Черкаські мами розповіли, чому віддали дітей у приватні школи
Реклама
Якщо раніше у дітей був один шлях – у державну загальноосвітню школу, то тепер батьки мають вибір, адже дати базову середню освіту можуть і приватні заклади.
У чому полягають переваги приватних шкіл, розказують мами, які вже не перший рік водять дітей до таких освітніх установ, пише in.ck.ua.
– Вважаю, що головне для дитини у віці від 6 до 12 років – стати інтелектуально самостійною. Самостійність фізична, фактично, вже отримана. А от в інтелектуальному аспекті дитині треба зрозуміти, що таке науковий підхід до навчанні, аналітичне мислення, творче вирішення життєвих питань тощо. На жаль, в звичайній школі за дитину дуже багато вирішують вчителі, батьки, сама система. Що робити, як саме, скільки часу на це витратити, в якому темпі працювати…
Мені ж хочеться дати дітям можливість концентруватися не на кількості інформації, що закладають у голову, а на якості та вмінні критично мислити в будь-яких ситуаціях. Плюси цієї системи – дитині подобається ходити до школи, робити проекти, доповіді, вона краще відчуває свої бажання й таланти, більше розуміє свої слабкі та сильні сторони, вирівнюється її самооцінка. Тут немає домашніх завдань, – говорить Тетяна Кукла, діти якої навчаються в альтернативній школі за методикою Марії Монтессорі.
– Ми віруючі люди, тому віддали дітей у християнську школу, нам так набагато легше. Немає якихось незручних моментів: раніше вдома я дітям розповідала одне, а у звичайній школі говорили інше. Тепер легше, адже тут розтлумачують особливості святкування Різдва, Великодня дещо по-іншому. Шкільна програма не відрізняється від тієї, що пропонують у середній школі.
Плюсом приватної школи є те, що у класі – п’ять осіб, а не сорок шість. Раніше я розуміла, що мені потрібно самій навчати чомусь дитину, бо вчителька просто фізично не встигає всіх оббігти. А тут індивідуальне навчання, не потрібно наймати репетитора, бо дитина може спитати те, що не розуміє, а викладач має час все їй пояснити. Навіть на батьківських зборах нас мало, ми по-сімейному збираємося і обговорюємо якісь моменти. Тут більше можливостей, – розповідає Валентина Ляшук, діти якої навчаються у християнській школі “Софія”.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter