Черкаські лікарі не радять постувати, якщо є проблеми зі здоров`ям
Реклама
Від сьогодні розпочинається Великий піст у православних християн. Цей час віруючі проводять у молитвах і духовному очищенні. Крім того, обмежують себе у споживанні певних продуктів.
Про йдеться в сюжеті телеканалу "Рось".
Фізично здоровим людям відмовлятися від їжі варто відповідно до церковних правил. Проте дітям, вагітним та хворим постувати не можна, застерігають лікарі.
"Якщо в людини є якісь захворювання шлунково-кишкового тракту, тоді посту не рекомендують дотримуватися. Варто добре подумати, перш ніж зважитися на піст, людям із виразковою хворобою та гастритом. Тому що рослинна їжа вміщує велику кількість кислот і вона подразнює слизову оболонку шлунка", - запевняє лікар-гастроентеролог Галина Мельник.
Утім суть посту полягає не тільки в стриманості від їжі, а в покаянні, – навчає протоієрей Андрій Шпунт. Ці сорок п’ять днів важливо очищати себе гарними думками та добрими справами.
Студентка Ірина дотримується суворого 40-денного посту вже третій рік. Вперше постувати їй запропонували батьки, тоді усієї родиною підтримували один одного.
У піст дівчина полюбляє їсти фрукти, робить із яблук, апельсинів та бананів "вітамінні" салати. Студентка розповідає, що не лише відмовою від певних продуктів дотримується посту, а й внутрішнім станом. "Коли постую, я спокійніша і не така емоційна. Менше виникає агресії", - каже Ірина.
Під час Великого посту крім загальних обмежень варто відмовитись і від найулюбленіших продуктів чи певних вчинків. Для одного - це солодощі чи кава, для іншого – згубні звички.
Загалом, постуючий повинен принести ту «жертву», котра дозволить власному духу взяти верх над його тілом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter