неповністю розгорнули і я побачив на ньому слова російською мовою, видрукувані золотим на червоному "знамя победы". Отже це не лише не є оригіналом бойового знамені, що не підпадає під заборону за декомунізаційним законом, а й не є його копією, таким чином не підпадаючи під визначення "зображення прапора перемоги"», – повідомив депутат Черкаської облради від «Свободи» Юрій Ботнар.
За його словами, каталізатором конфлікту стали ряжені "ветерани", що не мають й 85 років. Жоден з "ветеранів", які складали групу, що брала участь у провокації, не є дійсним учасником Другої світової. Він вважає, що за провокацію має відповідати департамент організаційного забезпечення. Натомість його директор Лілія Маліщук запевняє, що ветеранів просили не брати червоний прапор і до авто пропонували взяти державні прапори.
Секретар міськради Олександр Радуцький також вважає, що не варто було відбирати у літніх людей прапор.
«Для ветерана – це той прапор, з яким він виграв війну. І в нього видирати цей прапор? Це був перебор. Він би пройшовся з ним 5-10 хвилин по центральній площі міста. Нам треба поважати старість, поважати історію ветеранів, вони теж мають право на свою історію, бо саме вони її робили», – прокоментував ситуацію «Про все» Олександр Радуцький.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter