Черкаські підприємці повстали проти карантину “вихідного дня”
Реклама
Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні запровадив своїм рішенням карантин "вихідного дня". Нові обмеження увійдуть у дію вже цього тижня - з 14-15 листопада та діятимуть з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.
У той же час, другий день поспіль у Черкасах місцеві підприємці протестують на головній площі міста проти введення таких заходів. Мітингувальники облаштували перед будівлею Черкаської ОДА терасу із пустими стільцями та столами - демонстрацію того, як виглядатиме черкаський бізнес після введених обмежень.
Один із організаторів заходу акції Микола Калашник каже, що під ОДА зібралися декілька сотень підприємців. – Ми сьогодні тут для того, щоб нас почули. Нам пропонують необдуману річ – карантин вихідного дня. Але насправді у вихідний день ми отримуємо 50% тижневої виручки, – зазначив Микола Калашник.
На сторону підприємців став і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, заявивши, що не дозволить зупинити економіку міста.
- Це не повний локдаун, але його наслідки для міста будуть плачевними. Закриття підприємств навіть на суботу та неділю неминуче призведе до втрати робочих місць й скорочення надходжень до міського бюджету, - зазначає Анатолій Бондаренко. - Як міський голова, я обіцяю, що буду аналізувати усі ініціативи уряду з холодною головою. Ми не зупинимо економіку міста, адже тільки так ми зможемо вижити, враховуючи той факт, що центральна влада залишила нас сам на сам з пандемією. Для мене, інтереси черкащан – на першому місці! Як показав час, весною, коли ми відмовились запроваджувати повний локдаун за непродуманим рішенням уряду, ми вчинили правильно.
Зі слів пана Бондаренка, підприємці - це ті, хто утримує місто, сплачуючи податки, забезпечує свої сім’ї та виплачує зарплати людям. У підсумку мітингу його учасники склали резолюцію, яку планують передати очільнику області - Сергію Сергійчуку та представнику Президента України.
У ній підприємці вимагають: не вводити карантин вихідного дня та інші часові обмеження у праві на роботу, зупинити дискримінаційні перевірки та складання незаконних протоколів, а також у разі закриття закладів вимагають компенсувати підприємцям кошти, які вони втрачають через коронавірусні обмеження.
Нагадаємо, що введені урядом обмеження забороняють приймати відвідувачів у закладах громадського харчування, ТРЦ та розважальних закладах. Також заборонено діяльність сфер торговельного і побутового обслуговування населення - салонів краси, магазинів промислових товарів, магазинів із продажу одягу тощо, а також діяльність спортивних залів, фітнес-центрів і басейнів. У вихідні працюватимуть лише: продуктові магазини; аптеки (зокрема ветеринарні); АЗС та громадський транспорт.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter