Черкаські музейники розповіли, як ложки врятували моряків підводного човна
Реклама
Ложки з атомного підводного човна „К-8” Івана Олійника з Чорнобаївщини зберігаються в експозиції Черкаського обласного краєзнавчого музею. Вони врятували життя 19 моряків.
Про це повідомили у прес-службі Черкаського обласного краєзнавчого музею.
Як розповідають у музеї, на борту атомного підводного човна Північного флоту СРСР „К-8” розпочалася пожежа 8 квітня 1970 р. У ці хвилини човен перебував в Атлантичному океані. Отруйний синтетичний дим, який швидко розповсюджувався, становив смертельну небезпеку для моряків-підводників.
Старшина другої статі Іван Васильович Олійник, уродженець с. Малі Канівці Чорнобаївщини, діючи у відповідності до інструкції, негайно замкнув двері свого 9-го відсіку. Але отруйний дим все одно проходив через шпарину під дверима відсіку, спроби припинити надходження диму були марними, життя 19 підводників опинилось під загрозою.
У напівтемряві Іван Олійник випадково зачепив ногою ящик з посудом та миттєво здогадався використати звичайні ложки, вставивши їх ручками між важелями аварійної герметизації та щільно замкнувши двері задимленого відсіку. Завдяки цим діям дим перестав поступати у дев`ятий відсік та 19 моряків були врятовані та згодом виведені на верхню палубу.
Пошкоджений пожежею підводний човен "К-8" 12 квітня 1970 р. потонув, забравши з собою життя 52 підводників. Старшина другої ст. Іван Васильович Олійник зберіг ложки з підводного човна, за допомогою яких він врятував 18 своїх товаришів, та передав їх для виставки "Морська душа Черкащини".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter