Черкаські рятувальники пішли на пляж (ВІДЕО)
Реклама
25 травня рятувальники проінспектували загальнодоступні місця відпочинку черкащан на воді.
Пройшовши вздовж берегової смуги в межах обласного центру фахівці Черкаського міськрайонного відділу Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій здійснили перевірку готовності місць масового відпочинку на воді до пляжного сезону.
Під час рейду комісія з техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відвідала шість найбільш популярних черкаських пляжів Соснівський, Пушкінський, Смілянський, Митницький пляжі, а також «Бочка» та «Рив`єра».
Під час перевірки фахівці, перевірили документацію цих об’єктів, а також дотримання на них санітарних норм, наявність роз’яснювальних матеріалів, необхідних технічних засобів визначення безпечних зон, та засобів для порятунку на воді.
Нажаль перевірка виявила істотні проблеми з організацією безпеки на найбільш популярних серед Черкащан місцях масового відпочинку коло води. Так за кілька днів до офіційного відкриття літнього оздоровчого сезону, міські пляжі Митницький, «Бочка» та «Рів`єра», через відсутність на них рятувальних постів, не змогли зареєструватися та отримати офіційний статус і відповідно не можуть вважатися зоною відпочинку.
Водночас на території Пушкінського, Смілянського та частині Соснівського пляжів з 1 червня розпочнуть свою діяльність пости комунальної аварійно-рятувальної служби.
Під час рейдової перевірки силами волонтерів було проведено значну інформаційно - роз’яснювальну роботу серед відпочивальників. Добровольці роздаючи листівки вкотре нагадали громадянам які вже відкрили оздоровчий сезон коло води, про основні правила безпеки поводження на воді.
Занепокоєння рятувальників в першу чергу викликають діти, залишені без нагляду дорослих. Адже вони – в групі ризику. Тому особливу увагу в ході рейду співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій приділяли дітям, які перебували на пляжі без супроводу дорослих.
Відомо що відпочинок коло води серед громадян користується великою популярністю, але водночас, як свідчить статистика вода несе в собі й приховану загрозу, адже не виконання правил відпочинку та поведінки може призвести до надзвичайних подій. Так лише впродовж літнього період минулого року на воді сталося 43 події під час яких загинула 41 особа, 5 з них діти. Вже в цьому році на воді загинули 7 осіб, з них одна дитина.
- «Основною метою проведених подібних заходів є попередження нещасних випадків травматизму та загибелі людей, що виникають унаслідок недотримання правил поведінки на водоймах, - коментує начальник Черкаського міськрайонного відділу Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Андрій Хижняк.
– Тому ми намагаємось використати будь яку нагоду аби нагадати громадянам основні правила поводження коло води, та роз’яснити, що для безпечного відпочинку краще обирати пляжі, які пройшли відповідну сертифікацію та відповідають усім вимогам Правил безпеки на водних об’єктах, – додав Андрій Анатолійович».
У подальшому такі рейди місцями відпочинку громадян на водних об’єктах, рятувальники планують проводити регулярно.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter