Черкаські "кіборги" розповіли про змагання в Європі з роботом Сірком
Реклама
Нещодавно команда "Kiborgs.UA" з 9-ї гімназії повернулися з відкритого Європейського чемпіонату з робототехніки в Угорщині, де гідно представили Україну. Там команда увійшла в ТОП-12 за основними цінностями, а в грі роботів набрала180 балів і посіла 34 місце.
Про це учасники, їхні тренери та директор гімназії розповіли під час прес-конференції.
"Мені надзвичайно приємно, що лише другий рік в нашій гімназії займаються робототехнікою, а вже діти й їх тренери мають такі досягнення", – сказала директор гімназії № 9 Ірина Топчій.
Як зауважив тренер команди Андрій Стецюк, це гарні результати, адже черкаські учні змагалися із командами Південної Кореї, Азії, Німеччини, учасники яких ще від народження граються з роботами.
"Але ми знаємо у якому напрямку рухатися і будемо продовжувати працювати. Важливо, щоб ми не втрачали дух змагань, команди, бажання побачити світ й змінити його на краще", - сказав тренер.
За словами іншого тренера Миколи Цимбала, багато дітей хотіли б мати більше годин лего, тому що це їх дійсно це захоплює. Над програмуванням робота працювали не лише хлопці, а й залучалися дівчата.
"Взагалі-то ми працюємо не лише з роботами, ми беремо участь у всесвітній програмі. Вона поділяється на три частини: основні цінності, проект та гра роботів. Основні цінності – те, як ми працюємо в команді, наша взаємопідтримка, співпраця з іншими командами з різних країн. Проект – це те, що ми самі повинні придумати. Кожного року дається тема, цьогоріч – це тема «Вода й людина». Ми повинні були в межах цієї теми знайти проблему та шлях її вирішення. Тож ми обрали таку проблему, що діти не розуміють цінності води. Адже у нас в країні немає великих проблем з водою. Ми вирішили залучити героїв з різних мультфільмів", - розповіла учасниця команди Олена Лимаренко.
Так, у вигляді казочки дітям показали, що треба цінувати воду. Також учні розробили механізм, як можна економити воду. Його впровадили у гімназії та інших школах міста.
Школярі пояснили, чому їхня команда має назву "Kiborgs.UA" та про свій логотип.
"Наша назва тісно пов’язана з нашою емблемою, на ній зображений напівкозак-напівробот, тобто кіборг. Тому саме й виршиил так називатися "Kiborgs.UA". Напівкозак символізує нашу Черкащину як стародавній край козацтва, а напівробот - це новітні технології, з якими ми працюємо. Навіть нашого робота ми називаємо Сірко, як великого козака", - розповіла Олена Лимаренко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter