Черкаські балачки: талановита молодь і тотальне браконьєрство
Реклама
Протягом тижня черкащани обговорювали прорив місцевих музикантів та проблеми на річках і у лікарнях.
Черкаський гурт «Спів братів» вразив прем'єр-міністра України. На своїй сторінці у Facebook Володимир Гройсман закликав поширювати відео-презентацію нового альбому музикантів «Спів бітлів». Адже «про наших талановитих людей мають дізнатися всі».
Черкащанка Анна Ратушна обурена організацією прийому хворих дітей у поліклініці на Конєва. За її словами, дитину з переломами у трьох місцях відправили на контрольний рентген та до ортопеда. На милицях хлопцеві довелося простояти 40 хвилин у черзі. Тому що є лише одна лавка. А у черзі і немовлята, і діти, яким потрібно пройти медогляд до садочку.
«Ще й рентген і ортопед та четвертому поверсі. А у ліфт зайти на милицях можна з третього разу. Тобто стрибнути. Хоча з іншого боку, будуть знати, як ламати ноги. У виховних цілях. Якось так», - написала у мережі жінка.
Кілька тижнів тому черкащанка Наталя Вернидуб їздила разом із активістами ГО «Автомайдан-Черкаси» на річку Рось в Канівський район по браконьєрським місцям. Громадська активістка показала стан річки в межах сіл Межиріч та Лука. Окрім того, що на зменшення кількості риби впливають природні явища та насосні станції, знищенню свідомо сприяють і люди.
«Через кожні кількасот метрів, а то і частіше, річку перегороджують барикади. І це не просто дерева, що випадково упали в ріку. Дерева спиляні, як молоді, так і товстелезні старі верби. І яким чином розібрати цю барикаду – не відомо. Напевно, треба приганяти спецтехніку. Хоча я вважаю, що це повинні зробити мешканці села, напевно всі там знають, хто саме городив ту чи іншу перешкоду. Крім всього іншого, мешканці сіл вздовж Росі нерідко скидають в ріку трупи тварин – телят, собак, свиней», – пише у Facebook Наталя Вернидуб.
За її словами, коли активісти тільки заїхали на берег ріки в селі Лука, почався рух – місцеві чоловіки підходили до ріки, розходились по зарослях. Потім ми бачили, що вони встигли познімати браконьєрські пристосування та снасті. Згодом, коли автомайданівці вже витягли з води три "павука" та познімали з дерев пристосування для тих "павуків", чоловіки зрозуміли, що їхньому промислу наноситься чимала шкода. І вони вийшли протестувати. Привід - ми витоптуємо траву, на якій пасеться скот, а за випас вони платять гроші! Вигляд у них був достатньо грізний, не відомо, як розвивався б конфлікт, якби не присутність із нами двох озброєних поліцейських.
Один з місцевих погодився, що не гоже так ставитись до ріки, що не годиться центнерами виловлювати рибу.
«Але тої риби, каже, вже нема, як раніше. От він і на одну сковорідку не наловив. Хоча «павуками», каже по 1,5-2 центнери піднімають. Хтось. І так говорив кожен, із ким прийшлось поспілкуватись. А ще той чоловік зауважив, що якщо в країні краде президент та все керівництво, то що можна вимагати від простих людей. У відповідь на злочинність влади народ пропонує не боротьбу із нею, не пошук нових можливостей змінити життя своєї громади, а свою схему злочину – чи то браконьєрство, чи то випалювання дерев на вугілля, чи то миття бурштину, чи то контрабанду. І лише маленький відсоток громадських активістів, або просто чесних людей, виявляють системність цих злочинів. Але без втручання держави, як контролюючого та караючого апарату, подібні речі не зрушити», – зауважила громадська активістка.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter